Skocz do zawartości

Historia edycji

SHARK_2

SHARK_2

W dniu 10.03.2023 o 22:50, Daro73 napisał:

A skąd, diody na maksymalnej mocy pracowały może kilka minut jedynie po to aby zobaczyć jak będzie moc świecenia. Generalnie z tym kanałem z kolorami mam same problemy.Dziś wymieniłem uszkodzoną diodę, przykleiłem nową. Efekt jest taki że całość tych diod na tym kanale ledwo się zarży. Muszę jutro dokładnie sprawdzić wszystkie diody z tego kanału bo po pominięciu jednej z nich diody zaczynają się świecić jak trzeba. Wymiana przewodów też mnie czeka, przy tych przewodach nie ma możliwości założenia soczewek

 

A co to za zasilacz? Generalnie w nitce zakładam, że masz szereg więc jest stały prąd na niej 700mA i różne spadki napięć na poszczególnych ledach. LDD-700L ma na wyjściu max 32V przy 36V na wejściu. U Ciebie jest na wejściu 32V, więc obstawiam, że na wyjściu coś koło 25-27V. Co za tym idzie przy 8 ledach w nitce jesteś (czysto teoretycznie) na styk. Jak sam piszesz po odjęciu leda wszystko zaczyna działać - sugeruje to za słaby zasilacz do takiej ilości ledów. Rozwiązanie: Wywalić po jednym ledzie z nitki lub druga opcja zmienić zasilacz na mocniejszy (oczywiście max 36V przy tych driverach)
 

Ale to tylko moje przypuszczenia. Nie widzę obwodu, nie mogę pomierzyć więc więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

SHARK_2

SHARK_2

W dniu 10.03.2023 o 22:50, Daro73 napisał:

A skąd, diody na maksymalnej mocy pracowały może kilka minut jedynie po to aby zobaczyć jak będzie moc świecenia. Generalnie z tym kanałem z kolorami mam same problemy.Dziś wymieniłem uszkodzoną diodę, przykleiłem nową. Efekt jest taki że całość tych diod na tym kanale ledwo się zarży. Muszę jutro dokładnie sprawdzić wszystkie diody z tego kanału bo po pominięciu jednej z nich diody zaczynają się świecić jak trzeba. Wymiana przewodów też mnie czeka, przy tych przewodach nie ma możliwości założenia soczewek

 

A co to za zasilacz? LDD-700L ma na wyjściu max 32V przy 36V na wejściu. U Ciebie jest na wejściu 32V, więc obstawiam, że na wyjściu coś koło 25-27V. Co za tym idzie przy 8 ledach w nitce jesteś (czysto teoretycznie) na styk. Jak sam piszesz po odjęciu leda wszystko zaczyna działać - sugeruje to za słaby zasilacz do takiej ilości ledów. Rozwiązanie: Wywalić po jednym ledzie z nitki lub druga opcja zmienić zasilacz na mocniejszy (oczywiście max 36V przy tych driverach)
 

Ale to tylko moje przypuszczenia. Nie widzę obwodu, nie mogę pomierzyć więc więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

SHARK_2

SHARK_2

W dniu 10.03.2023 o 22:50, Daro73 napisał:

A skąd, diody na maksymalnej mocy pracowały może kilka minut jedynie po to aby zobaczyć jak będzie moc świecenia. Generalnie z tym kanałem z kolorami mam same problemy.Dziś wymieniłem uszkodzoną diodę, przykleiłem nową. Efekt jest taki że całość tych diod na tym kanale ledwo się zarży. Muszę jutro dokładnie sprawdzić wszystkie diody z tego kanału bo po pominięciu jednej z nich diody zaczynają się świecić jak trzeba. Wymiana przewodów też mnie czeka, przy tych przewodach nie ma możliwości założenia soczewek

 

A co to za zasilacz? LDD-700L ma na wyjściu max 32V przy 36V na wejściu. U Ciebie jest na wejściu 32V, więc obstawiam, że na wyjściu coś koło 25-27V. Co za tym idzie przy 8 ledach w nitce jesteś (czysto teoretycznie) na styk. Jak sam piszesz po odjęciu leda wszystko zaczyna działać - sugeruje to za słaby zasilacz do takiej ilości ledów. Rozwiązanie: Wywalić po jednym ledzie z nitki lub druga opcja zmienić zasilacz na mocniejszy. 
 

Ale to tylko moje przypuszczenia. Nie widzę obwodu, nie mogę pomierzyć więc więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.