Skocz do zawartości
Nemoaqua

Karmienie miejscowe polipa - szybkie zamknięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam pokarm w płynie fitoplankton firmy Aquaforest. Wczoraj postanowilem lokalnie z pipety nakarmić mój jedyny polip LPS Caulastrea. Przed karmieniem polip wyczuł pokarm we wodzie i wysunął czułki aby go złapać. Postanowiłem podać mu większą ilość pokarmu lokalnie z pipety do zakrapiania oczu. Z pipety podałem pokarm delikatnie pomiędzy czułki polipa. Polip gwaltownie się zamknął aż na okolo 12 godzin do dzisiaj rana. Wydaje mi się, że przyjął cały pokarm. Czy taka nagła reakcja jest jak najbardziej właściwa i oznacza po prostu schwytanie zdobyczy, czy oznacza stres związany z pojawieniem się czegoś obcego w pobliżu? Jeśli jest to reakcja normalna, to te kolejne około 12 godzin (być może mniej) związanie były z procesem trawienia pokarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy karmieniu z pipety koral nie powinien reagować gwałtownie, raczej powinno być powolne wciąganie pokarmu czy zamykanie macek. Używam tego produktu ale raczej do karmienia ogólnego (wlewam kilka kropli w strumień wody). Próbowałem kiedyś podawać pipetą inny produkt z AF i reakcja była tak jak u Ciebie, dopiero po rozcieńczeniu wodą ze zbiornika korale nie reagowały "obronnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje. Trochę w pipecie rozcieńczyłem ale i tak tak zareagował. Następnym razem jeszcze bardziej rozcieńcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2023 o 15:45, Nemoaqua napisał:

 Z pipety podałem pokarm delikatnie pomiędzy czułki polipa. Polip gwaltownie się zamknął aż na okolo 12 godzin do dzisiaj rana. Wydaje mi się, że przyjął cały pokarm. Czy taka nagła reakcja jest jak najbardziej właściwa i oznacza po prostu schwytanie zdobyczy, czy oznacza stres związany z pojawieniem się czegoś obcego w pobliżu? 

Czy pipetą dotknąłeś korala? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykałem. W kolejnych dniach podawałem już rozpuszczony ten sam pokarm w pipecie. Koral również się zamykał ale już nie bardzo szybko. Po takim powiedzmy stresie obserwuje po ponownym otwarciu polipa jak gdyby szkielet się na kilka dni dość znacznie od środka odsłaniał ale później zaczyna wracać do normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu produktów nie podaje się bezpośrednio w mordki. 
Jak chcesz dokarmiać lps’y to mrożonkami z pipety albo granulat. Ja używam lps grow od fauna marin. Wyciąga ładne kolory i szybciej rosną korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.