Skocz do zawartości
Nazwa

Korale zdychają od 3dni pomocy parametry Ok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kilka tygodni temu robiłem icp i wszystko było dobrze poza cynkiem który wydaje mi się że wyeliminowałem wraz z przyczyną. Wszystko było dobrze kupiłem nowe korale dodam że stan z przed zakupu był że większość się miała dobrze poza jednym który i tak dochodził do siebie.Po zakupie tych nowych również wszystko było dobrze zrobiłem podmianę na wodę ze sklepu i w następny tydzień również na wodę z tego samego sklepu i od poniedziałku tak jak każdy koral był piękny tak teraz wszystkie są w tragicznej kondycji no3 3 dodam też że przez ostatnie kilka tygodni trochę zaniedbałem zmianę waty oraz dodawanie fitoplanktonu i witamin z aminokwasami i przez ten czas w filtrze oprócz medii był absorber na metale węgla nie było.Węgiel włożyłem w pon i wyjąłem absorber na metale bo myślałem że ten absorber wyjął nie to co potrzeba oraz że korale podtruwają się toksynami w poniedziałek była też dziwna piana na tafli po węglu zniknęła ale korale nie wróciły

W icp tak jak mówiłem wszystko dobrze oprócz cynku proszę pomóżcie bo ja nie mam pojęcia co im tak szkodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie korale kupiłeś? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak chaotycznie wszystko piszesz, nic z tego nie wiadomo , pokaz akwarium prześlij icp , oczekujesz pomocy tylko te dane które są to za mało <_<

- zdjęcie zbiornika 

- wyniki icp

Postaraj się cos pokazać 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdychają Ci tylko te 3 czy wszystkie w akwarium ? 
Bo co Ci mogę powiedzieć to Dunka u mnie też padła z dnia na dzień, Sinularia też słabo się pompuje. A parametry wszystkie stabilne. 
Nie każdy koral w twoim zbiorniku będzie się czuł dobrze bo każde akwa inne.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, opis zbiornika i wyniki ICP wstaw jak pisała @Beti


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nazwa napisał:

Pisze że zdjęcie za dużo waży icp mogę spróbować pojedynczo

Musisz zmniejszyć zdjęcie, jest wiele do tego aplikacji 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4, zasolenie ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz wszystko w akwarium. Napisałeś, że coś oddawąło cynk, co to było?

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cynk wydaje mi się że oddawał czyścik a opis No to filtr tidal 110 który jeszcze muszę sprawdzić cyrkulator jebao skały ożywiane 

zrobiłem dzisiaj testy na mg ca i kh i wyszło że mg jest 650mg około a ca400mg możliwe że ten absorber mi to tak wyciągnął a zapasy się im skończyły dodam że objawy na koralach są następujące lps wydzielają jakby śluz a pavona pokryła się czymś szarym  

a miękkie po prostu się nie otwierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrze zrobiłeś test na mg?  :D

Próbowałeś zrobić większą podmiankę wody na normalnej soli? 

Co to w ogóle za woda ze sklepu? 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz temp. w akwa ? 

 

Dawaj foto akw aa, tu bez problemu dałeś foto korala  ? 

 

2 minuty temu, AnT napisał:

Jakie masz temp. w akwa ? 

 

Dawaj foto akw , tu bez problemu dałeś foto korala  ? 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię 3raz test i nie różnią się znacząco podmiana była w niedziele i będzie jutro a woda jest dobra tylko ten absorber musiał to wyciągnąć 

21 minut temu, AnT napisał:

Jakie masz temp. w akwa ? 

 

Dawaj foto akw aa, tu bez problemu dałeś foto korala  ? 

 

 

Tam mi się udało. Wyżej jest jakby film gdzie widać akwarium swoją drogą caulastrea wyglądała normalnie do poniedziałku wiec było dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było tematu . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nazwa napisał:

a miękkie po prostu się nie otwierają

 

6 godzin temu, Nazwa napisał:

tak jak każdy koral był piękny tak teraz wszystkie są w tragicznej kondycji

Te korale się tylko nie otwierają czy odpada z nich tkanka i się rozpuszczają? Co masz na myśli " tragiczna kondycja"?

