Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_7827.thumb.jpeg.3a167eda3de85c3f17b94d18daf4369c.jpeg

 

kupiłem lampę maxspect l130, korale w końcu zaczęły rosnąć. Zacząłem wprowadzać co nieco sps, mam Montipore i pavone. Ta druga ładnie polipuje więc myślę że coś z tego będzie. Sól zmieniłem na red sea coral pro salt, dołożyłem też falownik sicce voyager nano 1000. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Danonek napisał:

IMG_7827.thumb.jpeg.3a167eda3de85c3f17b94d18daf4369c.jpeg

 

kupiłem lampę maxspect l130, korale w końcu zaczęły rosnąć. Zacząłem wprowadzać co nieco sps, mam Montipore i pavone. Ta druga ładnie polipuje więc myślę że coś z tego będzie. Sól zmieniłem na red sea coral pro salt, dołożyłem też falownik sicce voyager nano 1000. 

Od kiedy lampka bo jeszcze we wrzesniu to chyba zestawowa była co?
Dobre światło na 100% da więcej możliwości i radości z akwarium ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sith114 napisał:

Od kiedy lampka bo jeszcze we wrzesniu to chyba zestawowa była co?
Dobre światło na 100% da więcej możliwości i radości z akwarium ;)

 

A raptem od dwóch tygodni :) ale zoa się w końcu otworzyły, sarco też są bardziej naprężone, widać różnicę gołym okiem. Miałem kiedyś problem z duncanem i przez dobre dwa miesiące miał skurczone polipy, kombinowałem z miejscem i okazało się że tylko w cieniu był wyciągnięty. Teraz bez względu na miejsce pięknie faluje i też w grę wchodzi dojrzały zbiornik i lepsza sól, wszystko wychodzi na prostą :) 

Mam też kraba pustelnika, ten z niebieskimi nóżkami. Dzień po tym jak go wpuściłem zamordował na moich oczach biednego strombusa. Oczywiście muszlą nie był zainteresowany. Ale wrzuciłem kilka innych i wybrał największą możliwą, przeszedł wylinkę i teraz to słoń w składzie porcelany, przewrócił kilka szczepek ale przykleiłem je porządnie i od tego czasu wszystko się trzyma. Mam kilkadziesiąt małych turbo, bo swego czasu ślimaki które kupiłem się rozmnożyły. Poza tym skała tętni życiem, non stop coś po niej łazi. Miałem mały problem z aiptasią ale aiptasiaX załatwiła sprawę w większości. Od czasu do czasu pojawiają się jakieś małe ukwiały tu i tam, ale to raz na jakiś czas załatwiam je aiptasiaX i jest ok.

 

A tutaj ładnie polipująca pavona 

IMG_7836.thumb.jpeg.8b1c197388ba33c4e34c481b7964e3e5.jpeg

Edytowane przez Danonek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija pierwszy rok :D były wzloty i upadki ale jednego się nauczyłem - nie można oszczędzać i trzeba dać z siebie wszystko. Z tej okazji kupiłem sobie dolewkę aquatrend :) 

IMG_8105.jpeg.5eacc6a51b60477270a697757aee6b7a.jpeg

IMG_8106.thumb.jpeg.26b66ef85c20c2cf12c32896081e5a73.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia dalej, jeszcze cie nie jeden raz wystawi na próbę. MImo wszystko grunt to sie nie poddawać.
A co do oszczędzania to ja jeszcze dodam, że po dłuższym czasie wygoda też jest istotna i często warto za nią dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2024 o 22:44, minor napisał:

Powodzenia dalej, jeszcze cie nie jeden raz wystawi na próbę. MImo wszystko grunt to sie nie poddawać.
A co do oszczędzania to ja jeszcze dodam, że po dłuższym czasie wygoda też jest istotna i często warto za nią dopłacić.

Zdecydowanie warto.

 

IMG_8441.thumb.jpeg.95bdf60529123179f23c6dd6c29698c5.jpeg

moja clavularia papaya rośnie jak na drożdżach :) trochę zakryta przez sinularię, ale wraz ze wzrostem pokryje pusty fragment skały który ma do dyspozycji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/27/2024 at 5:26 AM, mazmaciek said:

A papayą bym uważał. Ja puściłem ją na główną skalę a teraz wytępić nie mogę, mega chwast 

Pozostaje się cieszyć, masa ludzi chce tego "chwasta" i nie mogą go utrzymać:)
 

On 1/27/2024 at 10:25 PM, Danonek said:

Ja wiem, ale no coś w końcu musi mi tą skałę zarosnąć :)

To chyba nie najlepszy motyw dobierania obsady:P
 

On 1/28/2024 at 6:08 AM, mazmaciek said:

ja na skalę puściłem favites, nie wiem czy to tężnie był błąd 

Favia i Favites ładnie wyglądają jak je bez piasku na dolnej szybie puścisz i sie rozleją i zarosną spód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2024 o 23:51, minor napisał:

 

To chyba nie najlepszy motyw dobierania obsady:P

To był skrót myślowy :) miałem na myśli, że cieszę się że to właśnie clavularia mi się rozrasta bo chciałbym mieć sporą część skały porośnięty nią właśnie. Takiego gsp to bym na skalę główną nie puścił :P a z racji że mam głównie miękasy i lps, to myślę że clavularia jest dobrym wyborem, bo nie ma tendencji takich jak xenia czy gsp, no a poza tym to jeden z najpiękniejszych koralowców moim zdaniem 

 

IMG_8536.thumb.jpeg.29a352cbbeff29df9d84beea45d365f1.jpeg

Edytowane przez Danonek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.