Skocz do zawartości
jg6666

Filtr przepływowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma do was pytanie, mam akwarium 200l z panelem, zastanawiam się nad dodatkowym filtrem przepływowym. Oglądam te filtry i wydaje mi się że to nic innego jak kubełek jedyna różnica to kształt. Wypeowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić po przemyśleniach :P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jg6666 napisał:

Oglądam te filtry i wydaje mi się że to nic innego jak kubełek jedyna różnica to kształt. Wypeowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Kubełek to nic innego jak rodzaj filtra przepływowego (panel czy sump zresztą też). Filtry przepływowe, które zapewne oglądasz, są zazwyczaj przeźroczyste. 

I w akwarystyce morskiej służą głównie jako celowana filtracja chemiczna pod konkretne złoża....np adsorbery fosforanów. Ewentualnie jako reaktor glonowy. Rzadko są używane jako złoże biologiczne czy filtracja mechaniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Arek77 napisał:

Kubełek to nic innego jak rodzaj filtra przepływowego (panel czy sump zresztą też). Filtry przepływowe, które zapewne oglądasz, są 

No tak sump i panel wiadomo są  "otwarte" to zasadnicza różnica. Natomiast największą różnicą między takim reaktorem a kubełkiem to chyba tylko cena dla przykładu Aquaforest AF90 370zł plus pompa vs Aquael Multikani ten już z pompą 160zł, pojemność obu zbliżona. Jako filtr mechaniczny wydaje mi się bez kłopotu ten Aquael się nada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, chris_ek napisał:

Tylko czy wirnik w pompie ma oś ceramiczną?

W aquaelu nie wiem natomiast w jakimś chińczyku bodajże Sun Sun jest oś ceramiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.