Skocz do zawartości
MarcinH

Jaka pompa dozująca?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaka pompa dozująca jest godna uwagi i dlaczego? Szukam czegoś dobrego i w miarę taniego do balinga.

Myślę nad trzema firmami, pompą Aqua-Trend Doser A1, Jebao (tylko jaka, zwykła czy z wifi) bądź Aqua Medic Reefdoser EVO 4?

Co polecacie, ilu kanałowa, czy warto wziąć wersję z wifi czy to tylko zbędny dodatek?

Patrząc jednak na zmiany w ilości dozowania płynów, może wersja z wifi będzie łatwiejsza i szybsza w konfiguracji przez telefon, niż wchodzenie do szafki?

Proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Pozdrawiam Marcin

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, chris_ek napisał:

Koniecznie z wif

Mogę się zapytać dlaczego koniecznie z WiFi?

Obecnie użytkuje z kontrolerem, pod inna nazwą niż jebao , wszystko to samo tylko ma kontroler i jestem bardziej zadowolony niż z funkcją WiFi.  Następna pompa raczej ( jeśli uda mi się dorwać ) Nie będzie miała WiFi,  za to będzie bardziej dokładna.  

Ps : Jak dla mnie WiFi,  ma fajne opcje , ale zawodzi . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ariel napisał:

Ps : Jak dla mnie WiFi,  ma fajne opcje , ale zawodzi . 

Że tak zapytam co ma wifi do zawodności? Wifi nie uzupełnia płynów tylko sterownik.

Wifi jest tylko do ustawienia wszystkiego zamiast przycisków manualnych na obudowie, plus podgląd ustawień w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest jakie jest ? , pierwsza zagwozdka router,  nie zawsze się łączy.  Nie pytaj mnie dlaczego po ustawieniu na 2.4 się też nie łączy bo nie jestem z tej branży.  Miałem kilka sprzętów pod WiFi i jak do tej pory jest 30/70 co chodzi o niezawodność. 

Już samo 2.4 a nie 5 , jesteśmy.......... I TP. 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ariel napisał:

Mogę się zapytać dlaczego koniecznie z WiFi?

Kwestia zmiany ustawień, ja dość często koryguję dawki więc z Wi-Fi jest to o wiele wygodniejsze. Jak dla mnie Twoja niechęć do opcji Wi-Fi nie wynika z samego sprzętu a raczej do problemów z podpięciem go do sieci bezprzewodowej - a to są dwie oddzielne kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chris_ek napisał:

Kwestia zmiany ustawień, ja dość często koryguję dawki więc z Wi-Fi jest to o wiele wygodniejsze. Jak dla mnie Twoja niechęć do opcji Wi-Fi nie wynika z samego sprzętu a raczej do problemów z podpięciem go do sieci bezprzewodowej

Zgadzam się że ustawienia są bardzo wygodne.  Siedząc na kanapie mogę wszystko pozmieniać.  Nie chodzi mi nawet o samo podłączenie do sieci , tylko o błędy które wywala potem . Często jest tak , że sprzęt po pewnym czasie mimo że jest już u mnie miesiąc czy dwa przestaje reagować bo się coś zawiesiło i teraz tak miałem z rollermatem RS , wysłał wiadomość że coś jest nie tak , ale już nie odpalił  , poprostu zdechł,  reset nic nie dał,  z poziomu telefonu przestał działać,  a potem przestał działać wogóle.  Jebao ma również częste problemy ze swoim oprogramowaniem , można to wyczytać na zagranicznych forach , AM ma taki sam problem.  

Tutaj znalazłem że lampy maxspect nie idzie podłączyć,  lub po podłączeniu przestaję działać program . Osobiście nie mam tego problemu z moimi blue .

O dziwo to co miałem z kontrolerami , lub była możliwość sterowania z poziomu lampy nie sprawiało problemów .

To tylko moje spostrzeżenia i nic więcej,  wiem również że wszystko idzie do przodu i wifi to już standard  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ariel napisał:

Jebao ma również częste problemy ze swoim oprogramowaniem

Czasem drobne rzeczy grają rolę, np. kolega miał problem z dodaniem pompy dozującej Jebao na telefonie Samsung - dodał na innym telefonie i potem na jego też się pojawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak że sprzętem działającym w chmurze. Wystarczy awaria lub wyłączenie serwera i dozownik nic nie zmieni. Dlatego fajnie jest sterować z aplikacji ale ręczne ustawianie też by mogło być 


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak nad Aqua-Trend Doser A1 bo za jednym razem załatwię kontrolę temperatury i ph tylko właśnie brak mi tego wifi. Czy ktoś użytkuje tą pompę dozującą i może coś więcej powiedzieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jest bardzo fajna w obsłudze. 


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MarcinH napisał:

Myślę jednak nad Aqua-Trend Doser A1 bo za jednym razem załatwię kontrolę temperatury i ph.

Użytkowałem swego czasu i to co bym zalecał w przypadku tego urządzenia to wymiana sondy pH na dokładniejszą np. Hydromet. W moim przypadku było widać różnicę w odczycie.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, joopa napisał:

Ja, jest bardzo fajna w obsłudze. 

Czy jest możliwość rozbudowy o jakiś moduł wifi bądź czy jest coś planowane w najbliższym czasie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MarcinH napisał:

Czy jest możliwość rozbudowy o jakiś moduł wifi bądź czy jest coś planowane w najbliższym czasie? 

