Skocz do zawartości
pj007

Ospa dziwna sytuacja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem którego nie potrafię rozwiązać od 2 miesięcy a mianowicie codziennie pod wieczór wysypuje mi kropkami ospowymi bialobrodego ma ok 8 cm i on potrafi mieć z 20 kropek , borsuk potrafi mieć z 3 kropki , czasami nawet chelmon z 1-2 kropki, czasami hepatus potrafi mieć pojedyncze pod koniec dnia. Inne pokolce nic tak jak i pozostałe ryby. Wszystkie wcinają żarcie mrożone jak i suszone. Mrozonki to mysis i drobny kryl plus witamini z reef scorpionfisch które  daje do mrozonki i tam ok 10 min moczą się i wszystko do zbiornika. Raz w tygodniu daje suche na pasozyty jelitowe. A tak to algi prażone i pokarm mitrate od dr basslera który podaję od 2 tygodni. Rano ryby nie są wysypane. Może wzmocnienie swiatla niebieksiego je stresuje ? Ale nie widać to po ich zachowaniu. Lampa uv u mnie jest na baypassie 36w i świeci ok 18 godzin dziennie. Jakieś pomysły?

 

Myślę nad zmianą diety i większą część będą stanowiły algi a dodatek to mrozonki. Być może to jest powodem tej sytuacji . Sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pj007 napisał:

Mam pewien problem którego nie potrafię rozwiązać od 2 miesięcy a mianowicie codziennie pod wieczór wysypuje mi kropkami ospowymi bialobrodego ma ok 8 cm i on potrafi mieć z 20 kropek , borsuk potrafi mieć z 3 kropki , czasami nawet chelmon z 1-2 kropki, czasami hepatus potrafi mieć pojedyncze pod koniec dnia. Inne pokolce nic tak jak i pozostałe ryby. Wszystkie wcinają żarcie mrożone jak i suszone. Mrozonki to mysis i drobny kryl plus witamini z reef scorpionfisch które  daje do mrozonki i tam ok 10 min moczą się i wszystko do zbiornika. Raz w tygodniu daje suche na pasozyty jelitowe. A tak to algi prażone i pokarm mitrate od dr basslera który podaję od 2 tygodni. Rano ryby nie są wysypane. Może wzmocnienie swiatla niebieksiego je stresuje ? Ale nie widać to po ich zachowaniu. Lampa uv u mnie jest na baypassie 36w i świeci ok 18 godzin dziennie. Jakieś pomysły?

 

Myślę nad zmianą diety i większą część będą stanowiły algi a dodatek to mrozonki. Być może to jest powodem tej sytuacji . Sam nie wiem.

Masz obsadę która jest pierwsza do tego, białobrody, hepatus 

to taka kaszka która często u tych ryb występuje nie koniecznie to ospa, czasem stres i tez taka reakcja, możesz używać lampe uv do jedzenia dodawać preparaty z czosnkiem,powinno poprawić taka sytuacje.

Niestety mając taka rybę trzeba być świadom ze Białobrody nie jeden zbiornik położył .

nie chce cię straszyć po prostu taka obsada która jest ryzykowna pod względem ospy.

czym więcej pokolcy tym większy problem jeśli jest bialobrody, piękna ryba temu jej nie mam ( ale kiedyś miałam )

Ile tych pokolcy na jaki zbiornik ??


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszesz , że masz też inne pokolce , ile ich masz i jakie ?

Pozdrawiam 

 

 

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa ok szczegóły:

Zbiornik 200x70x70

Ryby:

1x białobrody

1x hepatus chyba stary kupiony z małego zbiornika z likwidacji ( z nim kłopot taki też że ma przebarwienia jasne ale wybral sobie kryjówkę bardzo ciasna więc prawdopodobnie podraznia sobie cały czas skórę)

1x tominensis ok 10 cm

1x xanturum ok 10 cm

1x Naso literatura ok 10 cm

1x borsuk ok 14 cm

2x lornetka

6x błazny

5x antias

3x mandaryn

2x pterapogon

1x chelmon ok 8 cm

1x mslutki garbik

 

Beti to wygląda jak kaszka u bialobrodego. Typ rano czysty a pod koniec dnia ma już wypryski.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj go, dobrze karm. W końcu mu przejdzie. Nie zdechnie z tego powodu. Pozdr.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz duży zbiornik i cztery pokolce , wg. mnie wszystko powinno być ok. Ale białobrody lubi się stresować i nie wiadomo , jak to się skończy . Myślę , że UV robi swoje i choroba dalej nie postępuje . Pozostaje czekać i tyle , nic więcej nie mogę poradzić .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pj007 napisał:

Beti to wygląda jak kaszka u bialobrodego. Typ rano czysty a pod koniec dnia ma już wypryski.

To jest właśnie to co pisałam wcześniej, one już tak maja w poprzednim baniaku miałam gagatka miał ciagle kaszkę ale tylko on z czasem i tak padł, od tego czasu nie kupiłam tej ryby choć są piękne, a miałam już okazje pływać razem z nimi w stadzie około 50-70szt wyglada to obłędnie ;)

zastosuj lampe uv 12/12 godz powinno trochę pomóc.

Możesz tez dodawać do pokarmu Garlic Guard oraz witaminy Fish V

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie Białobrody ganiał o połowę mniejszego Hepatysa , powiesiłem lustro i się uspokoił . Teraz pływa zgodnie z Hepatusem oraz Naso  . Chcę jeszcze dokupić żółtka , ale jest strach , czy się nie zestresuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inna teorie czy niebieskie swiatlo może stresować ryby i powodować dyskomfort ?

 

2 dzień pod rząd przygladma się rano gdzie lampę mam bardziej ustawiona żeby było trochę białego i..

Białobrody beż niczego

Naso jasny do tego nie ma przymglonych oczu

Wieczorem zaś białobrody w kaszce a naso ciemny i przymglone oczy

 

Światło to : 2x reef factory pro L skręcone dość mocno

Oraz 280 w blue w chinach belkach i one dużo dają tego swiatla niebieskiego. 

Dla przypomnienia zbiornik 200x70x70.

 

 

 

 

 

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.