Skocz do zawartości
Beti

Pochłaniacz Co2 SCRUBBER 4L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

pytanko drogie forum :

 czy ktoś posiada i jakie efekty z Ph

jest poprawa czy szkoda kasy, ktoś z was stosuje ma lub miał  podzieli się informacja.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem... Akwarium 500L, odpieniacz Twistman 150, pojemnik na zasyp 1L no i po dwóch tygodniach wymiana bo pH znów spadało. Płaciłem chyba 90zł za 5L intersorbu i w ostatecznym rozrachunku nie wychodziło to zbyt ekonomicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na małe akwaria to może i nie jest jakiś wydatek. Ja litr zasypu wymieniam co 3-4 tygodnie. PH z 7.8 poszło w górę nawet do 8.20. Podejrzewam, że przy Twoim odpieniaczu (bo na pewno nie jest mały) będzie to drogi interes. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Aquaman napisał:

Na małe akwaria to może i nie jest jakiś wydatek. Ja litr zasypu wymieniam co 3-4 tygodnie. PH z 7.8 poszło w górę nawet do 8.20. Podejrzewam, że przy Twoim odpieniaczu (bo na pewno nie jest mały) będzie to drogi interes. 

Drogi interes to jest całe akwarium a jeśli ma to mi podnieść Ph z 7.95 do 8.2 to cena to kropla w morzu. 

Wiec bardziej patrzę pod kontem wydajności  tego cuda ;) czy ma to sens…

kupiłam zewnętrzny FZP-120 Filtr Zasysanego Powietrza ale nic nie pomogło boje się tego stosować bo sąsiedzi palą w piecach chyba tym czym się da ( zresztą było przyzwolenie ) :P tak dają ze masakra nawet okna bardzo nie można uchylić !


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Beti napisał:

Drogi interes to jest całe akwarium a jeśli ma to mi podnieść Ph z 7.95 do 8.2 to cena to kropla w morzu. 

Wiec bardziej patrzę pod kontem wydajności  tego cuda ;) czy ma to sens…

kupiłam zewnętrzny FZP-120 Filtr Zasysanego Powietrza ale nic nie pomogło boje się tego stosować bo sąsiedzi palą w piecach chyba tym czym się da ( zresztą było przyzwolenie ) :P tak dają ze masakra nawet okna bardzo nie można uchylić !

Spróbować zawsze możesz :) Ja zasyp kupuje jak @dadario napisał. 90 zł chyba na allegro 5l.

Osobiście jestem zadowolony. Tak jak przeglądałem tematy to każdy miał prawie taki sam wzrost PH w granicach +0.3


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Aquaman napisał:

Spróbować zawsze możesz :) Ja zasyp kupuje jak @dadario napisał. 90 zł chyba na allegro 5l.

Osobiście jestem zadowolony. Tak jak przeglądałem tematy to każdy miał prawie taki sam wzrost PH w granicach +0.3

Ja tez przeglądałam ale chciałam świeżych wieści ;)

bedzie trzeba kupić sprawdzic i zobaczymy napewno koralowce poczują się lepiej


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś próbował z recyrkulacją ? I czy to przedłużało żywotność ?

I kolejna rzecz może by załączać scrubber tylko w nocy ? Dla większej wydajności. Tylko jak automatycznie przełączać aby scrubber był odłączany w dzien gdzie PH rośnie.

U mnie PH leci najbardziej od 24 do 9 rano a później już jest ok a wahania mam nawet 7.70 do 8.20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pj007 napisał:

A ktoś próbował z recyrkulacją ? I czy to przedłużało żywotność ?

I kolejna rzecz może by załączać scrubber tylko w nocy ? Dla większej wydajności. Tylko jak automatycznie przełączać aby scrubber był odłączany w dzien gdzie PH rośnie.

U mnie PH leci najbardziej od 24 do 9 rano a później już jest ok a wahania mam nawet 7.70 do 8.20

Próbowałem. Jakoś różnicy nie zauważyłem.
No i trzeba się wtedy zaopatrzyć w czujnik poziomu wody w kubku. Bo jak Ci się przeleje odpieniacz to tragedia gotowa :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem CO2 scrubbera 2 tygodnie temu, nie podobały mi się spadki pH po nocy do poziomu 7,75.  Teraz mam od 8-8.3. Mam puszkę z ATI tam chyba 1,5l wchodzi, na razie działa bez wymiany. Na ten moment jestem bardzo zadowolony, koralowce twarde dostały kopa, a i piasek zaraz bielszy (teraz w zimie zaczęło mi wysypywać cyjano). W lato miałem pH 7.9-8.2, jeśli się sytuacja powtórzy to może będę zakładał scrubbera tylko na zimę.

Edytowane przez Cheilon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w to idę, nie ma co. Kto nie rzyykuje ten nie pije szampana. Co drugi mój kumpel to zaklada. Myślę, że już wiem dlaczego akwarium zawsze zimą dostaje w d, a na wiosnę kwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jar2789 napisał:

Też w to idę, nie ma co. Kto nie rzyykuje ten nie pije szampana. Co drugi mój kumpel to zaklada. Myślę, że już wiem dlaczego akwarium zawsze zimą dostaje w d, a na wiosnę kwitnie.

