Skocz do zawartości
rafal83

Stelaż 100x35x90 oraz panel w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Planuje zrobić stelaż pod akwarium 100x35x35 (z panelem bocznym ok 15cm po lewej stronie) z profili aluminiowych konstrukcyjnych.

Stelaż ma mieć wymiary 100x35x90. Nie wiem jakie profile użyć - 30x30 czy może 40x40.

Może ktoś z Was wie?

Profili pionowych będzie 6 lub 7.

W jaki sposób łączy się profile (załącznik)? Od sposobu łączenia będzie zależała długość potrzebnych odcinków.

 

Kolejna sprawa. 
Jak zaplanować panel w akwarium?

2 komory czy dac 3 przy 35cm?

326585917_1825113401184788_1232144637707905667_n.jpg


b7d46e6f92fc68c84a5dc1d515910e5eu1129a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak kolega wyżej, panel to już zależy co chesz tam mieć,  czy i jaki odpieniacz, jaka pompa, najpierw zaplanuj to będziesz miał wymiary co się ma tam zmieścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym się nie bawił z robieniem takiego stelaża, a kupić to nie są duże pieniądze, i do tego proszkowe malowanie. Darował bym sobie aluminium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mazmaciek napisał:

Sam bym się nie bawił z robieniem takiego stelaża, a kupić to nie są duże pieniądze, i do tego proszkowe malowanie. Darował bym sobie aluminium. 

To zależy czy się umie spawać i czy ma się sprzęt. Jeśli tak to moim zdaniem warto zawsze co najmniej 500 w kieszeni. 

Co do stelaża z aluminium to ja bym skręcał tak aby poziome "dłuższe" odcinki czyli przód i tył akwarium leżały na pionowych słupkach. Krótkie boki do tego dokręcone. Ewentualnie jeśli masz czym to też można zaciąć je pod kątem 45 stopni i składanie zrobić na pionowym słupku. Wydaje mi się, że przy tym rozmiarze akwa 7 słupków to zdecydowanie przesada. Ja obecny zbiornik 120x60x65 mam na 6-ciu tyle, że spawany ze stali 30x30x3.

Edytowane przez SHARK_2 (wyświetl historię edycji)

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam pod akwarium 150cm zrobiony stelaż z profili konstrukcyjnych aluminiowych 30x30 i w środku 3 rozpórki.

dodatkowo wzmocnij łączenia blaszkami do profili takimi na 7 otoworów ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.