Skocz do zawartości
Kirzan

Wasze sposoby karmienia mrożonkami

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji ze mam niewielkie ryby karmię rano artemią, wieczorem artemią z mysis. 
artemia na zmianę 2 x zwykła, 1x z czosnkiem i1 x ze spiruliną 

lasonogi kupuję tylko drobne, był czas że siekałem bo sobie nie radziły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MarcinH napisał:

Rozumiem a czy żywa artemia by się nadawała jako pokarm żywy do karmienia ryb, które pobierają głównie pokarm żywy?

Oczywiście mówię o własnej hodowli na potrzeby akwarium morskiego. 

Oczywiście ze się nada tylko wszystko zależy co mamy w zbiorniku bo niektóre ryby tym nie nakarmisz, w moim przypadku np sohal 35 cm raczej odpada wiec jemu tylko pasuje gruby pokarm w postaci mrożonek i siekane banany jak większość dużych pokolcy na deser algi i morda uśmiechnięta przy szybie :D

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy mrożonki polecacie? Trochę tego jest a czytałem i gdzieś na filmikach oglądałem, że są mrożonki niektórych firm (nie wskazali konkretnie których), których by nie kupili i nie podali rybom, stąd pytanie, jakie mrożonki kupować (jakiej firmy) a jakiej lepiej nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wwo napisał:

Ocean Nutrition chyba najbardziej przypadły do gustu moim zwierzakom

Tak samo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinH napisał:

Jakiej firmy mrożonki polecacie? Trochę tego jest a czytałem i gdzieś na filmikach oglądałem, że są mrożonki niektórych firm (nie wskazali konkretnie których), których by nie kupili i nie podali rybom, stąd pytanie, jakie mrożonki kupować (jakiej firmy) a jakiej lepiej nie? 

Ja zamawiam z dostawą do domu mrożonki.Od czasu do czasu taki zestaw :

Kryl - 6szt
Mysis - 6szt
Artemia - 6szt
Gamarus - 6szt
Dafnia - 6szt
Plankton czerwony - 2szt
Plankton zielony - 2szt
Ikra ryby morskiej - 2szt
 

Chyba się pobawię z hodowlą artemii,robiłem to z 40 lat temu,albo więcej.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, inmar napisał:

Ja zamawiam z dostawą do domu mrożonki.Od czasu do czasu taki zestaw :

Kryl - 6szt
Mysis - 6szt
Artemia - 6szt
Gamarus - 6szt
Dafnia - 6szt
Plankton czerwony - 2szt
Plankton zielony - 2szt
Ikra ryby morskiej - 2szt
 

Chyba się pobawię z hodowlą artemii,robiłem to z 40 lat temu,albo więcej.

Właśnie moje kolejne pytanie miało dotyczyć jak kupujecie mrożonki z wysyłka czy odbiorem osobistym. Niestety w okolicy nie mam sklepu by podjechać od tak, najbliższy sklep z morszczynzną mam ok niecałe 60 km od siebie więc wysyłka to fajna opcja tylko czy się nie rozmrozi? Podjechać również można ale w czym to przywieźć by się nie rozmroziło bo to jednak godzina trasa? Lodówka turystyczna? Jak Wy głównie kupujecie mrożonki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MarcinH napisał:

Jakiej firmy mrożonki polecacie?

Ja kupuję tylko Ocean Nutrition. Inne mi się nie podobają. W ON widać, że to są mrożone całe zwierzaki, w innych to jakaś miazga jest.

Godzinę temu, MarcinH napisał:

Właśnie moje kolejne pytanie miało dotyczyć jak kupujecie mrożonki z wysyłka czy odbiorem osobistym.

60km to niedaleko. Ja mam tyle z Wrocławia do Coralhouse. Z reguły co prawda zajeżdżam do CH przy okazji wizyt w Górach Sowich. Mrożonki kupuję albo w CH, albo w trzmielu we Wrocławiu, jeśli już mi się kończą a nie mam po co jechać do CH.

Ja daję taki zestaw: Marine Mix, Mysis with spirulina and garlic, cyclops. Po jednej kostce codziennie daję.

Godzinę temu, MarcinH napisał:

Podjechać również można ale w czym to przywieźć by się nie rozmroziło bo to jednak godzina trasa? Lodówka turystyczna?

