Skocz do zawartości
Admed2

Instrukcja do ROWAPHOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie kupilem taki wynalazek i chce go zapodać. jedyna co wiem to to ze stosuje sie tego 100 g na 200l wody. mam pytanie czy to ma byc w jakims woreczku ( bo tyle rowniez doczytalem na nanoreef).Mam Declteca MCE600 tak wiec mam gdzie to wsadzic. Czy mam to na poczatku wymoczyc w wodzie RO + DI ? Jak wy to stosowaliście?


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane żeby nie płukać jest to podkreślone i pogrubione więc chyba nie powinno się tego robić.

Dawkowanie:

100ml 100-200L

250ml 250-500L

500ml 500-1000L

1000ml 1000-2000L

Wymieniać w zależności od potrzeb, zalecają robienie testów. Nie wiem jak jest zbudowany wewnątrz ten MCE600 ale chyba musisz w jakimś woreczku żeby sie nie rozleciało. Problem jest taki że woreczek sie zasyfi i woda nie będzie przez niego przepływać.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dosc ciezkie, 100ml to chyba sporo wiecej niz 100g? generalnie wyglada jak rdza - i chyba niewiele sie od niej rozni skladem :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o zakazie płukania napisałem w pierwszym zdaniu :)

Bardzo dobry jest ten filtr co wygląda jak skarpeta Aqua-System czy jakoś tak. Mam go po filtrze z Rową i żadne drobinki nie dostają sie do akwarium i brązowej wody też nie widać.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniejszy bylby w kubelku, miedzy dwoma warstwami waty lub gabki, gdzie powinien go troche mieszac strumien wody od dolu.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w takim filtrze. Woda wpływa od dołu. Na zdjęciu nie ma gąbki ale jest na dnie i przy górnym sitku. Rowa phos wsypałem luźno bez skarpet i ma sporo miejsca żeby sobie trochę powirować w komorze filtra (zależy od przepływu).

Woda po uruchomieniu filtra zrobiła się lekko brązowa ale rano kolejnego dnia była krystalicznie czysta.

filtrnarowaphosxq2.jpg

Stani chyba miał to na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie zgadza :)

Kto to uzywa niech dodatkowo nie zapomni, ze nie zawsze wiecej to lepiej; PO4 powinien byc zbijany powolutku, bo reakcja korali moze byc podobna jak przy szybkim wzroscie. Aby wykorzystac caly, slono zaplacony absorber, warto uzywac takiego lub podobnie dzialajacego pojemnika jaki pokazal Lotnik, ale zaczynac od nizszej niz podanej w instrukci dawki. To zreszta kazdy wie :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wymyslil ktos moze cos madrego jak efektywnie uzywac rowe w deltecu mce 600? Jak sie ja da do skarpety i do mediabox to przeplyw przez nia jest bardzo bardzo minimalny

pończocha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak rowa ale jej polski odpowiednik w mce 600 się sprawdza. Mam również w skarpecie a media box nie posiadam. Uwazam, że przepływ jest wystarczajacy i absorber nie wpływa na pracę pienidła.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat aby nie zakładać nowego.

Pytanie do stosujących ten preparat.

Dostalem RowaPhos od znajomego. Stał ok. roku w rozszczelnionym opakowaniu.

Nigdy nie widzalem jak to wygląda taki odrazu z otwartego opakowania. Ten ma postać lekko wilgotnego grubsego proszku. 

Wg instrukcji producenta nie płucze się go przed włożeniem do zbiornika. 

Wsypałem łyżeczkę do szklanki z wodą i zrobiła się mętna nieprzejrzysta zawiesina.... czy też tak jest u was?

W jakiej skarpecie to umieścić? Czy woda po tym nie zrobi się brązowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak trzeba to używam.

Dokładnie tak jak piszesz, wilgotny, coś jak niedokładnie zmielony mak , brązowe , puści trochę do wody pyłu i na tym się skończy . 

Ja używam do tego pończochy kobiecej, najlepiej się sprawdza :) 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kris81 napisał:

Ja używam do tego pończochy kobiecej, najlepiej się sprawdza :) 

Ja też używam pończoch....... oczywiście w celach akwarystycznych:clowning.

Ok. A woda nie zrobi się mętna? Jak rdza? Po włożeniu  do szklanki wyglądało to nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rdza u mnie pojawia się tylko w sumpie na moment  w akwarium nic nie widać. 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :czapkizgłów:)

Mam nadzieję, że u mnie jeszcze postoi na półce bo fosforany mam niskie......ale lepiej mieć i nie potrzebować niż potrzebować i nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Dzięki za info :czapkizgłów:)

Mam nadzieję, że u mnie jeszcze postoi na półce bo fosforany mam niskie......ale lepiej mieć i nie potrzebować niż potrzebować i nie mieć.

Ja jednak płuczę w RO DI. Przesypuję do większego pojemnika, zalewam, mieszam i zlewam wodę z nad osadu. I tak 2-3 x. Potem do pończochy. W opakowaniach 250 ml są pończochy w zestawie. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.