Skocz do zawartości
bird36

Akwarium obok kominka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanko chciałbym postawić akwarium obok kominka odległość pomiędzy nimi około 1,5 metra, akwarium byłoby usytowane bokiem do paleniska, myślę o pojemności akwarium około 700L kominek będzie do okazyjnego palenia. Macie jakieś doświadczenia z takim tematem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2023 o 05:59, bird36 napisał:

Cześć, mam pytanko chciałbym postawić akwarium obok kominka odległość pomiędzy nimi około 1,5 metra, akwarium byłoby usytowane bokiem do paleniska, myślę o pojemności akwarium około 700L kominek będzie do okazyjnego palenia. Macie jakieś doświadczenia z takim tematem? 

U kolegi jest tak mniej więcej ustawione, tyle że słodkie no ale zadnych problemów niema z temperaturą, sam myślałem że będzie podgrzewało wodę a jednak nie.Dodam że pali w kominku dość często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też wlasnie mi się wydaje, że nie powinien być to problem, a raczej nawet plus bo ewentualnie spowoduje to rzadsze włączanie się grzałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro kominek bedzie odpalany sporadycznie problemu nie bedzie, pozniej czy bedzie ci znaczaco podnosic temperature w akwarium moze zalezec od kubatury i przeplywu powietrza, mialem klienta co mial podobny temat ale dosyc duzo mebli i takich tam oraz stosunkowo slaba wentylacje i przy odpalaniu kominka temperatura potrafila skoczyc do 30stopni ale tragedi nie bylo oczywiscie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia jaki kominek (np. trójstronny czy tylko z szybą przednią), jak zabudowany, gdzie kratki wentylacyjne. U mnie w pobliżu kominka czuję się jak przy ognisku. Przyjemne ciepełko czuć dość wyraźnie. Inna sprawa, że najbardziej na wprost szyby i na wysokości kratek wentylacyjnych. 

P.s 30 stopni w akwarium to zdecydowanie za dużo, w szczególności dla bardziej wymagających zwierzaków...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady, wezmę pod uwagę kwestię kratek wentylacyjnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.