Skocz do zawartości
Przemek

NanoReef - rzeczy do zrobienia, poprawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam prośbę czy jest możliwość zrobienia w dziale rozmnażamy podkategorii ryby/bezkręgowce/korale/pożywienie

oraz jakieś podstawowe info jak wielkość baniaka temperatura itp bardzo to ułatwi komuś kto chce coś więcej niż tylko patrzeć na pojedyncze sztuki w akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi :)

..... Napisano dziś, 13:38

Moi drodzy.

Pisać na forum może każdy oczywiście pod warunkiem że będzie się trzymał regulaminu.

Jeżeli dla kogoś niektóre wpisy wydają się być "kontrowersje" używacjcie klawisza "Zgłoś" + odpowiedni komentarz z Waszej strony a my każdy z nich będziemy rozpatrywali z osobna.

Temat zamykam bo jest na pograniczu samosądu i zbiorowego linczu a takich sytuacji na forum nie chcemy.

Przypominam że silnik forum posiada funkcję "igniruj użytkownika" która może poprawić komfort korzystania z forum wielu osobom ;-) .....

Marcin ja wszysrko rozumiem

Czyli dziś popołudniu zapylam do garażu tne blok silnika na kawałki daje do sumpa i walczę z po4 bo jest z aluminum

Szanujmy się

Lub

Używam coś tydzień i już mam opinię i utwierdzam w tym innych

Jak sie nie zgodzisz to jesteś na czarnej liście

I Karol dobrze,że zrobił ankietę

Jeżeli mod.nie może :)

Nie lepiej coś poczytać spokojnie OD POCZĄTKU nie OD TYŁU

Później wychodzą jakiś jaja

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wypowiedzi :)

..... Napisano dziś, 13:38

Moi drodzy.

Pisać na forum może każdy oczywiście pod warunkiem że będzie się trzymał regulaminu.

Jeżeli dla kogoś niektóre wpisy wydają się być "kontrowersje" używacjcie klawisza "Zgłoś" + odpowiedni komentarz z Waszej strony a my każdy z nich będziemy rozpatrywali z osobna.

Temat zamykam bo jest na pograniczu samosądu i zbiorowego linczu a takich sytuacji na forum nie chcemy.

Przypominam że silnik forum posiada funkcję "igniruj użytkownika" która może poprawić komfort korzystania z forum wielu osobom ;-) .....

Marcin ja wszysrko rozumiem

Widzisz Daniel, wygląda że jednak nie rozumiesz.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie pierwsze zadanie z mojego posta. Ono jest kluczowe w całej tej wypowiedzi. ;-)

I proszę nie ciagnij OT tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pierwsze zdanie tłumaczy wszystko

Piszmy zgodnie z reg.

Koniec OT

Pozdrawiam


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już swoje zdanie w zamkniętym temacie. Nie może być tak że komuś zabrania się pisać, nie może być tak, że są próby samosądu. Nie może być też tak że ktoś zachowuje się tak agresywnie i prowokująco, nie słucha, obraża, segreguje sobie odbiorców którzy krytykują jego sposób postępowania.

Administracja powinna ze swojej strony pilnować należytego porządku. Moim zdaniem w bardziej stanowczy sposób, ja rozumiem że nikt się nie chce kopać z koniem, ale Panowie jesteście tutaj właśnie po to. Atmosfera robi się coraz bardziej niemiła, nie wiem jak reszta userow Ale mnie nie bardzo uśmiecha się czytać te przepychanki, oskarżenia i czepianie się byle czego w kółko, chwytanie za słówka jeśli ktoś ma inne zdanie niż stróż prawa.

Tamten temat powinien zwrócić Waszą uwagę na ten problem.

Racja trzymajmy się regulaminu.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zgodziś cię z przdmówca dedym

Przypychanki nie sa wskazane na tym forum .

Bo to one jak domino napędzaja hejterów.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie jak szukam w google jakiegos tematu,  nadal wyswietla mi to co na foto... Da rade cos z tym zrobic?? 

Screenshot_2017-02-08-15-22-40.png


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak da, ale poczekaj...please.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej :bow


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję....

Skoczku, jak znam życie, narobiłeś się tak że palcem nie klikniesz przez najbliższy miesiąc, a efekt... no cóż...

