Skocz do zawartości
Sagerrak1

Użytkownicy włókniny prośba

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam osób, które do filtracji mechanicznej używają włókniny JBL

large.Screenshot_20230314_172551_Chrome.jpg.003e662103a1d147522eed8127598895.jpg

 

Jak ktoś jest i trzyma SPS niech proszę podzieli się informacjami o:

Ilości włókniny i objętości akwarium.

Częstotliwości wymiany?

Czy jakoś przygotowujecie ?

 

Nie chcę siać fermentu ale mamy punkt styczny problemów w akwarium u kilku kumpli, potrzeba mi szerszej rzeszy użytkowników żeby zanegować lub potwierdzić tezę . Z góry dzięki akwarystycznej braci za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję z powodzeniem. Odrywam kule wlk. dużej pięści, płucze w kranówie i do sumpa, do przegrody. Od zawsze. Nie widzę negatywnego wpływu. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od 100 lat w wszystkich akwariach.Jak przy podmianie robię porządki w sumpie to wkładam na kilka dni do komory przed pompą obiegową.Nie płuczę,ale faky,że wpływa przez chwilę na odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem bo teraz próbuje z watą tapicerską. Jak stosowałem było wszystko ok tylko jw odpieniacz chwile szalał . Zamiana była podyktowana ceną a nie tym że miałem jakieś ale do tej waty.  Moim zdaniem wygodna w stosowaniu . Fajnie i łatwo się rozrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, inmar napisał:

Używam od 100 lat w wszystkich akwariach.Jak przy podmianie robię porządki w sumpie to wkładam na kilka dni do komory przed pompą obiegową.Nie płuczę,ale faky,że wpływa przez chwilę na odpieniacz.

Tak mniej więcej w wymiarach to ile wkładasz i na ile wody w obiegu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucinam z długości na szerokość mojego sumpa i tą część dzielę wzdłuż na połowę i jeszcze rozwarstwiam to na połowę,czyli jak by ćwiartka i to mi wystarczy,szybko się zapycha.Jak pisałem,daję to tylko po czyszczeniu sumpa,ewentualnie po odmulaniu piasku.D głównej filtracji mam rolermata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciągle na spływie tę watę, wymieniam tak raz na tydzień. PO4 - 0,02, NO3 1-2. Używam 3 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie od początku używam tej włókniny, bo jest dostępna praktycznie w każdym sklepie, jedynym minusem jaki zauważyłem było to że po wymianie na nową wariował odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.