Skocz do zawartości
Nokon

Clarisea 3000 - alarm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się z sytuacją że nie da się wyłączyć alarmu? Od 2 dni piszczy mi alarm a czerwona dioda na sterowniku miga 5x potem ok 8 sęk przerwy i od nowa. Niebieska dioda nie świeci wcale. Poza tym rollermat działa normalnie , włókninę przesuwa i automatycznie i po naciśnięcie przycisku na sterowniku. Nie było żadnego przestoju w pracy , braku prądy czy zacięcia włókniny. Nic nie pomaga odłączanie od prądu czy dłuższe przyciskanie klawisza alarm. Ktoś ma pomysł jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ma za ciężko silnik. Spróbuj bez włókniny. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie daje. Ani zluzowanie włókniny ani wyłączenie na dobę. Po odpaleniu zaczyna piszczeć i mruga na czerwono. Nadal natomiast normalnie działa, silnik się kręci i przewija włókninę ale dźwięk doprowadza do szału (zwłaszcza moją żonę) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten dźwięk ledwo słychać,nawet jak jestem przy nim,mam tak od początku,myślałem,że nie działa nawet.Jeśli przyciskiem też się nie da wyłączyć to już sam nie wiem.Może masz kogoś blisko by na chwilę sprawdzić kable ? Serwis tego sprzętu w Polsce z tego co słyszałem jest do D..Y a z częściami zamiennymi to można zapomnieć,jedynie w Niemczech można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też go ledwo słyszę ale moja żona potrafi go w nocy usłyszeć z drugiego pokoju. Na razie podłączyłem go do gniazda z zegarem i włącza się na krótko przewija i gaśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nokon napisał:

Ja też go ledwo słyszę ale moja żona potrafi go w nocy usłyszeć z drugiego pokoju. Na razie podłączyłem go do gniazda z zegarem i włącza się na krótko przewija i gaśnie. 

:clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już to, jednak nic nie pasuje do mojej sytuacji. Miga tylko czerwona dioda, piszczy 5x krótko i potem raz długo, następuje kilka sekund przerwy i od nowa. Wszędzie tam jest napisane że silnik zostaje zatrzymany do czasu zresetowania a nic takiego się nie dzieje. Wszystko działa. Pomysł z zegarem na gniazdku jednak się nie sprawdził bo woda często się przelewała w czasie przerwy. Teraz owinąłem sterownik ręcznikiem, głośniej puszczam radio i udaje że problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miałem dokładnie takie same objawy, 5 krótkich sygnałów jeden długi . Pisałem do producenta i dostałem odpowiedź, że sterownik nadaje się jedynie do wymiany, mój rollermat był jeszcze na gwarancji więc udało mi się w erybce wymienić sterownik. 

Edytowane przez Kerado (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Będę szukał w takim razie karty gwarancyjnej ale u mnie chyba już po. Patrzyłem, że bywają na ebay w Niemczech albo UK więc w razie czego tam zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.