Skocz do zawartości
rafik350

Nowy zbiornik 75 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Po kilku latach wracam do morszczyzny. Chciałbym trochę wkręcić syna i na początek zdecydowałem się na baniaczek 45/45/45 o pojemności 75 l, w sumie taki sam jak ma Red Sea w zestawie:

Ale nie chce kupować tego zestawu tylko kupić oddzielnie zbiornik, szafkę i dołożyć nieco inny sprzęt niż to co oferują w zestawie. Niestety tutaj robią się schody gdyż taki zbiornik robią tylko na wymiar i razem z projektem chce za niego 1590 PLN. Gdybym przesłał im projekt ewentualnie wymiary na podstawie których maja zrobić panel filtracyjny to cena spada aż o 500 PLN. I tutaj liczę na wasza wiedze i pomoc. Wiem tyle że zbiornik główny ma 62 l a panel filtracyjny 13l, czy może ktoś ma taki zbiorniki i poda mi wymiary poszczególnych komór w panelu?

Ewentualnie czy ktoś jest w stanie na podstawie zdjęć  określić przybliżone wymiary?

Z góry dziękuję

Z pozdrwoieniami

 

 

Moderacja

twoje linki zostały usunięte , są niezgodne z Regulaminem Forum pkt 17

proszę o zapoznanie się powtórnie z Regulaminem NR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego panelu jak tam jest szkoda robić, jest dość skomplikowany i trudny w czyszczeniu. 
jaki odpieniacz i pompę planujesz? 
miałem taki zbiornik, ale kilka dni temu sprzedałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo już z moją matematyką coś nie tak albo czegoś nie kumam... 45x45x45 to 90l a nie 75l. Siak czy owak, napisz na priv mogę Ci zrobić jakiś prosty rysunek i będziesz mieć 500zł w kieszeni ;-). Tylko określ się wstępnie czy ma być jedna komora czy kilka, czy panel z boku czy z tyłu, preferowana grubość szkła itd... Innymi słowy jakieś wstępne założenia, żeby był punkt wyjścia.

Edytowane przez pawmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rafik350 napisał:

Witam wszystkich,

Po kilku latach wracam do morszczyzny. Chciałbym trochę wkręcić syna i na początek zdecydowałem się na baniaczek 45/45/45 o pojemności 75 l, w sumie taki sam jak ma Red Sea w zestawie:

Ale nie chce kupować tego zestawu tylko kupić oddzielnie zbiornik, szafkę i dołożyć nieco inny sprzęt niż to co oferują w zestawie. Niestety tutaj robią się schody gdyż taki zbiornik robią tylko na wymiar i razem z projektem chce za niego 1590 PLN. Gdybym przesłał im projekt ewentualnie wymiary na podstawie których maja zrobić panel filtracyjny to cena spada aż o 500 PLN. I tutaj liczę na wasza wiedze i pomoc. Wiem tyle że zbiornik główny ma 62 l a panel filtracyjny 13l, czy może ktoś ma taki zbiorniki i poda mi wymiary poszczególnych komór w panelu?

Ewentualnie czy ktoś jest w stanie na podstawie zdjęć  określić przybliżone wymiary?

Z góry dziękuję

Z pozdrwoieniami

 

 

Moderacja

twoje linki zostały usunięte , są niezgodne z Regulaminem Forum pkt 17

proszę o zapoznanie się powtórnie z Regulaminem NR

Cześć,

Bez problemu ogarniesz to taniej chyba, że chcesz akwarium ze szkła opti. Panel zrób inny niż ten w gotowcu bo i sprzęt pewnie będziesz miał inny. Zacznij od wyboru odpieniacza (jeśli planujesz używać) oraz pompy obiegowej. Standardowo robi się panel z podziałem na 3 przegrody:

1. spływ (kratka na watę i media)

2. odpieniacz lub media jeśli bez 

3. pompa powrotu

Ja już drugie akwarium mam  z panelem bez żadnych przegród jak kolega krzysiekob z forum (poszukaj jego wątku)

11 godzin temu, pawmar napisał:

Albo już z moją matematyką coś nie tak albo czegoś nie kumam... 45x45x45 to 90l a nie 75l. Siak czy owak, napisz na priv mogę Ci zrobić jakiś prosty rysunek i będziesz mieć 500zł w kieszeni ;-). Tylko określ się wstępnie czy ma być jedna komora czy kilka, czy panel z boku czy z tyłu, preferowana grubość szkła itd... Innymi słowy jakieś wstępne założenia, żeby był punkt wyjścia.

w oryginalnym zestawie RedSea masz odjęty panel czyli akwarium zostaje ok 75l a panel podają chyba 13l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieku za odpowiedzi

Poszedłem jednak na łatwiznę i kupiłem nową kostkę, zamierzam ją zalać w tym tygodniu

Co do litrażu i wymiarów, to wymiar producenta podaje wysokosc 45, ale nie jest to wysokosc szkła lecz panelu filtracyjnego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.