Skocz do zawartości
nika

projekt przeprowadzka z 200l na 385l

Rekomendowane odpowiedzi

dobrą metodą na wpuszczanie piasku do akwa jest użycie jest użycie kawałka rury tak aby piasek można bylo wsypywać w nią i żeby przeleciał w rurze przez całą długość akwarium na dno. zapylenie jest minimalne. ja uzylem tego sposobu zeby wsypac troche grubszy zwir do swojego zbiornika, dzieki temu uniknalem zasypywania korali i skały.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej @lukas :( z tą burzą piaskową to jestem troszkę zdezorientowana :( , wydawało mi sie, ze gdzieś unas czytałam, że juz po 2-3 godzinach woda była klarowna. a u mnie bez zmian... ale pewnie cos pokręciłam.

Lampa była już w tzw. "zestawie", została zawieszona ale ostatecznej decyzji co do oświetlenia jeszcze nie podjęłam. nad działającym zbiornikiem wisi 2x150W HQI + 4xT5 14W .

mocowanie odbłyśników powiadasz... ok. wstawiam fotkę, jak coś, to pytaj :)

2142-sa400247.jpg

2142-sa400248.jpg

2142-sa400249.jpg


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko, u mnie już po herbacie, wsypałam jak leci...jeżli będę dosypywać piasku już po włożeniu skały i życia to oczywiście zastosuję rurkę, bo teraz to jest sajgon :(


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , pomysł z rurką a najlepiej z lejkiem wycietym z butelki od napojów jest ok , tez taki patent stosuje :(.

Jesli dasz żywy piach dobrej firmy , to oczywiscie nic nie musisz odmulać. Piasek pozostanie biały i bez nalotów.

Najlepszym rozwiazaniem będzie warstwa 3-4 cm. Dlczego tak szybko wsypalas piach , przeciez bardziej komfortowo byłoby wsypac dopiero po ułozeniu skały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew, wiesz chyba z blodnynizmu :(. oczywiście wiem, że matematyka nie gryzie i wszystko mozna obliczyć, ale spodziewałam się nie wiem jakiej wysokosci z tych 45kg :(. obawiałam się, ze pozasypuję zwierzaki a kilka ich jest właśnie na samym dole skały. a poza tym drugi mój strach- doczytałam, ze po wsypaniu piasku następuje wahnięcie parametrów i obawiałam się o krewetki i ukwiał-czytałam, ze są wrażliwe na takie skokowe zmiany.

wymysliłam, więc sobie, że włoże piasek-niech się wywahają te parametry :) i potem przełożę skałę i życie....

edit:

andrniew :

...Jesli dasz żywy piach dobrej firmy , to oczywiscie nic nie musisz odmulać. Piasek pozostanie biały i bez nalotów.

Najlepszym rozwiazaniem będzie warstwa 3-4 cm. ...

piasek chyba dobrej firmy - taki, ale czy takie 3,4 cm to nie należy wręcz sprzątć? za mało na dsb za dużo na przypruszenie?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( no to super :)

a co do świetlówek to koncepcję mam taką (po prawdzie "zerżniętą" z opisu Szymona,tylko pomniejszoną o dwie :():

-blue plus

-blue special

-blue actynic

-coś białego :)

-fiji purple (zastanawiam sie bo rózne były opinie-że glony niby???)

-blue special

-blue plus

-blue special

ale wszystko wyjdzie w praniu, o ile zostawię lampę T5 :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika nie za wczesnie ten piach? Jak Ci bedzie akwa dojrzeac to zajdzie syfkiem, chociaz jak bedziesz odmulac? Ja osobiscie z doswiadczenia poczekal bym aż dojrzeje.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dany, nie piach chciałam mieć przed włożeniem skały, napisałam wyżej dlaczego. nie ukrywam też, że liczę na łagodniejsze dojrzewanie, choć wiem, że ta przeprowadzka to prawie restart.

w obecnym zbiorniku, też nie zachowałam zalecanej kolejności. najpierw posoliłam, potem wsypałam 15 kg grysu i po jakimś czasie skałę... z grysem nie było zadnych problemów, choć może dlatego że odmulałam (a było co, oj było :()

jeśli nie bedzie DSB w głównym, to Andrzej mówi, że powinno obyć się bez odmulania. czas pokaże, ale ja tam mogę odmulać w razie co :(


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze ci wymienić te uchwyty na świetlówki z metalowych na plastik u mnie w ciągu 3 miesięcy zardzewiały do tego stopnia że jedna ze świetlówek po prostu wpadła do akwa a strachu mi przy tym narobiła niemało:D


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tytan69, a Ty mnie nie strasz już dziś :(

do tematu uchwytów wrócimy, na razie boję się, że z piachem coś nie tak, bo nadal nic nie widzę, a jednak trochę czasu minęło :(_o


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika, ja u siebie w baniaku 90 x70x60 również wsypałem piach po posoleniu wody i niestety pewnie Cię to zmartwi ale woda wyklarowała się na kryształ po 36 godzinach. Banak zalałem, dwa tygodnie temu wiec dojrzewanie w pełni...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtesu, ja mogę czekać. ale żebym wiedziała, że będzie dobrze bo nie doczekam :(.

