Skocz do zawartości
MiloXis

Tani cyrkulator do solanki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy możecie polecić tani cyrkulator do mieszania solanki? Niestety ale mój obecny SunSun JVP-130  to jakaś porażka po kilku miesiącach - użytkowania pojawiła się rdza na metalowym trzpieniu. 

Cyrkulatora używałem tylko to rozrobienia solanki. ICP wykazało Cu i Zn w wodzie. Czy znacie tani model, który ma ten trzpień z tworzywa?

Po każdym rozrobieniu solanki płukałem cyrkulator w RO. 

?IMG_0783.jpg.d34401d5257856d8dc68d19b92e09b83.jpg

image.png.7dce701eeaafd7caff67d1091bd01002.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem używane Tunze 6015 czy 6025, miało zardzewiałe magnesy, używam bez uchwytu a magnesy użyłem do płyty aby trzymałą się stelaża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MiloXis napisał:

Niestety ale mój obecny SunSun JVP-130  to jakaś porażka po kilku miesiącach - użytkowania pojawiła się rdza na metalowym trzpieniu. 

Miałem to samo i to na 2 pompach tej marki, więc chyba jest coś na rzeczy.

2 godziny temu, MiloXis napisał:

czy możecie polecić tani cyrkulator do mieszania solanki?

Ja swego czasu zakupiłem Hydor Koralia Nano Evolution 900 i sprawdza się świetnie, ale chyba teraz ciężko będzie ją gdzieś dostać. Z podobnych to może Sicce Voyager Nano 1000?


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Pompa cyrkulacyjna sicce voyager1000 sicce 1000 l/h - rozbiorę i zobaczę czy wszystko jest z tworzywa.

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przepłukać po robieniu solanki cyrkulator a rdza się nie pojawi.

Mam podobny trzpień w wirniku pompy Eheim (dedykowana tez do solanki)

jedna jest wpięta do reaktora zeolitu i pracuje bez przerwy, podczas gdy drugiej używam czasem do mieszania solanki. Jeśli w pośpiechu jej nie przepłukam potem w rodi jest podobna  sytuacja i pojawiają się ogniska korozji. 
Nie wiem jak w Twojej ale jeśli to nie są wżery to raczej nie obawiał bym się czegokolwiek w ICP, tym bardziej przy tak krótkim kontakcie z wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MiloXis napisał:

Cyrkulatora używałem tylko to rozrobienia solanki. ICP wykazało Cu i Zn w wodzie. Czy znacie tani model, który ma ten trzpień z tworzywa?

Taki trzpień raczej nie będzie źródłem miedzi i cynku. Może on być co najwyżej źródłem chromu i niklu....ewentualnie żelaza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie pompka od mieszania solanki to co może puszczać Cu?  Woda RO była badana i brak Cu. 

Cr i Ni mam poniżej normy. 

Odpieniacz: Tunze 9001.0004 - używany rdzy brak 

Pompa obiegowa: Jebao Smart DC Pump 2500  - pompa bez śrub, nowa 4 miesiące 

Cyrkulator: Maxspect MJ-GF4K -- nowa 4 miesiące 

 Oczywiście ICP wykonam ponownie za 7 tygodni i zobaczę czy jest tendencja wzrostowa czy spadkowa. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.