Skocz do zawartości
mazmaciek

Nowe większe gruzowisko, 144 l

Rekomendowane odpowiedzi

Przed tym icp mikro nie było w ogóle dozowane, sól instant ocean wtedy stosowałem. Teraz niewielkie ilości stosuję z red sea tracę-colors. Niektórzy mówią ze korale im różną ileś tam cm na miesiąc , u mnie twarde stoją, reszta ładnie rośnie.

odcień lampy teraz przypomina ten z pierwszego zdjęcia w poprzednim poście, da się bardziej niebiesko ustawić ale mi w sumie odpowiada, nie meczy tak wzroku 

Da się ustawić tak, a zdjęcie robione z żółtym filtrem 

CDB8F181-DD55-49E1-B10F-081FFBC8BB85.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mazmaciek napisał:

Przed tym icp mikro nie było w ogóle dozowane, sól instant ocean wtedy stosowałem. Teraz niewielkie ilości stosuję z red sea tracę-colors. Niektórzy mówią ze korale im różną ileś tam cm na miesiąc , u mnie twarde stoją, reszta ładnie rośnie.

odcień lampy teraz przypomina ten z pierwszego zdjęcia w poprzednim poście, da się bardziej niebiesko ustawić ale mi w sumie odpowiada, nie meczy tak wzroku 

Da się ustawić tak, a zdjęcie robione z żółtym filtrem 

 

Dzięki, czyli jak coś ma być podobne do t5 i bardziej na biało, to trzeba sobie kupić t5 a przynajmniej nie maxspecta bo idzie bardziej w fiolet/niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mazmaciek napisał:

u mnie twarde stoją, reszta ładnie rośnie.

To nie masz co kombinować za dużo. Twarde potrzebują więcej czasu, jak nie padają to już jest dobrze. Zadbaj o główne parametry i stabilność, na resztę przyjdzie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seriatopora straciła większość polipów i cyjano ją porasta reszta żyje. Caulastrea pięknie rosną i co tydzień nowa główka albo i teraz 3 nowe na raz rośnie

dzięki Krzysiu za wszelką pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te acany rosną normalnie? Ja się zawsze bałem Acan, nigdy nie umiałem ich utrzymać. Kilka razy kupowałem dość duże kolonie i żadna mi nie przetrwała. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacji, w sumie wszystko ma się dobrze oprócz glabry która ze 3 dni już grymasi, 

ukwiał się podzielił, jednego ma wziąć znajomy. W planie na próbę jeszcze z jedna acropora i tyle z korali, czekamy aż zarośnie. Chyba pozbędę się większości miękkich chwastów, na piasku w sumie prawie nic nie zostanie aby było łatwiej odmulać 

22457457-BB88-49A8-8A89-9975BC6329EE.jpeg

Z ryp doszedł pteropogonik, i Nemateleotris decora, myśle jeszcze nad doktorkiem i może jakiś garbik niebiesko żuły, sam nie wiem co bym chciał a co mogę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza na forum wiec coś wstawię. Chyba niewiele się zmieniło. Poluje jeszcze na ze dwie Akropory i obsada koralowa chyba będzie zamknięta. Z ryb coś jeszcze wpadnie, i krabik gibesi. 

7802C4B0-E5CE-4443-9FBD-7899E930516E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Euphyliami, jakiś glon włosowaty na szkielet się zadomowił i je drażni, poza tym robi się co raz więcej ślimaków osiadłych, zamówiłem już krewetki i ślimaki do walki z nimi. 

Leję 0,6 ml red sea abcd tygodniowo i ze 2 ml ati pro dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na włosowate jak już się mocno rozpanoszy to fluconazol polecam. Ja miałem najprawdopodobnie bryopsis. Wziąłem od kolegi chyba jedna tabletke bo mu została już nie pamiętam dokładnie ale po zapodaniu wszystko się fajnie oczyściło. Nie widziałem po koralach żeby miały się źle. Także ten środek moge polecic jak już biologia sobie sama nie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem odpieniacz na Aqua medic evo 500. Super sprzęcik, bezgłośny, super pieni 

Z ryb doszła gramma loretto i obsadę rybną uważam za zamkniętą, dojdą jeszcze dwie krewetki,mam nadzieję ze pomogą w walce ze ślimakami osiadłymi. Jest już plaga 

z korali tez coś doszło, przy okazji wstawię fotkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno boggessi. Miałem ślimaki pszczółki ale padły i efektów jakoś nie było widać 

jak krewetki nie pomogą to skala będzie do wyrzucenia, tego wyplenić  się nie da mechanicznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie dwie "pszczółki" i wydaje się że dają radę, a przynajmniej nie widzę żeby osiadłych bardzo przybywało. A te rurki, które zostały to chyba puste bo nie widzę rozpościeranych sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozpuszczeniu euphylii zrobiłem icp, wyniki w pliku, myślę że to niedobór jodu. 
zastosowalem większą dawkę red sea A, chyba zwiększę dawkę dwukrotnie wszystkich komponentów
w icp PO4 wyszło bardzo wysokie a Hanka jak i testy saliferta pokazują 0, jak to możliwe?

Na wszelki wypadek zacząłem płukać mrożonki 

Results_50310_pl.pdf

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedź, glin i cynk i tak wyszły niższe niż w poprzednim icp, tylko że ostatnio było w innym laboratorium robione to mogą być różnice. 
korodować nie bardzo ma co, chyba ze coś wpadło, falowniki aquanova i gyre, odpieniacz aquamedik wcześniej był 9004, pompa obiegowa aquanowa, nic tam więcej niema. Sprzęt raczej sprawdzony. 
Z tego co czytałem to kiedyś gyre miały jakieś problemy że uwalniały coś do wody, ale ja mam nówka wirnik bo falownik kupiłem używany. 
Zrobiłem dwie podmiany wody po 8 %, zobaczymy może będzie dobrze. Twarde bardzo fajnie rosną, mam dwie akopory i też pięknie oblewają podstawki, a LPSy niedomagają, widać tez zanik tkanki na caulastrei 

Ph mam wciąż powyżej 8, wężyk od odpieniacza wypuszczony za okno

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnesy mocujace obejrzyj dokładnie


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.