W wersji V2 takiej możliwości nie ma, a o nowej wersji urządzenia nic nie wiadomo. Z najtańszych opcji pozostaje koledze chyba tylko Jebao Doser 2.4 (posiada WiFi i wyświetlacz ale bez dodatkowych opcji pomiarów) lub 3.4 (też z WiFi ale bez wyświetlacza i innych opcji)


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, R3BEL napisał:

W wersji V2 takiej możliwości nie ma, a o nowej wersji urządzenia nic nie wiadomo. Z najtańszych opcji pozostaje koledze chyba tylko Jebao Doser 2.4 (posiada WiFi i wyświetlacz ale bez dodatkowych opcji pomiarów) lub 3.4 (też z WiFi ale bez wyświetlacza i innych opcji)

Pisałem do firmy Aqua-Trend odnośnie wifi w ich urządzeniach i otrzymałem odpowiedź, że pracują nad nowym urządzeniem dozującym typu smart, który pojawi się w sprzedaży za kilka miesięcy czyli nie będzie raczej modułu rozszerzającego funkcję obecnych urządzeń np. o wifi. A co do urządzeń dozujących Jebao czy ktoś może coś więcej powiedzieć o modelu Jebao MD-4.4  bo w necie niema o nim za dużo. Rozumiem, że im wyższy nr tym nowszy i bardziej zaawansowany model? 

Edytowane przez MarcinH (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2022 o 10:22, chris_ek napisał:

Czasem drobne rzeczy grają rolę, np. kolega miał problem z dodaniem pompy dozującej Jebao na telefonie Samsung - dodał na innym telefonie i potem na jego też się pojawiła.

Więc producent do zestawu powinien dodać smartphone który działa.  Bez obrazy , ale skoro mam iPhone i samsung i dalej nie działa to , zamiatam to między papcie . W dodatku dokupienie firmy naprawdę taniej nie przynosi rozwiązania.  Router wymieniony i dalej .... . Więc troche zainwestowałem , powinny mieć sprzęty w naszych baniakach dodatkowo manualne sterowanie i programiwanie .

Teraz, Ariel napisał:

Więc producent do zestawu powinien dodać smartphone który działa.  Bez obrazy , ale skoro mam iPhone i samsung i dalej nie działa to , zamiatam to między papcie . W dodatku dokupienie firmy naprawdę taniej nie przynosi rozwiązania.  Router wymieniony i dalej .... . Więc troche zainwestowałem , powinien mieć sprzęty w naszych baniakach dodatkowo manualne sterowanie i programiwanie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Dozownik akwarystyczny Doser AT1 Plus v2 niestety kosztem wifi i apki w telefonie ale za to mam dodatkowe funkcje. Mam nadzieję, że będę zadowolony i, że nie będę żałować braku wifi :) 

Proszę, doradźcie mi jeszcze jakiej pojemności dobrać pojemniki do baliinga? Na ile dni powinny optymalnie starczyć? Wiem, że wszystko zależy od wielkości akwarium i obsady ale tak ogólnie jaka pojemność będzie złotym środkiem i na ile dni powinny starczyć?

Pozwolę sobie wrzucić linka co się stanie jak pompa dozująca zaszaleje :/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MarcinH napisał:

Proszę, doradźcie mi jeszcze jakiej pojemności dobrać pojemniki do baliinga? Na ile dni powinny optymalnie starczyć? Wiem, że wszystko zależy od wielkości akwarium i obsady ale tak ogólnie jaka pojemność będzie złotym środkiem i na ile dni powinny starczyć?

Ja startowałem na 5L i początkowo starczały mi na ok 2msc. Po pewnym czasie wystarczało na ok 3tyg. Myślę, że mniejsze pojemności nie mają sensu, no chyba że początkowa konsumpcja rzeczywiście jest bardzo mała.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka z aqua trendu zawsze się wyłącza jeśli za długo pracuje, mam ją 3 lata i "odpukać" nigdy nie zawiodła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MarcinH napisał:

Proszę, doradźcie mi jeszcze jakiej pojemności dobrać pojemniki do baliinga? Na ile dni powinny optymalnie starczyć?

Cześć, użyj największych, jakie jesteś w stanie zmieścić. Uzupełnianie płynów to żadna frajda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2022 o 13:09, Robin_PL napisał:

Cześć, użyj największych, jakie jesteś w stanie zmieścić. Uzupełnianie płynów to żadna frajda ;)

Czy nic się nie dzieje z płynami jak będą przez to dłużej stały? Jakieś psucie się, wytrącanie się substancji, osadu, itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MarcinH napisał:

Czy nic się nie dzieje z płynami jak będą przez to dłużej stały? Jakieś psucie się, wytrącanie się substancji, osadu, itd.?

Jeśli zabezpieczysz je przed nadmiernym parowaniem wody to nie będzie się nic wytrącać (przy standardowym ballingu, przy innych płynach to nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przerobiłem parę pomp dozujących, tych tanich. Nie warto. Każda pompa może się popsuć, te tanie muszą. To jest kwestia czasu. Filozofia zakupu taniego sprzętu może

się sprawdzić, ale nie do sprzętu krytycznego. Pompa dozująca powinna być najlepsza, nie powinniśmy żałować na nią grosza.

Czym większe pojemniki na balinga tym większa szansa na wysadzenie zbiornika przy awarii pompy, moja się tak popsuła, że wlała mi cały kanister.

Całe szczęście pozbyłem się balinga. Mieszanie soli, kalibracja, nierówna praca pomp, trudna suplementacja, doprowadzały mnie do szału.

Nie oznacza to, że reaktor nie ma wad, ale to inna bajka.   

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2022 o 22:55, MarcinH napisał:

Na ile dni powinny optymalnie starczyć?

2 tygodnie.

Ja mam pompę Aquatrend AT1 z dodatkowym modułem. Wcześniej miałem Jebao. Jebao zajechałem w 2 lata. AT działa jak złoto.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA uzywam pompy z reeffactory, w mojim przypadku jak najbardziej sie sprawdza i moge polecic, sterowanie przez internet jak potrzeba dla mnie bomba

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.