Skocz do zawartości
ori3211

Morskie opowieści na kwadracie

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu jakas nowa plaga. Kikla dni temu postanowilem zasilic zbiornik dodstkowymi bakteriami atm colony. I od 2-3 dni zbiornik chodzi bez odpieniacza i karmienia zgodnie z zaleceniami od atm. I patrze na szybach mam setki takich malych stworzen. Ciezko to aparate ujac bez lupy to ma ok.1mm. Co to jest ? 
 

ps. Co do tych cyjano plam na skale? To jak mam na to zareagowac? Mam cos z tym zrobic zeskrobac ze skaly? 

 

4C062E53-36A2-4B28-BC83-3CF9B100E675.jpeg

 

 

241DCB5B-6BE6-40E6-A357-A5FA0D8FFABB.jpeg

Edytowane przez ori3211 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, po co lejesz te specyfiki z super reklamowanych beteleczek na tak młody zbiornik? Daj mu dojrzeć! Biologia sama się ułoży, nie pomagają, bo zepsujesz. Sam to przerobiłem jak i pewnie wielu innych przechodzacych że słodkiego w słone. Spokój i cierpliwość, to wielu powtarza, ale sam się przekonałem, że to prawda.

P.S. 

Bakterie? Zobacz ilu akwarystów ma problemy przez przedawkowanie. Lepiej nie dać nić, niż za dużo. Ja na przykład bakterii nigdy nie dozowalem

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie dziada pod mikroskopem dorwac;) Wujek Google podpowiada ze to widłonogi :) Ciekawe skad to przyniosłem ? Brak odpieniacza spowodował ze tak sie rozplenily ? Z bakterii ? Czy moze z Flipera ktorego kupilem uzywanego, ktory mozyl sie 24h w slodkiej wodzie przed sadzeniem do akwa. ? I pytanie czy to jest pozyteczne czy szkodnik ? 

A64B8DB9-88C5-434E-9367-8AAAC05DB88E.jpeg

Edytowane przez ori3211 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw je w spokoju, to nie jest plaga, na skale mogły być a jako że zbiornik dojrzewa to pojawia się nowe życie .


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ori3211 napisał:

Udalo mi sie dziada pod mikroskopem dorwac;) Wujek Google podpowiada ze to widłonogi :) Ciekawe skad to przyniosłem ? Brak odpieniacza spowodował ze tak sie rozplenily ? Z bakterii ? Czy moze z Flipera ktorego kupilem uzywanego, ktory mozyl sie 24h w slodkiej wodzie przed sadzeniem do akwa. ? I pytanie czy to jest pozyteczne czy szkodnik ? 

A64B8DB9-88C5-434E-9367-8AAAC05DB88E.jpeg

Darmowy pokarm dla rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cieszy mnie to, tylko sporo ich cala tylka szyba wysypana. Mlode slimaczki turbo tez sie juz pojawily, male na 5mm i kosza trawnik z glonow:) 

Ale martwi mnie ze NO2 ciage sie trzyma na 0,05-0,1 nie chca sie wyzerowac a po4 ciagle na 0. Nh4 blisko 0. Z tego powodu @wwo atm colony wlałem polowe dawki , przeciez to sa bakterie startowe wlasnie na mlody zbiornik, czyz nie? No widzisz bo na forum to co watek to inna teoria. Czym historie baniakow kolego i jedni co dzinennie cos leja, inni raz na tydzien. W slodkim leje sie dawke tylko przy podmianie ale o przedswkowaniu nie slyszalem, w morskim dopiero sie ucze. Mowisz o zakwicie balteryjnym tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obsady dolaczyly dzis:

Clibanariustricolor
Clibanarius tricolor
Oraz 2xZoasy i Ricordea

Znalazlem tez dzis na szybie 1 wieloszczeta, ale czytalem ze to pasozyt wiec odlowilem i wylecial. 

Edytowane przez ori3211 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mam juz 34 dzien od startu - a Ciagle w testach kropelkowych mam no2 na poziomie - 0,05, no3 - 5, a po4 - 0. Bakterie ATM Colony, pomogly bo po nich ruszylo zycie, pokazaly sie widlonogi i wieloszczety. Karmie mrozonkami glownie Artemia nawet niespecjalnie ja plucze.  A PO4 ciagle 0 i NO2 nie chce spasc. I tak rozkminiam dlaczego NO2 nie spada ciagle.

Gdzies czytalem ze jak fosforany sa na 0 to azotu nie rusze ? W czwartek dostane wrotki mrozone, one podobno moga PO4 podbic. Glon nadal jest, makro algi tez rosna. Mam wrazenie ze jakby w niektorych punktach plackami na glonach na skale osiedla sie ponownie dino, bo robi sie brazowy nalot na glonie wystarczy zmuchnac i wywiewa kolor i wraca zielona skala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie testy wody ICP(gamon bylem ze RO nie zrobilem od razu tez) - no i mam przekroczony Glin i Cynk mocno. @mazmaciek - myslisz ze wirnik pompy cyrkulacyjnej moze byc do sprawdzenia? Ogolnie nie metalowego nie mam w zbiorniku poza pompa obiegowa, pompa, odpieniacza, falownikiem, flipperem z ostrzem, no i czasem wkladam szczypce przyznam ze one po obcowaniu z woda slona lekko zaczely rdzewiec jak je zostawialem mokr ale przetarlem i byly juz czyste pozatym to by raczej zelazo bylo. 
 

Zalecana jest podmiana wody 10% z moich 90L brutto

https://aquaforestlab.com/pl/results/9glD6otc47939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki super, Ciut dozuj żelazo i jod i git.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podmiane zrobic ? Ze wzgledu na podwyzszony glin i cynk? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dawno mnie nie było, dziele się z wami aktualnym zdjęciem zbiornika. Zbiornik można już powiedzieć ze dojrzał nie ma alg, dino, cyjano odpukać się jeszcze nie pojawiło. Zbiornik i zwierzęta maja się dobrze. Jedyne z czym się zmagam do bujające PO4 w okolicach +-0.2ppm winna pewnie jest tu zbyt duża obsada ryb (2blazny, Blenny, Garbik i Salaraias). Nie pomaga odpieniacz, płukanie mrożonek, fito, po4 removery algi itp - taki już jego urok. IMG_1688.thumb.jpg.e88332d6aba9ce4168e31d8296f3148c.jpg

 

Link do gallery - https://postimg.cc/gallery/TD6Jcc0

(nie mam pojęcia jak tu wstawić więcej zdjęć na tym forum) 

Edytowane przez ori3211 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.