Skocz do zawartości
kilu

Maxspect RSX vs Ethereal vs Hydra do długiego baniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Planuję odpalić baniaczek pomiędzy jadalnią a kuchnia dostęp z 3 stron nietypowy wymiar bo 200x40x65h raczej pod Miękkie i LPS i rozsądne przerybienie. 

Zastanawiam się nad lampami w grę wchodza tylko ledy z bajerami typu wschody, zachody i oświetlenie nocne plus fajne bliki. 

W grę wchodzą raczej tylko lampy z drugiej ręki.

Zawsze podobał y mi się razory więc początkowo napalilem się na dwa Maxspect RSX R5 200 ale w sąsiednim wątku wyczytałem że są głośne i że lepsze hydry, Może udało by się wychaczyc 3sz hydry 52hd w budżecie z tym ze nie wiele wiem o nich i w Polsce chyba dosyć mało popularne są.  Może coś innego? Będę wdzięczny za opinie. Pozdrawiam serdecznie Kilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

odnośnie lamp Maxspect

Czy RSX jest głośny? Dla mnie nie - wentylatory maja zmienne obroty i włączają sie w razie potrzeby. 2 x 200W na ten rozmiar i da lepsze bliki niż Ethereal - ta linia bardzo rozprasza swiatło i tutaj pod wspomnianą obsadę 3 lampy. Te lampy niespecjalnie chcą się psuc, a jesli już to wszystkie części do Maxspect posiadamy od ręki. Stąd nadal świecą 8 letnie lampy bez specjalnej ingerencji...

Jesli bardzo zależy Ci na blikach można rozważyć MJ-L 165 Blue x 4 fajnie ogarną twoje potrzeby. Produkt roku w kategorii cena/jakość. 

mam nadzieje, że pomoglem


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, luft napisał:

Hej

odnośnie lamp Maxspect

Czy RSX jest głośny? Dla mnie nie - wentylatory maja zmienne obroty i włączają sie w razie potrzeby. 2 x 200W na ten rozmiar i da lepsze bliki niż Ethereal - ta linia bardzo rozprasza swiatło i tutaj pod wspomnianą obsadę 3 lampy. Te lampy niespecjalnie chcą się psuc, a jesli już to wszystkie części do Maxspect posiadamy od ręki. Stąd nadal świecą 8 letnie lampy bez specjalnej ingerencji...

Jesli bardzo zależy Ci na blikach można rozważyć MJ-L 165 Blue x 4 fajnie ogarną twoje potrzeby. Produkt roku w kategorii cena/jakość. 

mam nadzieje, że pomoglem

Dzięki. Za odpowiedź. Pomogłeś i będę musiał wziąć na pod uwagę MJ-L .

Te MJ-L' nadadzą się gdybym.koedys chciał jakieś acry posadzić w górnych partiach?

56 minut temu, mazmaciek napisał:

Mam r5 150 ustawione na 82% i jeszcze wentylatorów nie słyszałem 

A jak tam sytuacja z przyrostami przyzwoicie rosną korale?  

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kilu napisał:

Dzięki. Za odpowiedź. Pomogłeś i będę musiał wziąć na pod uwagę MJ-L .

Te MJ-L' nadadzą się gdybym.koedys chciał jakieś acry posadzić w górnych partiach?

 

jak najbardziej i nie musza to byc tylko górne partie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kilu napisał:
8 godzin temu, mazmaciek napisał:

Mam r5 150 ustawione na 82% i jeszcze wentylatorów nie słyszałem 

A jak tam sytuacja z przyrostami przyzwoicie rosną korale?  

w tej kwestii nie odpowiem, to akwarium ma dopiero ze 3-4 miesiące, jest trochę niestabilne , miękaski fajnie się mają a twarde raz lepiej raz gorzej, ale ICP wyszło dość średnio 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2023 o 10:47, kilu napisał:

A jak tam sytuacja z przyrostami przyzwoicie rosną korale?  

Mam rsx r5‑200 plus do tego dwie belki orphek nad zbiornikiem 100x55x55 i jestem zadowolony z przyrostów. Akwarium ma prawie dwa lata od zalania, wszystkie korale od szczepkę wielkości kilku centtmetrów.

072DA192-DF21-4F9C-B7D3-9ED3CC798479.jpeg

EA0796A8-C65E-4201-A35D-EC4DCB1312BD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kerado napisał:

Mam rsx r5‑200 plus do tego dwie belki orphek nad zbiornikiem 100x55x55 i jestem zadowolony z przyrostów. Akwarium ma prawie dwa lata od zalania, wszystkie korale od szczepkę wielkości kilku centtmetrów.

Bardzo ładnie. Gratulacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega. Jakie masz ustawienia w maxspecie?

Może być na pw proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jar2789 napisał:

Mega. Jakie masz ustawienia w maxspecie?

Może być na pw proszę.

A-50%, B-100%, C-100%, D-80% świecę tak od 10:00 do 21:00, świt od 9:00 do 10:00, zmierzch 21:00 do 22:00. Dodatkowo świecą dwa Orpheki OR3 90 Blue Plus od 11:00 do 20:00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.