Mierzyłeś pH I kh? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nazwa

filmik ma 1sek, fotki brak wcale sie nie dziwie ze nikt nie chce ci pomoc, strzelał nie będzie.

co to za icp bez po4 i zasolenia jakiś dramat

brak zdjęć

brak filmiku 

brak opisu sumpa etc..

chłopie ogarnij się, kolega Ant słusznie zauważył ze zdjęcia jakoś potrafiłeś dodać w innym wątku ,:whip

co do akwarium korale nie umierają od tak w ciągu 2 dni No chyba ze stężenie cynku czy miedzi było x1000

Kupowanie wody w sklepie to kolejny błąd bo h wiemy co nalane..filtr RO musisz mieć to pierwsza sprawa dwa nakręć filmik daj na YT i wklej linka, zreszta chyba wiesz

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beti napisał:

filmik ma 1sek, fotki brak wcale sie nie dziwie ze nikt nie chce ci pomoc, strzelał nie będzie.

co to za icp bez po4 i zasolenia jakiś dramat

brak zdjęć

brak filmiku 

brak opisu sumpa etc..

Prosiłem o wypełnienie metryczki, to wpisał jaki ma filtr i cyrkulator. Szkoda czasu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ma cjano i dino :blink:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Beti napisał:

@Nazwa

filmik ma 1sek, fotki brak wcale sie nie dziwie ze nikt nie chce ci pomoc, strzelał nie będzie.

co to za icp bez po4 i zasolenia jakiś dramat

brak zdjęć

brak filmiku 

brak opisu sumpa etc..

chłopie ogarnij się, kolega Ant słusznie zauważył ze zdjęcia jakoś potrafiłeś dodać w innym wątku ,:whip

co do akwarium korale nie umierają od tak w ciągu 2 dni No chyba ze stężenie cynku czy miedzi było x1000

Kupowanie wody w sklepie to kolejny błąd bo h wiemy co nalane..filtr RO musisz mieć to pierwsza sprawa dwa nakręć filmik daj na YT i wklej linka, zreszta chyba wiesz

 

Po4- 0,03mg/l w icp jest tylko mi zdjęcia nie uchwyciły, a zasolenie sprawdziłem swoim refraktometrem i pisałem że wyszło 35ppt. Akwarium opisałem bo nic tam więcej nie ma ze sprzętu w filtrze jest 1kg kulek maxspecta 500g life bio fil i węgiel aktywny 30g. I tak w tamtym wątku mi weszło ale teraz nie chcę więc zrobiłem film na yt. A filtr rodi mam tylko nie miałem wtedy wody na podmianę więc kupiłem. I wydaję mi się że cynk oddawał czyścik który jest wyjęty. Dzisiaj zrobiłem kolejny icp także jak przyjdzie mogę wysłać jakie są wyniki. Cyjano każdy miał czy jak zaczynało czy jak już dojrzało  akwarium ,cykl azotowy u mnie przebiegł normalnie później było dino które zeszło a teraz cyjano które też zejdzie .

teraz jest trochę lepiej z tymi koralami chociaż i tak nie wyglądają jak wcześniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICP nie wygląda jakoś strasznie. Skoro wszystkie parametry są w miarę ok to stawiałbym na tą wodę ze sklepu. 
Albo nie padł Ci jakiś koral/ukwiał co puścił toksyny ?
Kup porządną sól przykładowo Red Sea Salt i zrób podmiankę z 30%. Wtedy zobaczysz czy pomoże. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalista to nie jestem, ale co nam z icp z przed miesiaca??? nic, to napewno, od tamtej pory mogl sie nie jeden parametr zmienic drastycznie. , obstawiam wode ze sklepu ktora namieszala w parmetrach kompletnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.