Wszystko też zależy gdzie stoi akwarium. U mnie np w pokoju gdzie nikt nie siedzi. Więc jak zimą otworzę okno na pół godzinki to w zupełności starczy.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akwarium stoi samotnie na parterze, pokój 25m2, a i tak są w zimie problemy z pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła przesyłka, sypiemy i zobaczymy za 2 tyg co to będzie ;)

A45C8275-9FC9-4E56-91C4-3BED9ADBB52F.thumb.jpeg.d2ebf6e1194004e8750ad78659fe0085.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem w ostateczności jak pH będzie wyższe będziesz miała w czym małosolne robić :D


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuba 4litry? Ile tam sypniesz? 3? Czy na początek mniej?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, jar2789 napisał:

Tuba 4litry? Ile tam sypniesz? 3? Czy na początek mniej?..

Zasypałam do pełna prawie 4 litry na tak duże akwarium to prawie tak. 
 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Beti napisał:

Dziś przyszła przesyłka, sypiemy i zobaczymy za 2 tyg co to będzie ;)

Za dwa tygodnie to będziesz musiała zasyp wymienić :) Jeśli chodzi o ph na czytniku to efekty scrubbera może już dziś będzie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Bocian napisał:

Za dwa tygodnie to będziesz musiała zasyp wymienić :) Jeśli chodzi o ph na czytniku to efekty scrubbera może już dziś będzie widać.

Dlatego zrezygnowałem z tej metody, droga sprawa, na krótko poprawia ph, poza tym osadzał mi się węglan wapnia na dyszy do odpieniacza, redukując jego wydajność. Ale może dlatego że miałem DIY.  Może patent z recyrkulacją powietrza by coś realnie poprawił. Nie próbowałem. Korale rzeczywiście lepiej rosły, choć dla mojego baniaka to było przekleństwo :lol: Pozdr. tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw efektów i jak jest koszt miesięczny. Sam mam niskie ph 7.76 jak w dzień i w nocy pokój wietrzony 3 razy dziennie. Mam akwarium Red Sea 170 i myślę nad takim 1.5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chwilowa metoda przez zimę do marca potem będzie naturalnie ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kirzan napisał:

Jestem ciekaw efektów i jak jest koszt miesięczny. Sam mam niskie ph 7.76 jak w dzień i w nocy pokój wietrzony 3 razy dziennie. Mam akwarium Red Sea 170 i myślę nad takim 1.5l.

Ja też mam 7.7 w nocy bez żadnych boosterów ph, a acropory kwitną, nic nie zdycha, nic nie bieleje. Tylko dodatkowe utrapienie z zamawianiem wapna sodowanego i wymienianiem co 2 tyg. wkladu w scrubberze. Stwierdziłem, że można tylko po co na siłe podciagać to ph. W hodowli koralowców pewnie tak, dla rekreacji bez sensu. Takie moje wnioski. Kalkwasser byłby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 3.01.2023 1,5l zasypu i dalej trzyma, duży wpływ ma do jakiej wartości spada minimalnie i ile się siedzi w pomieszczeniu, mnie tam prawie nie ma, więc tego CO2 też nie ma tragicznie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomko napisał:

Ja też mam 7.7 w nocy bez żadnych boosterów ph, a acropory kwitną, nic nie zdycha, nic nie bieleje. Tylko dodatkowe utrapienie z zamawianiem wapna sodowanego i wymienianiem co 2 tyg. wkladu w scrubberze. Stwierdziłem, że można tylko po co na siłe podciagać to ph. W hodowli koralowców pewnie tak, dla rekreacji bez sensu. Takie moje wnioski. Kalkwasser byłby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Zastanawiam się w jakim celu tak piszesz ze bez sensu wszystko, negatywnie jesteś nastawiony bo to kosztuje?

 nikt nie pisał ze morskie to tanio, jeśli ma to w jakimś stopniu podnieść PH w okresie zimowym to dla mnie jest to rewelacja, cena nie gra roli.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też już się nastawiłem i nie ma szans, że mnie coś zatrzyma. Wkrótce zakładam i mam nadzieję, że będzie skuteczne bo zawsze zima miałem problemy. Od wiosny do jesieni akwa zawsze jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beti napisał:

Zastanawiam się w jakim celu tak piszesz ze bez sensu wszystko, negatywnie jesteś nastawiony bo to kosztuje?

 nikt nie pisał ze morskie to tanio, jeśli ma to w jakimś stopniu podnieść PH w okresie zimowym to dla mnie jest to rewelacja, cena nie gra roli.

Beti ja to już przerobiłem. Stosowałem z rok a może dłużej, a Ty dop. zaczynasz, dlatego roszcze sobie prawo do wypowiedzi w temacie. Wg mnie korzyści z podbicia pH na skali o 0.2-0.3 w nocy są niewspółmiernie niskie w stosunku do kosztu finansowego ale głównie czasowego. Upierdliwa metoda i tyle. Tym bardziej jak w baniaku nic złego się nie dzieje , z powodu ph 7.6-7.7. Ale może się starzeję, bo np. węgiel i rowę też wywaliłem. Liczę na to ,że napiszesz swoje przemyślenia i wypowiesz się czy warto, ale nie za miesiąc tylko za "naście" miesięcy. Pozdr.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.