Skocz do zawartości
Darek85

Problem z KH+ od Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebowałem podbić trochę KH w zbiorniku. Jadę na Ballingu 123 od Aquaforest. Stwierdziłem że kupie butelkę KH+ i w razie potrzeby sobie doleję.

Przy pierwszym dozowaniu KH+ nie było nic nadzwyczajnego, przezroczysty płyn zamienia się w mleczko przy kontakcie z wodą. Problem pojawił się po jakimś tygodniu kiedy wlałem kolejną dawkę. Płyn w kontakcie z wodą zamienił się w coś w rodzaju skrzeku. Matowe bąble różnej wielkości, nie rozpuścił się w wodzie, wszystko po czasie wpadło w cyrkulatory i widok był taki jakbym kaszy manny nasypał do zbiornika. Pomyślałem że może pojemnik, w którym odmierzałem dawkę był zanieczyszczony i kolejną dawkę tydzień później podałem czystą strzykawką, ale efekt był dokładnie taki sam, bąble jakbym cyjanoakrylu wlał do  wody.

Czy ktoś miał podobnie? Może robię coś nie tak?

Niedawno robiłem ICP i wszystko poza za niskim jodem OK. Ph 8,1 KH 9, zasolenie 37ppt.

PH+ ma datę ważności do 2025r, dodam jeszcze że komponent 2 z ballinga dozowany zachowuje się normalnie (mlecznie).


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem przy stosowaniu wodorotlenku sodu. Kasza manna na dnie sumpa.20220101_094416.jpg.1b8ac149662383c8e8fe2362d2dbefdb.jpg


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się już kilka razy jak kupiłem wodorowęglan sodu/ sodę oczyszczoną z firmy Hadron scientific oraz Stan Lan jakaś trefna partia. Pienił się i wytrącał dziwny styropianowy osad podczas rozpuszczania w R.O. Może AF od nich zakupił surowiec? Teraz kupuję  wodorowęglan sodu z firmy Biomus i jest na razie ok. Może jakiś środek przeciw zbrylający lub konserwant. Cholera wie.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.