- w pracy nie chodzi (i tak nie miałem czasu)

- na komórce do układu "ruski rok" się będę przyzwyczajał

- na kompie odechciewa mi się czytać (co drugi post ma kardynalne błędy rzeczowe wywołane pomocą tapatalka i pokrewnych...)

Jeśli Wam chodziło o to bym przestał spamować, wystarczyło powiedzieć :)

 

Ehhh, szkoda poprzedniej wersji...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Marek, że musisz zawsze i wszędzie kij w mrowisko wsadzić - ale już Cię tyle znam, że o tym wiem.

- w pracy - pracuj a nie olewaj - szkoda pracodawcy

-  na komórce - no cóż - każdy z nas kiedyś będzie stary.... :D

- na kompie ...to po co czytasz ? Zawsze możemy wyłączyć TT, ale wtedy kto ogarnie skina na komórce ?  (ja osobiście tak zrobiłem, wolę skina niż TT)

Tak , proszę przestań spamować - teraz zrozumiesz ? :rolleyes:

 

Moja babcia mówiła, że szkoda jest wtedy jak krowa w studnię nawali - bo i wody szkoda i nawozu. A jeśli ktoś nie wie po co robi się aktualizacje systemów, zabezpieczeń i tego typu podobne rzeczy to lepiej niech się nie wypowiada ..... bo wtedy szkoda języka :)

 

 

Edyta: A tak już żeby wypełnić do końca odpowiedź na Twoje żale, to ....B)

Prace nadal trwają, obecnie zmieniany jest cały serwer (sprzętowo) na którym stoi baza i forum (dzięki @Irmina i @Przemek) - po to żebyś nie płakał że forum wolno klika ;)

Jak Panowie skończą z serwerem - wtedy skończymy wodotryski z TT, skinem, układem itp.

Skoczek


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopki z filmami będą cały czas takie "malutkie" ? Obecnie często stopka zajmuje 10x więcej miejsca niż wypowiedź w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, chwialek napisał:

Stopki z filmami będą cały czas takie "malutkie" ? Obecnie często stopka zajmuje 10x więcej miejsca niż wypowiedź w temacie.

Na pewno nie będą. Prace trwają. Również takie żeby wszystkich poinformować co mogą w stopkach. Silnik musi się dotrzeć. :)

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu czytam forum z zamierzeniem postawienia własnej solniczki. Przeszedłem w między czasie przez update strony i wiem, że prace się jeszcze nie zakończyły ale brakuje mi opcji jaka była w poprzedniej wersji. Mianowicie po wejściu na profil przypisane były galerie do użytkowników. Czy możliwym jest aby zamiast galerii bo działały średnio szczerze powiem zrobić możliwość przypięcia własnego postu w którym piszemy o swoich zbiornikach (ci którzy oczywiście posiadają takowy wątek)? Często jak patrzę jak inni wypowiadają się w tematach szybko chciałbym sprawdzić wchodząc na ich profil jak to działa u takiej osoby- czy uwaga sugestia przetestowana na własnej "skórze". Obecnie po wejściu na profil pokazana jest aktywność ale często znajdują się tam wypowiedzi nt różnych wątków i należy wertować to aż trafimy na post kiedy ostatnio ktoś napisał coś u siebie. W związku z tym, że nie jestem na forum za długo to nie kojarzę zbiorników z osobami (może poza niektórymi- szczególnie inspirującymi) a tak łatwo można podejrzeć jak to hula. Dotyczy to także weryfikacji pod kątem sprzętu- często widząc wyposażenie jakie w stopce jest wpisane chciałbym wejść szybo na profil osoby i zobaczyć na zdjęciach jak realnie to "siedzi".

 

Wiem, że nie każdy ma swój wątek założony ale jeżeli jest możliwość zrobienia w profilu miejsca na przypięcie go do profilu byłoby super. 

 

Tymczasem,

Tomasz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kliknij - zobacz aktywność i pod Galeria - Grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, silvia napisał:

kliknij - zobacz aktywność i pod Galeria - Grafiki

dzięki nie widziałem wcześniej tej zakładki! O to chodziło :D

Ahoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo skromny pasek edycji posta, ale najbardziej brakuje mi czyszczenia formatowania. Dałoby się dołożyć taką gumkę formatów?


