Skocz do zawartości
Basti

42L."Może coś z tego będzie"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Sebastian i jestem na nowy na forum, z akwarystyką morską związany jestem od dobrych 3 lat , czasem z mniejszymi czasem z większymi sukcesami, ze wzlotami i upadkami po drodze cały czas kolorowy być nie może, najważniejsze to aby się nie poddawać i dążyć do celu, ale do setna, zamierzam wystartować z nowym projektem mianowicie akwarium 3x35cm sprzęt jaki posiadam to

akwarium 3x35 szkło viv bodajże

szafka diy czarna wysoki połysk

lampa Ai prime 13HD

Grzałka aquaela 50w

filtr Fzn 3 standardowo

falownik jebac sow 2

Skała konstrukcja Art Reef

auto dolewka levelautomatic Eye

sól Aquaforest hybrid salt (dostałem w gratisie zobaczymy co z tego wyjdzie) 

Piasek koralowy

Akwarium będzie prowadzone na samych podmianach 15-20% na tydzień. 

I najważniejsze na samym końcu pewnie wywoła wielkie oburzenie jak i fale krytyki ale niestety jestem zmuszony do bardzo szybkiego startu akwarium i jak najszybszego wprowadzenia życia do niego, wspomagać będę Reef Quick startem jak i kulkami maxspecta z działającego zbiornika, dodam że raz już awaryjnie startowałem na atm colony bez żadnych strat. Pozdrawiam

IMG_20230330_223032_copy_705x1530.jpg

IMG_20230330_233102_copy_803x1472.jpg

IMG_20230330_223112_copy_694x1505.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Basti napisał:

I najważniejsze na samym końcu pewnie wywoła wielkie oburzenie jak i fale krytyki ale niestety jestem zmuszony do bardzo szybkiego startu akwarium i jak najszybszego wprowadzenia życia do niego, wspomagać będę Reef Quick startem jak i kulkami maxspecta z działającego zbiornika, dodam że raz już awaryjnie startowałem na atm colony bez żadnych strat. Pozdrawiam

Fajne szkiełko. Fajnie się prezentuje. Skała też super ułożona, daje lekkość. Może odrobinę za wysoka ale zależy co umieścisz na górze.

Będzie piasek?

Co do oburzenia to chyba już trochę nie te czasy. Teraz już czasem się zdarzają takie ekspresowe starty, głównie na ATM Colony.

W każdym razie powodzenia i będziemy kibicować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nalesnick napisał:

Fajne szkiełko. Fajnie się prezentuje. Skała też super ułożona, daje lekkość. Może odrobinę za wysoka ale zależy co umieścisz na górze.

Będzie piasek?

Co do oburzenia to chyba już trochę nie te czasy. Teraz już czasem się zdarzają takie ekspresowe starty, głównie na ATM Colony.

W każdym razie powodzenia i będziemy kibicować.

Piasek owszem, według mnie akwarium bez piasku wygląda jakoś tak nienaturalnie co do wielkości skały mam wrażenie że jest troszkę za mała a z kolei co do wysokości to od czubka skały do lustra wody będzie jakieś 12-15 cm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co planujes tam " posadzić"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Arek77 napisał:

Co planujes tam " posadzić"?

Głównie będą to lps-y kilka sztuk, para małych blazenków, para krabów oshimai czy jakoś tak, ślimaki nassarius, Bumblebee, turbo i strombus. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak dziś jest 4 dzień funkcjonowania akwarium, w skrócie:

1 dzień: zalanie, zasolenie, skała piach filtracja sama wata w celu wyklarowania wody przez pył od piachu

2 Dzień: woda w dużym stopniu wyklarowana, dołożenie life bio fil +Quick Reef start

3 dzień: straszne mleko jakby zakwit bakteryjny, wpuszczenie pierwszych ślimaków i ryb

4 dzień: mleko ustało, woda przejrzysta, wprowadzanie pierwszych koralowców euphyllie 

Parametry wody na dziś dzień:

No2-0

No3-5

Po4-0. 67

Kh-8.7

Ca- 380

Mg- 1250

Zasolenie 1.025

PH-8

IMG_20230404_142745_copy_2079x958.jpg

Korale godzinę po przesiadce

IMG_20230404_175754_copy_888x1926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego forumowicza ;)

akwarium super teraz tylko czekać na dojrzewanie, oby tylko wszystko się udało i bez strat.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2023 o 07:58, Beti napisał:

 

Zrobiłem błąd że dałem się skusić na start akwarium na soli Hybrid pro salt aquaforestu strasznie zaniżone mają parametry przy 33ppt np CA na poziomie 360-380 i MG na poziomie 1220-1250 według testów saliferta sprawdzane na płynie AQ. Miało być akwarium prowadzone na jak najmniejszej ingerencji i tylko na samych p odmianach ale z takimi parametrami nie da rady nie podbijać parametrów, jednym słowem wkutyna maksa jestem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Basti napisał:

