Skocz do zawartości
Kirzan

Filtr RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie filtra ro. Jak czesto wymieniacie żywicę i wkłady w filtrach? Czekacie aż tds coś pokaże czy zapobiegawczo wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zywice jak mi miernik zatarabani, filtry to moze raz na pol roku, ale to zalezy ile wody robisz tak naprawde

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz puszkę to zobaczysz czy jest zużyta czy nie - klarowane przezroczyste ziarno dobra, poczerniałe do wymiany.

Otwórz puszkę np. po 2 mies. zobaczysz o czym mówię.

W klasycznym filtrze przepływowym jaki jest w zestawach Ro, zużycie widać warstwowo. 

Ja na 400 l baniak zużywam ok. 1 l na rok, i mniej więcej z taką częstotliwością wymieniam.

Stosuję MB400.

Pozdr.,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tomko napisał:

Jak otworzysz puszkę to zobaczysz czy jest zużyta czy nie - klarowane przezroczyste ziarno dobra, poczerniałe do wymiany.

Jesteś w stanie po wyglądzie żywicy poznać stan jej złużycia??? Ja wymieniam żywicę gdy TDS pokazuje wartość powyżej 4ppm... w sumie to mam dwie żywice podłączone szeregowo. Jak TDS pokazuje ww wartość to przedostatnia żywica ląduje w koszu, i w to miejsce ląduje żywica, która była jako ostatnia. A na koniec trafia nowa porcja. Pojemniki na żywicę są przeźroczyste.... I nigdy nie zauważyłem różnicy (wizualnie) pomiędzy nową a złużytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Arek77 napisał:

Jesteś w stanie po wyglądzie żywicy poznać stan jej złużycia??? Ja wymieniam żywicę gdy TDS pokazuje wartość powyżej 4ppm... w sumie to mam dwie żywice podłączone szeregowo. Jak TDS pokazuje ww wartość to przedostatnia żywica ląduje w koszu, i w to miejsce ląduje żywica, która była jako ostatnia. A na koniec trafia nowa porcja. Pojemniki na żywicę są przeźroczyste.... I nigdy nie zauważyłem różnicy (wizualnie) pomiędzy nową a złużytą.

Tak jestem, to widać. Jak za wcześnie otworzę filtr, wymieniam tylko zużytą część. Kiedyś cyknę fotkę przy wymianie, zobaczysz sam. To trochę jak z wapnem sodowanym, które ciemnieje jak wysyci się CO2.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tomko napisał:

Tak jestem, to widać. Jak za wcześnie otworzę filtr, wymieniam tylko zużytą część.

A miernikiem tds też kontrolujesz wodę? Czy tylko wizualnie oceniasz żywicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Arek77 napisał:

A miernikiem tds też kontrolujesz wodę? Czy tylko wizualnie oceniasz żywicę?

Tak, po wymianie choćby części żywicy i preflitrów na liczniku zawsze 0. Do puszki zaglądam przy wymianie uzdatniaczy liniowych i prefiltrow z włókniny, tak około co 6 mies. Dlatego mam takie obserwacje. Na tds'ie raczej nigdy nie przekracza 15 ppm'ow przed wymianą. Pozdr.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arek77 napisał:

Jesteś w stanie po wyglądzie żywicy poznać stan jej złużycia??? Ja wymieniam żywicę gdy TDS pokazuje wartość powyżej 4ppm... w sumie to mam dwie żywice podłączone szeregowo. Jak TDS pokazuje ww wartość to przedostatnia żywica ląduje w koszu, i w to miejsce ląduje żywica, która była jako ostatnia. A na koniec trafia nowa porcja. Pojemniki na żywicę są przeźroczyste.... I nigdy nie zauważyłem różnicy (wizualnie) pomiędzy nową a złużytą.

Ja robię tak samo. W sumie wymieniam co 3-4 miesiące jedną puszkę, dłużej nie wytrzymuje. Tania zabawa to nie jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.