Skocz do zawartości
Luca197

Heniochus Acuminatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jak w temacie czy jest ktoś z  was posiadaczem tej rybki ? Chce właśnie kupić tą rybkę do mojego akwa, ale nie wiem jak ona zachowuje się  z innymi rybami, gdzieś czytałem, że podskubuje koralowce za wiele ich nie mam, bo bardziej kładę nacisk na ryby niż korale, ale nie chciałbym, żeby mi zjadła to, co już jest. czy może się ktoś wypowiedzieć co ma jakieś doświadczenia z ta rybka byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Luca197 napisał:

Witam wszystkich,

Jak w temacie czy jest ktoś z  was posiadaczem tej rybki ? Chce właśnie kupić tą rybkę do mojego akwa, ale nie wiem jak ona zachowuje się  z innymi rybami, gdzieś czytałem, że podskubuje koralowce za wiele ich nie mam, bo bardziej kładę nacisk na ryby niż korale, ale nie chciałbym, żeby mi zjadła to, co już jest. czy może się ktoś wypowiedzieć co ma jakieś doświadczenia z ta rybka byłbym bardzo wdzięczny.

Jaka

obsada w obecnym akwarium,

jaka wielkość  akwarium ?
To ze się podoba ta ryba nie oznacza ze można ja mieć, takie realia 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz która w sumie nic nie wnosi do mojego pytania, ale pytałem się, o to czy ktoś ma i jak się sprawuje jak również, o opinię, o tej rybie, bo zastanawiam się nad kupnem, a nie nad tym co i jak jest w moim akwarium.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza :D

kupować rybę ze mi się podoba ale jak to” a nie nad tym co jest w moim akwarium”

Poczytaj pierw o rybie jakie ma

wymagania, jakie można mieć koralowce przy tej rybie etc…nie bez powodu zadałam to pytanie.

Ryba trudna w aklimatyzacji, wymaga dość dużego zbiornika min 400-500l lubi drażnić LPSy ryba która nie lubi dużego  stresu w zbiorniku, ryba która osiąga do 23 -25 cm 

 

 

Ps. Wiesz ze dwie rejestracje na jednym forum są niedozwolone @Diego1979 z 8 stycznia 2018 ( multikonto)

Chciałam ci tylko pomoc, ale wolałeś napisać ze nic tomie nie wnoszę do tematu!

to pozdrawiam!

jest takie przysłowie -

kto mieczem wojuje od miecza ginie.

69DB9F55-E0D3-476F-BD69-4784D3529994.thumb.jpeg.00bac3b1ae50198fdf5613651d2a5575.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti koledze pewnie chodzill o to zeby wypowiedzial sie ktos kto posiada ta rybe u siebie i co zaobserwowal w zwiazku z tym, bo wiesz ze obserwacje wlasne czesto potrafia sie znacznie roznic od opisow pospolitych, oczywiscie zakladam tutaj ze kolega przerobil podstawowe informacje o potrzebach tegoz to stworzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kokomag napisał:

Beti koledze pewnie chodzill o to zeby wypowiedzial sie ktos kto posiada ta rybe u siebie i co zaobserwowal w zwiazku z tym, bo wiesz ze obserwacje wlasne czesto potrafia sie znacznie roznic od opisow pospolitych, oczywiscie zakladam tutaj ze kolega przerobil podstawowe informacje o potrzebach tegoz to stworzenia

Posiadałam wiec się wypowiedziałam, wiem co ta ryba jada wiem jak się zachowuje etc.. niestety po 3 mies padła i to właśnie dlatego pytałam jaka obsada w zbiorniku i jaka wielkość zbiornika jakie korale itd co lubi podgryzać i wiele inne.

pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta rybka przez jakiś czas była "reef safe" ale do czasu. Potem skubała LPS-y, że aż do góry podnosiła je z podstawkami, dlatego zmieniła miejsce zamieszkania.

 

Edytowane przez ilarios (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.