Zrobiłem błąd że dałem się skusić na start akwarium na soli Hybrid pro salt aquaforestu strasznie zaniżone mają parametry przy 33ppt np CA na poziomie 360-380 i MG na poziomie 1220-1250 według testów saliferta sprawdzane na płynie AQ. Miało być akwarium prowadzone na jak najmniejszej ingerencji i tylko na samych p odmianach ale z takimi parametrami nie da rady nie podbijać parametrów, jednym słowem wkutyna maksa jestem. 

kup sobie taka sól która ci odpowiada a obecna mieszaj dodając trochę i w ten sposób zużyjesz poprzednią, szkoda tej soli a w małych ilościach pójdzie w podmianach


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2023 o 21:29, Basti napisał:

ale niestety jestem zmuszony do bardzo szybkiego startu akwarium i jak najszybszego wprowadzenia życia do niego, wspomagać będę Reef Quick startem jak i kulkami maxspecta z działającego zbiornika, dodam że raz już awaryjnie startowałem na atm colony bez żadnych strat. 

 

 

 

tzn. czy jesteś zmuszony? dotacje z Unii Ci przepadną?


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotr7 napisał:

tzn. czy jesteś zmuszony? dotacje z Unii Ci przepadną?

Być może , a co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 dzień z życia akwarium, jak narazie do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem, chodź korale jeszcze trochę są podkurczone ale z każdym dniem wyglądają ładniej, Dunka jak na tą chwilę prezentuje się najładniej, najgorzej wygląda papaya ale to być może z bardzo ale to bardzo niskiego no4, strat jak na tą chwilę w koralach nie mam żadnych, jedyne straty jakie poniosłem to 1x nassarius, 1 x strombus, i wczoraj przyjechała do mnie rybka gobiodon okinawae rozmiaru 1 cm która padła bo amphipriony myślały że to papu i nie udało mi się jej odratować:(

Z nowych rzeczy w akwarium to Shimmer aquaela + nowy cyrkulator sicce Voyager nano + chemipure blue nano. 

Parametry na dzień 20.04.2023

Zasolenie 1.026

Kh 8.2

Ca 440

Mg 1410

PH 8

No2-0

No3- między 0 a 2( zastanawiam się nad zakupem aquafores no3+) 

Po4- 0.02

Temp 25st C. 

IMG_20230420_162440_copy_955x2073.jpg

Zapomniałem dodać że przez pierwsze 10 dni już obawiałem się o akwarium bo wszystko wyglądało tragicznie dopiero jak trąciłem nadzieję doczytałem na soli Aquaforesta hybrid pro salt że mimo zastosowania bakterii na szybki start to nie zaleca się wprowadzać do nowego zbiornika życia przed upływem 10 dni, sól dobra, ale raczej nie na szybki start, nie wiem czemu nie zalecają , co ta sól ma w sobie, ale z kalendarzem w ręku po 10 dniach akwarium momentalnie odżyło

IMG_20230408_203921_copy_945x2049.jpg

IMG_20230420_161534_copy_769x1669.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, chris_ek napisał:

W jakim celu to stosujesz? 

Jako dodatek do filtracji, a głównym zadaniem jest zastąpienie węgla tym, a że ma też inne zastosowanie to lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, akwarium ma się dobrze, parametry stabilne:

Kh-8

Ca-430

Mg-1350

Zasolenie 35ppt

PH 8.3

Temp 25

No2-0

No3-0.5

Po4-0.01

poza no3 i po4, jedno i drugie znika w zastraszającym tempie , z obawy o koralowce aby nie głodowały zacząłem dozować osobno no3 i po4 utrzymując je na poziomie no3- 5-10 po4 0.5 do 0.1

Co prawda trochę glonów mi się pojawiło i teraz pytanie, dozować no3 i po4 czy czekać aż glony znikną a koralowce dadzą sobie radę przy prawie zerowych parametrach no3 i po4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czym robisz testy. Jeżeli nie hannkami to z pewnością coś w wodzie jest, zwykłe testy nie są mega precyzyjne . ICP by pomógł. Uważam, że zbiornik jeszcze nie dojrzał i potrzebuje czasu a lanie wszystkiego może tylko zaburzyć ten proces. Pisałeś też, że używasz chemi puree , też zaburza testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, natan2012 napisał:

Pytanie czym robisz testy. Jeżeli nie hannkami to z pewnością coś w wodzie jest, zwykłe testy nie są mega precyzyjne . ICP by pomógł. Uważam, że zbiornik jeszcze nie dojrzał i potrzebuje czasu a lanie wszystkiego może tylko zaburzyć ten proces. Pisałeś też, że używasz chemi puree , też zaburza testy.

Testy na po4 robione małą Hanką, a no3 robione testami saliferta i Colombo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz zdjęcia tych glonów, one mogą konsumować po4. Nic ni dolewaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.