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dni tygodnia z angielskiego na polski 

Edit: 

 Banany poszły w zapomnienie :D  

 

http://nano-reef.pl/profile/26210-szeryf-hornet/

 

Marcin na czerwono  podkreślone 

1111.jpg

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, AnT napisał:

Można dni tygodnia z angielskiego na polski 

Edit: 

 Banany poszły w zapomnienie :D  

 

http://nano-reef.pl/profile/26210-szeryf-hornet/

Daniel, mówiłem Ci że nic nie poszło w zapomnienie - to że Ty tego nie widzisz nie oznacza że nie istnieje ;) 

(Prawie) Wszystko jest pod kontrolą nie martw się proszę, ale dzięki za czujność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczą do poprawienia jest niewątpliwie informowanie autorów usuniętych postów (targowisko) o powodzie tego usunięcia, a nie ogólnie "niezgodne z regulaminem". Znam regulamin, przeczytałem go teraz jeszcze raz i uważam, że mój temat był zgodny z regulaminem, a został skasowany.

Pisanie takiego tematu zabiera czas. Teraz będę to musiał zrobić jeszcze raz (albo nie). Proszę o szanowanie cudzego czasu, a nie bezmyślne kasowanie.

Jeżeli Szanowny Kasujący uważa, że złamałem 13. pkt regulaminu, niech przeczyta go jeszcze raz i zastanowi się czy aby na pewno jest napisany dostatecznie precyzyjnie. Jednocześnie nie wystawiłem kilku/kilkunastu ogłoszeń. Wystawiłem jedno dzisiaj. W takiej interpretacji, jaką zastosował Kasujący, niedozwolone byłoby również wystawianie ogłoszeń w różnych działach targowiska.

Jeżeli złamałem inny punkt to proszę o jego podanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam powiadomień na tapatalku od momentu zmiany silnika. Myślałem, że to będzie jeszcze poprawione,ale nie mogę się doczekać. :-(

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Miklas napisał:

Nie mam powiadomień na tapatalku od momentu zmiany silnika. Myślałem, że to będzie jeszcze poprawione,ale nie mogę się doczekać. :-(

Marek.
 

Potwierdzam u mnie też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2017 o 21:29, igor255 napisał:

Rzeczą do poprawienia jest niewątpliwie informowanie autorów usuniętych postów (targowisko) o powodzie tego usunięcia, a nie ogólnie "niezgodne z regulaminem". Znam regulamin, przeczytałem go teraz jeszcze raz i uważam, że mój temat był zgodny z regulaminem, a został skasowany.

Pisanie takiego tematu zabiera czas. Teraz będę to musiał zrobić jeszcze raz (albo nie). Proszę o szanowanie cudzego czasu, a nie bezmyślne kasowanie.

Jeżeli Szanowny Kasujący uważa, że złamałem 13. pkt regulaminu, niech przeczyta go jeszcze raz i zastanowi się czy aby na pewno jest napisany dostatecznie precyzyjnie. Jednocześnie nie wystawiłem kilku/kilkunastu ogłoszeń. Wystawiłem jedno dzisiaj. W takiej interpretacji, jaką zastosował Kasujący, niedozwolone byłoby również wystawianie ogłoszeń w różnych działach targowiska.

Jeżeli złamałem inny punkt to proszę o jego podanie.

W takich sytuacjach ZAWSZE zamiast pisać tutaj najlepiej jest napisać bezpośrednio do moderatora, on na pewno chętnie wytłumaczy Ci w czym jest problem z Twoim ogłoszeniem i nawet jeśli nie zostało zatwierdzane to podeśle Ci tekst. I błagam nie pisz o szanowaniu czyjegoś czasu bo sam właśnie wygenerowałeś potężną ścieżkę zdarzeń dla sprawy którą można było załatwić w dwóch szybkich ruchach.

Ale...

Przyznaję że ta sytuacje podsunęła mi pewną ciekawą myśl i chyba mam pomysł jak to zrobić żeby było troszkę bardziej czytelnie w przyszłości :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja jakoś nie bardzo miałem możliwość (może musiałbym głębiej pogrzebać) napisania do tego konkretnego moderatora... 

Wydaje mi się, że w poprzedniej wersji forum było to prostsze i bardziej na wierzchu.

 

Jeżeli chodzi o szanowanie czasu to zaczynamy klasyczną wymianę "kto był pierwszy"... Więc nie idźmy tą drogą... Kliknąłem jakiś przycisk kontaktowy, który chyba był ogółem do całej administracji i z tego co pamiętam tamten formularz nie zadziałał... Nie będę już drążył teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.