Skocz do zawartości
craze121

Sprzęt do akwarium 60cm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam całą masę pytam akwarium ma być 60*30*35 wysokie. Czy warto inwestować w optiwhite ?

Filterek Aquael fzn3 już w drodze .

Grzałka Aquael ultra 50w w drodze.

Zastanawiam się nad oświetleniem 

Myślę że dobrym rozwiązaniem bedzie 

Ai Prime hd16 chyba że jest coś lepszego w podobnej cenie.

Największa zagadka to falownik 

Czy Jebao SLW 10 to dobry pomysł.

Ostatni problem to automatyczna dolewka możecie polecić coś dobrego i nie za drogiego .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, craze121 napisał:

Ai Prime hd16

porównaj sobie z Maxspect Jump MJ-L165 wersja blue , pamiętaj że do Ai jeszcze musisz dokupić uchwyt 

 

Godzinę temu, craze121 napisał:

Jebao SLW 10

szedłbym już w wersje MLW 10 

 

Godzinę temu, craze121 napisał:

automatyczna dolewka możecie polecić coś dobrego

 Levelautomatic EYE Aqua-Trend 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime 16HD nie polecam, mam dwa lata, przepaliły się te plastykowe soczewki i co najbardziej mnie irytuje w tej lampie to hałas, większość czasu wentylator chodzi na maksa i uwierz mi, że go słychać ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto inwestować w OptiWhite (Pilkington) to pytanie, które pojawia się odkąd pamiętam. Ja swoje pierwsze akwarium miałem fabrycznie klejone ze szkła typu float (chyba Wromak), dwa kolejne kleiłem ze szkła Guardian UltraClear o podwyższonej przejrzystości. Teoretycznie coś pomiędzy zwykłym float a optiwhite, cenowo i pod względem przejrzystości. Przy grubościach 6 mm i 8 mm osobiście nie widziałem różnicy, a jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać. Przy większych grubościach ta różnica jest zapewne bardziej widoczna, ale akwarium 60x30x35 cm nawet bez wzmocnień nie będzie ze szkła o grubości większej niż 8 mm. Oczywiście są magicy, którzy i przy 4 mm widzą różnicę między Guardianem i Pilkingtonem, ale jakoś w to nie wierzę. Owszem, różnica może być delikatnie widoczna na krawędziach, ale przy patrzeniu przez szkło to raczej ciężko. Przynajmniej dla mojego oka.

Lampy AI, tak jak pisali koledzy wcześniej, mają tendencję do wypalania się soczewek po pewnym czasie. Gdybym miał teraz kupować lampę, poszedł bym w kierunku ReefFlare of Reef Factory.

Falowniki MLW i SLW nie dają Ci możliwości ukierunkowania strumienia - dmuchają tylko prostopadle do płaszczyzny mocowania. Dlatego zastanowiłbym się nad klasycznym SOW. Zajmie ciut więcej miejsca, ale możliwości regulacji dużo większe.

Powodzenia w zakładaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, gryadam napisał:

Falowniki MLW i SLW nie dają Ci możliwości ukierunkowania strumienia

Nie wiem jak SLW ale MLW ma wymienną gumową nakładkę na magnes dzięki której możesz ustawić cyrkulator w prawo- lewo góra - dół . 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem lampy reef flare i reef factory i teraz nie wiem w którą stronę iść maxspect ma większe pokrycie i chyba cenowo lepiej wychodzi. Chyba wezmę 

Maxspect MJ-L165 BLUE

czy Jebao sow-3 500-3000l starczy 

czy brać sow-4  tu jest 4000l to chyba będzie za mocna na 64l

Edytowane przez craze121 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, craze121 napisał:

czy Jebao sow-3 500-3000l starczy 

czy brać sow-4  tu jest 4000l to chyba będzie za mocna na 64l

Ja bym wziął sow 4. Ja miałem falownik o takiej mocy w kostce 40x40 i był ok. Jak ustawisz go wzdłuż długiego boku to przy maksymalnej mocy uzyskasz fajne falowanie. Po za tym falowniki zarastają z biegiem czasu osadem i glonami I ich moc spada. Aby co chwila ich nie wyciągać do czyszczenia można zwiększać stopniowo moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko czy warto zamawiać z  AliExpress czy lepiej nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na ali pompy jebao i śmigają bez problemów a były dużo tańsze, nie wiem jak to cenowo wygląda teraz.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na Ali co prawda kupisz taniej i jesteś wstanie zaoszczędzić , ale weź pod uwagę reklamacje , w Pl pewnie szybciej byłbyś wstanie to załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz sie srednio oplaca na ali kupować, kup na miejscu i bedziesz mial swiety spokoj i towar na juz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym AI Prime to chyba trochę przesadzacie.

Równie dobrze mogę przytoczyć, że w moim Maxpeccie padł mi kiedyś kanał niebieski.

Reef Factory niestety podobno słabej jakości te diody.

Ja jak wybierałem to właśnie AI Prime ze względu na jakość światła i w wypalanie diod w amerykańskiej firmie

jakoś nie chce mi się wierzyć. Tam by ich zjedli jakby coś padało podczas użytkowania.

Poza tym, ja wyszedłem z założenia, że jeśli nie muszę to nie daję chinolom zarabiać.

Pompy są cenowo sporo tańsze więc warto ale lampy bym odpuścił chińskie.

Falownik mam SOW 5 w kostce 40x40x40 tylko z panelem wiec realnie 40x30x40 i chodzi ustawiony na "2" bo taki mocny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym AI Prime to chyba trochę przesadzacie.
Równie dobrze mogę przytoczyć, że w moim Maxpeccie padł mi kiedyś kanał niebieski.
Reef Factory niestety podobno słabej jakości te diody.
Ja jak wybierałem to właśnie AI Prime ze względu na jakość światła i w wypalanie diod w amerykańskiej firmie
jakoś nie chce mi się wierzyć. Tam by ich zjedli jakby coś padało podczas użytkowania.
Poza tym, ja wyszedłem z założenia, że jeśli nie muszę to nie daję chinolom zarabiać.
Pompy są cenowo sporo tańsze więc warto ale lampy bym odpuścił chińskie.
Falownik mam SOW 5 w kostce 40x40x40 tylko z panelem wiec realnie 40x30x40 i chodzi ustawiony na "2" bo taki mocny jest

Jak kupię nową lampę, a jeszcze nie wiem jaką ;) to zrobię wątek z wymiany tych soczewek w AI 16 HD Prime, zobaczymy co tam środku po tych 2 latach, topią się te plastikowe soczewki, diody jak narazie działają ale i tak najbardziej na nie w tej lampie jest wentylator, ten szum doprowadza mnie do szału ;)

4f3d3c12ee7412338c127046614a0a0f.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jej nie słyszę, Słyszę tylko odpieniacz i jednak minimalnie obiegową.

Mozę jakiś niefartowny egzemplarz Ci się trafił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.