Skocz do zawartości
Delikatnyzbiornik

Apokalipsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 
 

moj baniaczek 700L w obiegu (600+100sump) baniak ma już rok. 
 
baniak prowadzony na ballingu ATI PRO ESSENTIALS, kh 7,5-8,5 reszta parametrów widoczna na ICP.

 

problem - musiałem wyjechać na 2 tyg i ustawiłem automatyczny karmnik na pełen. Po powrocie smród w mieszkaniu, wszystko wsypane do baniaka, woda mleko i gnijące zarcie na dnie - wszystkie sps, lps, zoa pochowane. 2 euphylliom odpadły polipy, utrata tkanki wszystkich LPS. Smierć kielzy, krewetki, wieloszczetów, rurówek i innego drobnego życia. 
 

podjęte działania - podmiany 3x po 20%, odessanie całego syfu, absorbenty - phoshuard, purigen + chemia seachem stability + prime dawkowane 2 tygodnie. Absorbenty już wyciągnięte. 

zrobione ICP - dodanie cuprisorb na metale. 
 

obecny stan - pojawienie się ponownie drobnego życia - kielze, rurowki. Lps wróciły do normalnego stanu po 3 miesiącach (euphyllie które straciły polipy - rosną im nowe).

obecny problem - zoa się otwierają na 30%, Dunka pompuje się tez tylko trochę. 

brak cyjano, dino itd.

glony zielone rosną na szybie, spaghetti w reaktorze również przestało rosnąć, 

Jakieś wsparcie? 

2E2585AD-95F7-485C-968B-AE38CA65FD65.png

Edytowane przez Delikatnyzbiornik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icp robione przed czy po podmianach? Zwróć uwagę na poziom jodu - w takim stężeniu zaczyna być toksyczny. Glony wyższe w refugium potrzebują odrobinę żelaza (wg ICP niewykrywalne). Po za tym aby wszystko wróciło do normy potrzeba czasu. Jakie masz kH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Arek77 napisał:

Icp robione przed czy po podmianach? Zwróć uwagę na poziom jodu - w takim stężeniu zaczyna być toksyczny. Glony wyższe w refugium potrzebują odrobinę żelaza (wg ICP niewykrywalne). Po za tym aby wszystko wróciło do normy potrzeba czasu. Jakie masz kH?

Cała sytuacja trwa już 3 miesiące. Icp robione tydzień temu. Podmiany były od razu na początku. Jod dozowalem, jak widać zbyt wysoka dawka była ale już przestałem. KH trzymam między 7,5-8,5 co miesiąc koryguje dawkowanie dlatego w ciągu miesiąca są wahania o 0,5kh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to teraz jest wszystko ok? Był syf, posprzątałeś, zrobiłeś solidne podmianki. Jakieś problemy masz obecnie? Jeśli jest drobne życie korale wyglądają, tak jak powinny, to problem z glonami w refugium to pikuś. Pewnie im żelaza brakuje.

EDIT:

Tak mnie teraz naszło. Ile ty tam tego wsypałeś? Ja mam karmnik eheim, tam wchodzi ze 20-30g płatków do komory... Jakby mi wszystko na raz wsypał, pewnie nic by się nie stało. Ryby i drobne życie by to wciągnęły.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, katani napisał:

Z tego co wyczytałem, to teraz jest wszystko ok? Był syf, posprzątałeś, zrobiłeś solidne podmianki. Jakieś problemy masz obecnie? Jeśli jest drobne życie korale wyglądają, tak jak powinny, to problem z glonami w refugium to pikuś. Pewnie im żelaza brakuje.

EDIT:

Tak mnie teraz naszło. Ile ty tam tego wsypałeś? Ja mam karmnik eheim, tam wchodzi ze 20-30g płatków do komory... Jakby mi wszystko na raz wsypał, pewnie nic by się nie stało. Ryby i drobne życie by to wciągnęły.

Zoa sie nie otwierają i Dunka się lekko pompuje tylko albo nie otwiera wcale. Pojemnik miał na oko z 200ml 3/4 puszki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, po takim terminie problem jest gdzie indziej. Minęło już sporo czasu, wyczyściłeś akwarium.

Opisz swoje akwarium wg wzoru poniżej i wrzuć jakieś zdjęcia.

 

 

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.