Skocz do zawartości
MarcinH

Kto jest z województwa opolskiego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś jest z województwa opolskiego z okolic Strzelec Opolskich, Kędzierzyna - Koźla, Zawadzkiego, Krapkowic, Opola, kto mógłby mi poświęcić chwilę, spotkać się, pogadać i doradzić przed uruchomieniem mojego pierwszego akwarium morskiego?

Pozdrawiam Marcin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsiądź w pociąg i zapraszam do Wrocławia ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, MarcinH napisał:

Rozumiem, że jestem sam :(?

to dowód na to , że forum ( inne też ) praktycznie odchodzą do lamusa  ...... i z dnia na dzień jest coraz gorzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maniekkkkk napisał:

to dowód na to , że forum ( inne też ) praktycznie odchodzą do lamusa  ...... i z dnia na dzień jest coraz gorzej 

Forum ciągnie na oparach, ale żeby życie toczyło się gdzie indziej... na fb też stypa. Dyskusja zamiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Maniekkkkk napisał:

to dowód na to , że forum ( inne też ) praktycznie odchodzą do lamusa  ...... i z dnia na dzień jest coraz gorzej 

Trzeba być bardziej aktywny to nie będzie umierać  ;)

zobacz ile ludzi likwiduje zbiorniki a razem z tym obecność na forum, są czasy jakie są  na innych forach jest jeszcze gorzej.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są miejsca na mapie gdzie akwarystyka morska ma się dobrze. W moich okolicach na przykład Przemyśl. Poszukaj na olxie na przykład  szczepek korali, może ktoś się,trafi z twojej okolicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie coraz mniej szukają informacji po forach, bo teraz jest coraz więcej filmików na yotube i tym się kierują i komentarzami.

Ja na swoim przykładzie powiem że inspiracje i zajawkę znalazłem z filmików na youtube i pomysłem mojej żony do posiadania akwarium. I dlatego padła decyzja na morskie. Sam jestem nowicjuszem ale informacje czerpie z forum, ludzi których poznałem oraz od sprzedawcy z Coralhouse.

Edytowane przez Kirzan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mazmaciek napisał:

Są miejsca na mapie gdzie akwarystyka morska ma się dobrze. W moich okolicach na przykład Przemyśl. Poszukaj na olxie na przykład  szczepek korali, może ktoś się,trafi z twojej okolicy 

Wszędzie jest pełno ludzi, którzy mają akwaria, tylko nigdzie się nie udzielają. Jak ostatnio wrzuciłem szczepki na OLX to się do mnie odezwali nawet ludzie z sąsiednich ulic, których nie znałem i nie wiedziałem, że po sąsiedzku są akwaryści morscy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, katani napisał:

Wszędzie jest pełno ludzi, którzy mają akwaria, tylko nigdzie się nie udzielają. Jak ostatnio wrzuciłem szczepki na OLX to się do mnie odezwali nawet ludzie z sąsiednich ulic, których nie znałem i nie wiedziałem, że po sąsiedzku są akwaryści morscy.

Sam ostatnio namierzyłem 2 okna na osiedlu gdzie coś morskiego chyba siedzi ;) Tylko właśnie jest sporo ludzi którym się nie chce udzielać i sporo takich co nie wiedzą gdzie ;) Ich wiedza kończy się na tym co jakiś kolega czy w sklepie ktoś im powie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużych miastach tak jest. Ale na prowincji do najbliższego znanego mi morszczaka mam 30 kilometrów. Niestety mało rozmowny gość. A do takiego można powiedzieć dobrego kolegi mam 70 km. Przy teraźniejszych cenach paliwa jest to dość daleko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w małym miasteczku Nowa Ruda koło Kłodzka i też sądziłem, że nikogo nie poznam blisko siebie kto ma takie akwarium i z kim można porozmawiać popytać czy dostać lub kupić jakieś szczepki korali, czy ryby. A tu czym dłużej mam akwarium tym więcej ludzi z tym samym zainteresowaniem poznaje. A do sklepu na szczęście mam nie daleko jakieś 20km.

Marcin zapytaj jakiegoś doświadczonego forumowicza czy nie wymieni z tobą kontaktu i dopytasz go o wszystko co potrzebujesz wiedzieć. Otwieranie nowego tematu jak zacząć itp. lub może tutaj pytaj co chcesz wiedzieć i myślę, że ktoś ci napewno coś podpowie, doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Beti napisał:

zobacz ile ludzi likwiduje zbiorniki a razem z tym obecność na forum, są czasy jakie są

co prawda to prawda , smutna rzeczywistość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie, czemu likwidują? Koszty utrzymania, przesiadka na większy czy znudzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę, żeby więcej ludzi likwidowało niż ze 2-3 lata temu.

A podejrzewam, że najczęściej likwidują, bo nie idzie. Ludzie oglądają piękne rafy na instagramie/FB, chcą takie mieć, w sklepie im mówią, że luz, każdy da radę, a potem są plagi, padające korale czy ryby, i likwidacja po roku - dwóch.
A do tego większość ludzi zakłada akwarium z zerową wedzą, i dopiero jak nie idzie zaczynają coś się gdzieś pokątnie dowiadywać.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.