Skocz do zawartości
GrzesiekB

Wydajność pompy AquaMedic DC Runner 3.3

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc lub wyjaśnienie, może jak czegoś nie rozumiem ??
Akwarium Red Sea Reefer 170 - łącznie w obiegu jakieś 160 litrów
Pompa Aquamedic DC Runner 3.3
Wydajność podawana na poziomie zero do 3000 l/h
Wg wykresu producenta na wysokości podnoszenia wody 105 cm (licząc od lustra wody w sumpie) powinna mieś przepływ od 1850-2050 l/h
Zmierzyłem jak działała na 100% i pojemnik 1 litr napełniła w 5 sekund, czyli na godzinę 720l
Tak mi się coś wydawało że słabo dmucha
Pracuje u mnie 2,5 m-ca
Kupiona nowa
Rurka powrotu ma średnicę 25 mm, jest jedno kolanko na powrocie do akwarium
Czy może mi ktoś pomóc w odpowiedzi na pytanie czy to jest prawidłowe działanie ?? Przecież chyba dobrze liczę
Edytowane przez GrzesiekB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że dane dot. przepływu pompy podawane są na podstawie badań labolatoryjnych t.j. Woda słodka (lub RO), pompa czyściutka, optymalna średnica rury i materiał z którego jest wykonana, bez żadnych kolanek itp.

Różnicę poziomów należy mierzyć od wysokości na której jest wirnik do najwyższego miejsca hydrauliki. Po za tym samo kolanko mocno hamuje przepływ (są gdzieś tabelki do obliczania oporów dla różnego typu zgięć rur).

Tak więc pisane o dużym zapasie na pompie w stosunku do litrażu ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 140 litrów wziąłem pompę 5000 litrów i do tego hydraulika na rurach 32. Chodzi na 70% tylko pompa Aqua nova  Moim zdaniem lepiej mieć zapas 

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań słuchać ekspertów od zagięcia rur bo może oni maja problem z prostotą swojej.
Kup pompe Jebao z zapasem. Bo kupileś brandowanego chińczyka i efekty widać..
Ja na akwa 250l mam pompę 8000 chodzi sobie na 50% i jest bajlando. Hydraulika 32mm.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest też to że producent zestawu Red Sea proponuje pompę o wydajności 2000 l/h, kupiłem z zapasem 3000 i sam nie wiem czy to mało, ale szaleństwa w sumpie nie mam

Dziś podłączyłem do pompy krótki wężyk i max przepływ wyszedł mi 1800 l/h, to gdzie dam do 3000 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, GrzesiekB napisał:

ciekawe jest też to że producent zestawu Red Sea proponuje pompę o wydajności 2000 l/h, kupiłem z zapasem 3000 i sam nie wiem czy to mało, ale szaleństwa w sumpie nie mam

Dziś podłączyłem do pompy krótki wężyk i max przepływ wyszedł mi 1800 l/h, to gdzie dam do 3000 max

Doswiadczenie ktore zebralem od kolegow zanim sam mialem akwarium z sumpem dalo mi do zrozumienia ze pompa jebao daje rade + warto wziąć rozmiar jak nie dwa większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sith114 napisał:

Przestań słuchać ekspertów od zagięcia rur bo może oni maja problem z prostotą swojej.
Kup pompe Jebao z zapasem. Bo kupileś brandowanego chińczyka i efekty widać..
Ja na akwa 250l mam pompę 8000 chodzi sobie na 50% i jest bajlando. Hydraulika 32mm.

No pewno.... może lepiej 12000 l/ godz. Zrobić labirynt z rurek i też da radę, a jak nie to wstawić drugą......

kto bogaremu zabroni.....

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Arek77 napisał:

No pewno.... może lepiej 12000 l/ godz. Zrobić labirynt z rurek i też da radę, a jak nie to wstawić drugą......

kto bogaremu zabroni.....

 

 

 

50 zł różnicy? przepaść? taka była jak kupowałem miedzy jebao 6000 a 8000 ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, sith114 napisał:

Przestań słuchać ekspertów od zagięcia rur bo może oni maja problem z prostotą swojej.
Kup pompe Jebao z zapasem. Bo kupileś brandowanego chińczyka i efekty widać..
Ja na akwa 250l mam pompę 8000 chodzi sobie na 50% i jest bajlando. Hydraulika 32mm.

a jaką byś polecił ?? w obiegu mam ok 160 litrów, wszelakie bajery nie potrzebne

tylko regulacja mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, GrzesiekB napisał:

a jaką byś polecił ?? w obiegu mam ok 160 litrów, wszelakie bajery nie potrzebne

tylko regulacja mocy

Ja bralem najnowsza jebao byle miala sterowanie na sterowniku a nie tylko w apce. 5000 / 6000.

Ja posiadam jebao mdp 8000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam co prawda zbiornik 90L z panelem ale i tak mam pompe sicce sdc 3000L i chodzi na 45% przy czym u mnie nawet nie ma podnoszenia wody

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, GrzesiekB napisał:

a jaką byś polecił ?? w obiegu mam ok 160 litrów, wszelakie bajery nie potrzebne

tylko regulacja mocy

Bierz Jebao DCP 3500. Tania, cicha i dobra. Ja mam w 250l i jeszcze sporo zapasu. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Aquaman napisał:

Bierz Jebao DCP 3500. Tania, cicha i dobra. Ja mam w 250l i jeszcze sporo zapasu. 

Ja tam koledze @GrzesiekB na siłę dobrze robić nie mam zamiaru 3000 miałeś ;) 3500? zobacz ceny i czy nie lepiej mieć pompę ciut na wyrost ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jebao dcp 10000 w 300l w obiegu netto skręcona na 50% na hydraulice 32 mm (akwarium 90x60x55), jest nieslyszalna, dla mnie robi robotę, a dcp 3500 też mam ale do filtra przepływowego w którym się bujają media

Edytowane przez wojtas350 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już fakt, jest jak jest i tego nie zmienię, zapewne pompę, ale za jakiś czas

Wczoraj z nudów założyłem 10 cm wąż i działając na 100% napełnia litr w 2 sekundy, czyli w godzinę przewali max 1800 litrów, to gdzie jej do wydajności któą podaje producent czyli max 3000 l/h, piszą totalne bzdury, uczymy się przez całe życie, także teraz wybrałbym nie mocniejszą ale znacznie mocniejszą pompę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GrzesiekB napisał:

Pomijając już fakt, jest jak jest i tego nie zmienię, zapewne pompę, ale za jakiś czas

Wczoraj z nudów założyłem 10 cm wąż i działając na 100% napełnia litr w 2 sekundy, czyli w godzinę przewali max 1800 litrów, to gdzie jej do wydajności któą podaje producent czyli max 3000 l/h, piszą totalne bzdury, uczymy się przez całe życie, także teraz wybrałbym nie mocniejszą ale znacznie mocniejszą pompę

A średnicę węża dobrałeś odpowiednią? Wiadomo, że na cieńszym wodę będzie napełniało dłużej. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Aquaman napisał:

A średnicę węża dobrałeś odpowiednią? Wiadomo, że na cieńszym wodę będzie napełniało dłużej. 

25 mm, jedna z tych kt sugeruje producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.