Jak to sięrozmrozi to nie jest problem. Problemem jest czas. żeby się zepsuły muszą być w temperaturze powyżej 5 stopni przez kilka czy kilkanaście godzin.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiam mrożonki przez neta. Głównie kryl drobny i lasonogi. Czasem ikrę homara i plankton. Resztę dostają w suchym. Podaję też nori, zielone i czerwone algi na zmianę na spinaczu. Mrożonki płuczę tylko gdy mam problemy z parametrami. Ostatnio nie płuczę wcale. Nabieram do szklanki trochę wody z akwarium i do tego wrzucam 4-5 kostek. Czekam 10 min i wlewam wszystko do wody. Cyrkulacji nie wyłączam. Raz w tygodniu dodaję do pokarmu witaminy.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blisko do Coralhouse jakieś 20km więc raz na miesiąc lub dwa jade i robię sobie zakupy to co potrzebuje. Sam się nieraz zastanawiałem jak to jest jak zamówi się z dostawą do domu. Wtedy mrożonki napewno przyjadą jak zupa. Mrożonki kupuje takie same jak katani.

Edytowane przez Kirzan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma,w której kupuję wysyłkowo wysyła w styroboxie,mrożonki są mocno owinięte gazetami i całość podobno jest mrożona do -30 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, inmar napisał:

Firma,w której kupuję wysyłkowo wysyła w styroboxie,mrożonki są mocno owinięte gazetami i całość podobno jest mrożona do -30 stopni.

 Przychodzi faktycznie w 100 procentach zamrożone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, inmar napisał:

Raz przyszły zamrożone,raz lekko rozmrożone,ale były zimne.

I jak, zamroziłeś je ponownie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, inmar napisał:

Tak,to nie problem.

Ktoś hoduje sam artemię ? Można na wodzie z naszego akwarium czy nie to zasolenie ?

Ogólnie mięsa i ryb nie mrozi się drugi raz po rozmrożeniu.

Zreszta wygląda wg poniższego filmu, że może to być nawet niebezpiecznie dla ryb. O temacie gdzieś od 7 minuty i 30 sekund.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,jeśli się całkiem rozmrozi i postoi dłuższy czas a jak jeszcze zaśmierdnie to na pewno,ale z naszymi mrożonkami nie powinno być problemu,ja nawet jestem pewien,że nim  do nas trafią te mrożonki to po drodze mogę przejść taki proces kilka razy.Pytałem też o to producenta i powiedział,że te co ja kupuję to nie ma wielkiego problemu,z resztą wiele razy mi się rozmroziły wioząc je w lato z sklepu.

Gość je rozmroził całkowicie a nawet ugotował w tym samochodzie to inna sprawa.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, inmar napisał:

Tak,to nie problem.

Ktoś hoduje sam artemię ? Można na wodzie z naszego akwarium czy nie to zasolenie ?

Ja robię na dokładnie takim samym zasoleniu co w akwarium i bez światła 

Edytowane przez wwo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejscowym sklepie na szybko kupiłem artemię od razu z solą bo nic innego nie było i odpaliłem sprzęt,zobaczymy co z tego wyjdzie.Dałem światło i grzałkę,widziałem też,że jeden gość robi sobie z tego mrożonki.Zakupiłem coś takiego jak DAJANA ARTEMIA EGGS HOBBY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo też dawałem światło, później ktoś mi podpowiedział, że jest zbędne i faktycznie nie ma wpływu na wylęg. Zwykła butelka pet+napowietrzacz+ ciepłe pomieszczenie i tyle wystarczy.  Mrożonki też robię wykorzystując opakowania po innych mrożonkach, a jaja kupiłem za kilkanaście złoty na olx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wwo napisał:

Ja początkowo też dawałem światło, później ktoś mi podpowiedział, że jest zbędne i faktycznie nie ma wpływu na wylęg.

Światło przyciąga świeżo wyklute larwy i wtedy łatwo odessać tylko je a resztę, która się jeszcze nie wykluła, zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że w procesie wylęgu nie jest potrzebne światło o czym piszą w instrukcjach, a nie w sposobie oddzielenia, który jest oczywisty, ale tu wystarczy odpalić latarkę w komorce:)

Edytowane przez wwo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2023 o 01:50, jkk napisał:

U mnie wszystko leci, codziennie coś innego.

Jak jestem na urlopie to albo artemia albo mysis od AF. Mam mini chłodziarkę na usb pod akwarium i pompa dozuje pokarm z niej...

Witam

Może byś zdradził , jak to karmienie z automatu wygląda.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

Może byś zdradził , jak to karmienie z automatu wygląda.

 

W lodoweczce mam otwor na wezyk podpięty do pompy i dozuje w ciagu dnia po 0,5-1ml po kilka razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.