Skocz do zawartości
mazmaciek

Nowe większe gruzowisko, 144 l

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zostało zalane nowe akwarium. 
W końcu będzie cisza i spokój. 
Zbiornik 3 ścianki z optiwhite 90x40x40 z kominem zewnętrznym, tył czarny lacobel, wykonany przez Mycioka. 
sump 60x30x30 niestety taki na styk, w planie 70x30x30
Oświetlenie Maxspect RSX R5 150, 

Falownik Maxspect Gyre xf-330, mam dwa ale jeden myśle ze aż za dość. 
sterownik icv6 do produktów Maxspect .

Pompa obiegowa Aqua Nova n-RMC 5000

Grzałka aquaell 150w

Dolewka buble magus grawitacyjna.

Odpieniacz Tunze 9004, poszukiwane informacje o red Star fisch SQ 70

Połowa skały to jakaś naturalna poklejona cementem i pomalowana w kolor alg, z odzysku, moczyła się w chlorze, później w nadtlenku wodoru, i prawie miesiąc w solance z działającego zbiornika. Druga połowa będzie za miesiąc może dwa z obecnego gruzowiska. 
W sumpie na razie pół kg kulek maxspecta i wata sery, kilogram kulek dojdzie powoli z działającego akwarium. 
Grzebień przelewowy z Aqua medica, wsuwany na szkło, bardzo mi się podoba.
Sól na pierwsze zalanie AF sea salt, później red sea niebieska.
Bakterie specjał blend. 
Pewnie o czymś zapomniałem , będę uzupełniał

9914328C-9D7C-418A-8ECA-BACCF3838677.jpeg

Wiem że krzywo sterowniki, ale jakoś tak wyszło 

026D712F-944C-42D4-98DA-04CFAB8BB62A.jpeg

I sump

57E8D984-DA93-49DD-A8CC-3E84BE9315F4.jpeg

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przegroda przed komorą pompy dziwnie za niska.Nie wiem co chcesz trzymać w środkowej komorze ale np u mnie mam wyższa przegrodę przez co weszło naprawdę sporo różnej maści ceramiki(maxspect,siporax,life bio fil).Druga sprawa to to,że pompa może "łapać" powietrze które będzie nieść woda spływająca do tej komory. Chyba że źle odczytuje zdjęcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odczytujesz. Przegroda to jedynie 14 cm. Niestety musi być tak niska aby w sumpie zmieściła się woda która spłynie po zaniku napięcia. 
rezerwa to jedynie może z 5 litrów 

Do zapowietrzenia pompy jest ze 4 cm rezerwy 

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mazmaciek napisał:

Przegroda to jedynie 14 cm. Niestety musi być tak niska aby w sumpie zmieściła się woda która spłynie po zaniku napięcia

Może to głupie pytanie ale co ma wspólnego jedno z drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie samp po zalaniu po tą przegrodę ma zapasową pojemność 30x40x16 czyli jakieś 20 litrów na pewno się zmieści. 
jesli przegroda była by na wysokości 25 cm to by było 30x40 x 5  raptem z 6 litrów pojemności. A tyle wody to mam w rurach, w Koninie dodatkowe 5 litrów na pewno + to co ponad grzebieniem. I w pokoju można pływać 

 

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z głośnością przede wszystkim?  Czy sq70 poradził by sobie w moim akwarium? A może lepiej wykorzystać tunze które mam.

Sq90 niestety nie zmieści się w szafce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność rzecz względna dla mnie było w porządku, czy sobie poradzi ciężko stwierdzić. SQ 90 na  początku miałem w kostce 64l i tak bylo oki. Jak się przesiadłem na większy zbiornik to myślałem ze będę mógł go wykorzystać ale po pewnym czasie wymieniłem na większe pienidlo. Fajna komoda ja bym wzmocnił półkę z przeszkleniem i tam dał sumpa to tego jakiś pasek led i masz fajny elekt :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka sama niska jest ta czesc przeszklona jak i ta na dole

wzmocnić nie bardzo jest jak bo w środku jeszcze szuflada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic to musisz dostosować się do tego co masz. W razie czego tez używa rsx 150. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam przepiękny zakwit bakteryjny. 
woda jest mleczna. 
Zastanawiam się nad lampą uv ale na razie zostawię chyba na kilka dni tak jak jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakwit tylko wata. 2 dni i po sprawie ;) Napchaj do komina


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumpie jedną wąską  przegrodę całą waty ale nie pomaga. 
Falownik dałem do góry aby dobrze napowietrzało wodę. Jak w kilka dni nie przejdzie to trzeba będzie chyba lampę uv nabyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mazmaciek napisał:

Mam w sumpie jedną wąską  przegrodę całą waty ale nie pomaga. 
Falownik dałem do góry aby dobrze napowietrzało wodę. Jak w kilka dni nie przejdzie to trzeba będzie chyba lampę uv nabyć 

Ja kupiłem lampę na zakwit bakteryjny. I tak leży w szafie ani razu nie użyta :D Samo poszło. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkim kiedyś miałem zakwit ale to średnio ze dwa dni trwa taki stan. 
miałem zamiar w łikend przenieść kilka korali ale chyba wstrzymam się jeszcze z tydzień. 
Dziś  mija trzy tygodnie od zalania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, mazmaciek napisał:

Dziś  mija trzy tygodnie od zalania 

świeży zbiornik , daj mu dojrzeć i się ustabilizować . Dodaj jakieś proste życie żeby produkowało pożywkę do bakterii i lej bakterie i czekaj , samo się ustabilizuje bez ingerencji uv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładka została zrobiona. Wszystko żyje i pięknie korale się pompują. 
niestety nie robiłem jeszcze testów, jutro mam zamiar.  zaczyna wywalać cyjano, zdmuchuję w razie potrzeby, o dziwo jest tam gdzie największy ruch wody. 
z ryb jest sam mandaryn i myśle o towarzystwie dla niego. Chciał bym babeczkę kopiącą, ktoś doradzi coś co nie będzie robiło mega burzy  w akwarium?  Może Valenciennea sexguttata

Kolega ma tez do oddania ukwiał quadri i się nad tym zastanawiam, może bym wziął i do tego kiedyś w przyszłości błazenki? 
no i będzie pteropogon, ten mi się mega podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączniku wyniki testu icp, żałuję ze nie zrobiłem tez wody ro, człowiek całe życie się uczy

wiem ze parametry całkowicie rozjechane, już nad tym pracuje, choć w 100% w te wyniki nie wieżę, 

rf_results_03-Sty-23.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ci oddaje metale ciężkie do wody. Ca, I i K musisz podnieść. Chyba trochę przesadzasz z micro.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś zadwolony z lampy, na żywo też jest tak fioletowo? Mam teraz Maxpecta MJ-165 BLUE ale jest dla mnie za niebieski, szukam alternatywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz ballinga ATI Essentials pro to odstaw na razie mikro od Red Sea (ja używam ponieważ w dużej części zamiast #1 leję NaOH). ATI dosć dobrze uzupełnia braki.

A jak kondycja korali: trzymają się, rosną, padają?

Ja bym zrobił kilka dużych podmian, ustabilizował makro, odczekał z miesiąc i wysłał ICP wraz z RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.