Skocz do zawartości
a_spisak

maxspect MJ-GF2K

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze falowników posiadam zbiornik 250 l zastanawiam się nad dwoma falownikami typu Maxspect MJ-GF2K czy będzie ok producent podaje przedział pracy od 50 do 250 l 

czy ktoś ich używa i jakie opinie na ich temat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej Maxspect Gyre XF 330 Double z 2 pompami na 1 kontrolerze? 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, a_spisak napisał:

Proszę o pomoc w doborze falowników posiadam zbiornik 250 l zastanawiam się nad dwoma falownikami typu Maxspect MJ-GF2K czy będzie ok producent podaje przedział pracy od 50 do 250 l 

czy ktoś ich używa i jakie opinie na ich temat 

Ja mam 2x XF350, tobie 2x XF330 polecam.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam do 250l 2x330. Bardzo fajnie buja wodę i jest to najcichsza cyrkulacja jaką miałem. Użytkuję od miesiąca i nie mam do czego się przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z perspektywy czasu jak możecie ocenić te pompy? Ogólnie warto, nie warto? Jak z cichością, kulturą pracy, awaryjnością, ruchem wody, etc.? Czy może konwencjonalne pompy są lepsze, jeśli tak to dlaczego? Proszę podzielcie się Waszymi spostrzeżeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się podzielić opinią? Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x GF4K w zbiorniku 850l i bez problemu dają radę. Nie słyszę ich, ruszają wodą bardzo fajnie. Na ten moment 2 lata bez problemów. Z minusów to może trochę bardziej kłopotliwe czyszczenie (dość szybko spada przepływ i trzeba to robić regularnie), również szkoda, że nie można ich ze sobą sparować, ale nie jest do jakiś duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2023 o 14:51, Cheilon napisał:

Ja mam 2x GF4K w zbiorniku 850l i bez problemu dają radę. Nie słyszę ich, ruszają wodą bardzo fajnie. Na ten moment 2 lata bez problemów. Z minusów to może trochę bardziej kłopotliwe czyszczenie (dość szybko spada przepływ i trzeba to robić regularnie), również szkoda, że nie można ich ze sobą sparować, ale nie jest do jakiś duży problem.

Jak oceniasz je w stosunku do zwykłych cyrkulatorów bo rozumiem, że kiedyś tam pewnie takie używałeś? Lepsze, gorsze, porównywalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.