@andrniew, hm... tylko, gdzie tą włókninę włożyć :( ?

Akwarium zalane jest w 2/3, obieg nie chodzi. a w środku kręci Tunze 6060.

kupić jutro jakiś filterek wew.? włókninę mam bo planowałam ją na początku wkładać do sumpa.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda wywalac kasy na filterk , jeśli nie bedzie potem używany.

Jesli masz wolną pompę w zapasie , która umożliwia zrobienia bypasu i da sie zamocowac włoknine , wtedy po 2 godzinach byłaby czysta woda.

W sumie poczekaj do uruchomienia obiegu , wtedy dasz włoknine w przegrode i dosyć szybko woda się wyklaruje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika, napisz mi jak grubą warstwę uzyskałaś przy równomiernym rozłożeniu piachu z 5 worków? Mam tylko trochę większą powierzchnię dna, a zastanawiam się ile tego piachu mam kupić też dla celów dekoracyjnych.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Andrzej, zebym ja jeszcze wiedziała/widziała co to bypas. mam kilka pomp cyrkulacyjnych eheima (leżą w szafce). nie wiem czy dobrze rozumiem, nałozyć jakiś wężyk (oczywiscie nie mam) i na jego końcu włókninę?

@rah, niestety nie napiszę Ci nic, bo nic nie widzę :(. przy bocznej ścianie pompa wydmuchała jakiś stożek ale co się dzieje parę cm od szyby bocznej to jest zagadka.

jak tylko w miarę się to wyklaruje, to natychmiast Ci napiszę. Sama jestem ciekawa...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, będę czekał :(


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nika :

tak Andrzej, zebym ja jeszce wiedziała/widziała co to bypas. mam kilka pompm cyrkulacyjnych eheima (leżą w szafce). nie wiem czy dobrze rozumiem, nałozyć jakiś wężyk (oczywiscie nie mam) i na jego końcu włókninę?

...

nie wiem czy to bypas czy nie, ale nałozyłam odmulacz na pompkę, do środka włozyłam włókninę i filtruję :( czy z sensem?- nie wiem... ale chcę zobaczyć choć 5 cm wgłąb zbiornika ...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej raz w tygodniu bywam w Olsztynie, aż wstyd napisać że się nie znamy wizualnie :(

Morszczaków w tym rejonie jak na lekarstwo, wiec dobrze mieć w sąsiedztwie bratnia duszę.

Też wsypywałem żywy piasek do działającego akwa i obyło sie bez problemu, żadnych skoków parametrów.

Trzeba tylko (tak jak napisał andrzej) przefiltrować i będzie cacy :(


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eltom, pewnie, że wstyd! wizualnie jak wizualnie, ale wstyd, że osobiście się nie znamy :(

jest trzecia a ja dalej nic nie widzę :((, choć może przyczyny są inne :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.com/files/130633240/akwacalc.exe.html Polecam pobrać ten kalkulatorek ,czasem się przydaje :(.Podaje

ile kg piachu mamy wsypać do akwarium aby otrzymać wybraną przez nas warstwę :( lub też grubość szyb do wymiarów akwarium, wagę pustego,zalanego z podłożem zbiornika.I (dot. innego wątku) kalkulator kosztów utrzymania zbiornika (prąd,woda).Jest jeszcze kilka innych "bajerów" :) przydatnych w słodkim aqua.Z kalkulatorka wynika ,że gdybyś równomiernie ułożyła podłoże ,to 45kg da nam warstwę +/- 4.5cm

Może się przyda :)

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kalkulatorek to fajna sprawa- dzięki Błazenek :(

a tak to wygląda po nastu godzinach.... klarowność pojawi się pewnie za dwie doby, ale przynajmniej coś już widzę :(

2142-nascie%20godzin.jpg

@rah, po wyrównaniu podłoża na całym dnie z 5 worków jest jakieś 3-4cm,trwa to chwilkę bo po włączeniu pompek znowu są wydmy :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie skała i lekko zagłuszy prąd wody, będzie dobrze. Jak dotąd to świetnie się zapowiada. Oby tak dalej :(.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję nika i Błazenek za informacje. Widzę, że dla celów dekoracyjnych 4 worki mi starczą.

Myślę, że ten pył to takie drobiny piachu, które musisz odfiltrować i tyle. Jak puścisz wodę przez komin, a na grzebieniach ułożysz włókninę filtracyjną to szybko zlikwidujesz zapylenie.

Do tego jeszcze świeża solanka daje mleko, które się klaruje po dołożeniu skały więc będzie dobrze (albo nie :(, w ciągu tygodnia sam będę wiedział, jak u mnie zrobię przeprowadzkę :().


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.