Skocz do zawartości
natan2012

Tunze 9004 - strasznie głośny ...wyłączanie na noc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Z racji, że większość tematów dotyczących Tunze 9004 jest dość starych mam kilka pytań:

1. czy ktoś ma sposób na jego wyciszenie, lub odpowiednie usawienie. W tej chwili odpieniacz jest ustwiony w mniej więcej połowie wlotu wody i zawór regulacji rozkęcony jest na maksa.

2. czy ewentualnie mogę go wyłączać na noc, niestety druga połówka nie toleruje tego hałasu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na noc włączam aż wszyscy pójdą  spać. Poza tym rurka jest na zewnątrz aby świeże powietrze zasysało. U mnie powietrze ustawione na połowę. 
jest w szafce i tak go słychać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mazmaciek napisał:

Ja tylko na noc włączam aż wszyscy pójdą  spać. Poza tym rurka jest na zewnątrz aby świeże powietrze zasysało. U mnie powietrze ustawione na połowę. 
jest w szafce i tak go słychać 

Właśnie się tak zastawiam czy w ten sposób nie zajadę pompy. Czy zauważyłeś jakieś problemy przy ponownym włączaniu tuziaka????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam z tym problem. Fajnie jakby ktoś napisał coś mądrego bo noszę się z zamiarem zabudowania panelu przez ten hałas. Jak Tunze9004 uchodzi za cichy odpieniacz to ja nie chcę słyszeć głośnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pawmar napisał:

Też mam z tym problem. Fajnie jakby ktoś napisał coś mądrego bo noszę się z zamiarem zabudowania panelu przez ten hałas. Jak Tunze9004 uchodzi za cichy odpieniacz to ja nie chcę słyszeć głośnych...

Też się troszeczkę zawiodłem... Jak masz go ustawionego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ustawiony na wysokosci drugiego szczebla liczac od korpusu... na tym poziomie wpadala woda, a wezyk mialem skrecony na sucho 

Tyle, ze nie na maksa, bo wtedy strzelał... ogolnie bylo slychac ten odpieniacz, ale mozna sie przyzwyczaić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2023 o 17:31, natan2012 napisał:

Też się troszeczkę zawiodłem... Jak masz go ustawionego???

Powietrze otwarte całkowicie. Jeśli chodzi o dopływ wody to zdecydowanie mam go wyżej niż Ty, ponieważ mam go podniesionego tak na 1/4 od tafli wody, bo nie chce mi się go opróżniać co chwilę.

Ale tak prawdę mówiąc ustawienie nie gra roli. Czy będzie wyżej czy niżej. Poziom głośności jest na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.