Skocz do zawartości
kacperwee

Filtr kaskadowy a sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dawni myślałem już nad czymś większym aktualne akwarium to 110litrów. No i przeglądając wczoraj internet natknęła się okazja otóż Akwarium Red Sea 450 z szafką i sumpem dodatkow 2x lampa Kessil Ap700 i odpieniacz Red Sea rsk 300. Wszystko to w cenie 5500Pln długo się nie zastanawiając kupiłem i sprowadziłem do domu . Stąd też moje pytanie ponieważ miesiąc wstecz kupiłem kaskade tidal 110 . Da rade to wszystko ogarnąć żeby to szło w parze? W sensie kaskada bezpośrednio do akwa czy do sumpa? bo z technicznych spraw jestem lekko nie ogarnięty wiem jedynie że kaskady stosuje się głównie w akwariach bez sumpa. No ale nie chce mi się tego sprzedawać i kupować znów nowego. Co poradzicie?

Pozdrawiam forumowiczów.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim akwarium kaskada przy głównym zbiorniku trochę zepsuje wygląd. Sump ma niski poziom wody i kaskada może być głośna. Wg mnie podłączanie do systemu kaskady nie ma sensu. Ewentualnie czasowo, gdy zajdzie potrzeba użycia np jakiegoś adsorbera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos ta kaskada mi nie przedzkadza wyglądowo, ale jest mozliwosc zeby kaskada byla w glownym baniaku a w sumpie tylko skummer tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kacperwee napisał:

Jakos ta kaskada mi nie przedzkadza wyglądowo, ale jest mozliwosc zeby kaskada byla w glownym baniaku a w sumpie tylko skummer tak ?

Wszytko jest możliwe tylko po co? Moja rada: poczytaj trochę, popatrz jak to wygląda u innych. To nie jest trudne i sprowadza się do podstawowych spraw. Pewnie potem pojawia się dodatkowe pytania i na te chętnie odpowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sump to po co ci kaskada?? Na tym polega cały urok sumpa, więcej miejsca na media filtracyjne i większość sprzętu ukryta w szafce, jak dla mnie Tidal do sprzedania ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm rzeczywiscie cos w tym jest i tak baniak będzie dojrzewać 3 miesiące więc jest czas na sprzedanie kaskady i kupienie czegoś nowego żeby to ładnie sie zgrywało. Pozdrawiam i dzięki za wysilenie sie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty nowego chcesz kupić??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile akwarium będzie dojrzewać to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i napewno nie będzie to 3 misiacey:) swoją drogą super kasę wydałeś na ten zestaw:) jak zalejesz pokaż foty:)

Edytowane przez wojtas350 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bouli chociażby trochę kamienia za tego tidala kupie bo 45 kilo trzeba będzie wlożyć hehe, zresztą jak wiecie przy tym hobby pieniądzejest na co wydawać

Dzięki wojtas napewno będę coś wrzucał, też myśle że cena jest bardzo zadowalająca ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to teraz rozumiem, bo wcześniej miałem wrażenie jak byś chciał sprzedać Tidal i kupić coś podobnego ;)
Nic nie pisałeś czy w tym zestawie jest jakaś pompa obiegowa, a to raczej ważne jak chcesz startować ten zbiornik ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee , skałe RRR już kupiłem na dobrej przecenie w sklepie bo za 2100kr z 4100kr (w przeliczeniu koło 850zł) za 25 kilo . Pompa TMC 4000DC jutro też kupywana więc będzie cacy ^^ może dokupie czarny żywy piasek i jutro powoli zalewam niech już to dojrzewa bo jestem podjarany ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kacperwee napisał:

może dokupie czarny żywy piasek

A co to za piach?

 

W akwa morskim piach powinien składać się głównie z węglanu wapnia tzw piach koralowy/aragonitowy, ktòry powstał z rozdrobnionych szkieletów korali.

Czarny piach to pewnie piach bazaltowy lub z pumeksu wulkanicznego - taki nie nadaje się do akwa morskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kr?? Gdzie urzędujesz jeśli można zapytać??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kacperwee napisał:

To właśnie  żywy piach  Caribsea hawaii black Arku :)

Faktycznie jest taki produkt.

Ale na żywo nie widziałem jeszcze akwa na takim piasku. 

Przy ciemnym kolorze podłoża może być problem ze znalezieniem tzw martwych stref o słabej cyrkulacji czyli miejsc gdzie zalega syfek, ale może to ciekawie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bouli- Oslo , Norwegia.

Arek- mam aktualnie baniak 100l na takim piasku rzuce jutro fotke na białym świetle to lepiej będzie widać.

FF99919B-62DF-41DD-98F7-4D1397FA47BA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stavanger wita, na finn.no taką okazje wyrwałeś??

Trochę ci ten fiolet masakruje korale ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu jak daje białe to całe szyby zaraz zielone .. Wiec juz na niebiesko fioletowym lece. Chyba ze jakies ustawiena mozecie polecic. z tego co widzialem to kazdy pisal ze pompa 4500-6500l/h bedzie robiła robote więc myśle że będzie si.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.