Skocz do zawartości
cienias78

Xenon 15000K (samochodowy)

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego oryginalny odbłyśnik odpada?

bo jest porowaty i tłumi światło mam trzy takie obudowy,też próbowałem na nich i lipa

dlatego zrobiłem sobie sam odbłyśniki i na tych uzyskałem najlepszy efekt

ważna też jest wysokość odbłyśnika aby uzyskać ogniskową

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest porowaty i tłumi światło mam trzy takie obudowy,też próbowałem na nich i lipa

dlatego zrobiłem sobie sam odbłyśniki i na tych uzyskałem najlepszy efekt

ważna też jest wysokość odbłyśnika aby uzyskać ogniskową

ok ale podczas zaginania blachy (na odbłyśnik) dobrze było by mieć jakiś wzór(nie matematyczny oczywiście)

Edytowane przez bazyl xx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko,ale chyba wiadomo o co chodzi

fajnie teraz będzie łatwiej , dzięki :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jasne ,czy jest sens takiego zachodu ,zasilacz ,i robienie, odbłyśników ,koszty to ,czy nie lepiej hqi ,no myslałem że bardziej to łatwiej podłączasz do zasilacza i świeci ,ale temat ciekawy ,no muszę sie jeszcze zastanowić ,jak to nie wypali to t5 ,lub led chinol i po sprawie


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jasne ,czy jest sens takiego zachodu ,zasilacz ,i robienie, odbłyśników ,koszty to ,czy nie lepiej hqi ,no myslałem że bardziej to łatwiej podłączasz do zasilacza i świeci ,ale temat ciekawy ,no muszę sie jeszcze zastanowić ,jak to nie wypali to t5 ,lub led chinol i po sprawie

jest sens zachodu

HQI pobór prądu 250W

XENON pobór prądu 35W wytrzymałość taka sama jak led 50000g

koszty budowy 50%mniejsze niż przy HQI

efekt lepszy niż pod HQI

skoro u mnie świeci 5mcy to co ma nie wypalić??

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axela1 zgadza się ja musiał bym 2x xenon, a może 1szt ,akwarium 80x50x60 tylko tył jest panel wklejony na 14cm do tego myślałem że zasilacza taki od kompa styknie ,,a teraz do rzeczy ,jak byś mógł zapodać linki do xenonów no chyba podałeś ,a przetwornica potrzebna ,tam zapodałeś wyżej zdjęcia ,wielkie dzieki ,ale ja to ciemnota ,musiał bym mieć wszystko po kolei na fotach i wtedy bym może złożył :baby:

Edytowane przez MAREK75 (wyświetl historię edycji)

4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axela1 zgadza się ja musiał bym 2x xenon, a może 1szt ,akwarium 80x50x60 tylko tył jest panel wklejony na 14cm do tego myślałem że zasilacza taki od kompa styknie ,,a teraz do rzeczy ,jak byś mógł zapodać linki do xenonów no chyba podałeś ,a przetwornica potrzebna ,tam zapodałeś wyżej zdjęcia ,wielkie dzieki ,ale ja to ciemnota ,musiał bym mieć wszystko po kolei na fotach i wtedy bym może złożył :baby:

pisz na pv. wszystko ci opiszę

na twoje akwa to jeden masz aż za dużo

ja na swoje 180x65x70 mam trzy ijest dosyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisz na pv. wszystko ci opiszę

na twoje akwa to jeden masz aż za dużo

ja na swoje 180x65x70 mam trzy ijest dosyć

pw poszło dzięki


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens zachodu

HQI pobór prądu 250W

XENON pobór prądu 35W wytrzymałość taka sama jak led 50000g

koszty budowy 50%mniejsze niż przy HQI

efekt lepszy niż pod HQI

Wat jest watem i tak pozostanie czyli jest to praca prądu elektrycznego w jednostce czasu.

Natomiast czy mogę się mylić ale HQI i Xenon to są lampy łukowe więc sprawność mają podobną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wat jest watem i tak pozostanie czyli jest to praca prądu elektrycznego w jednostce czasu.

Natomiast czy mogę się mylić ale HQI i Xenon to są lampy łukowe więc sprawność mają podobną.

Temat rzeka, wychodzę z założenia "jak sam nie spróbujesz to się nie dowiesz". Wiele teorii a odsetek ludzi próbowało. Musze się sam sparzyć, to wtedy będę pewien na 210%.


6833_7811.png

Akwarium 93x50x45h+45l sump. Oswietlenie 5x39w T5. Obieg eheim 1100.Cyrkulacja 2x tunze 6055 1x + kontroler DIY + aquael 10000.

Filtracja 40kg LR + RO ps-1000 int + RO MF-70 z biopellets. SSB "selektywnie suplementuje ballinga"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za oftop

axela1 zgadza się ja musiał bym 2x xenon, a może 1szt ,akwarium 80x50x60 tylko tył jest panel wklejony na 14cm do tego myślałem że zasilacza taki od kompa styknie ,,a teraz do rzeczy ,jak byś mógł zapodać linki do xenonów no chyba podałeś ,a przetwornica potrzebna ,tam zapodałeś wyżej zdjęcia ,wielkie dzieki ,ale ja to ciemnota ,musiał bym mieć wszystko po kolei na fotach i wtedy bym może złożył :baby:

Zakup xenony i zasilacz atx, jak będę w Lubinie to ci podłączę jak martwisz się że sobie nie poradzisz. Ja posiadam fortrona 250W bodajże 20zl z alledrogo używka.


6833_7811.png

Akwarium 93x50x45h+45l sump. Oswietlenie 5x39w T5. Obieg eheim 1100.Cyrkulacja 2x tunze 6055 1x + kontroler DIY + aquael 10000.

Filtracja 40kg LR + RO ps-1000 int + RO MF-70 z biopellets. SSB "selektywnie suplementuje ballinga"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , to co Mr axela 1 napisał... brawo, mistrzostwo świata bzdur. Xenon 35w porównywać do hqi 250....chyba pięć szt masz na myśli. Xenon daje w zależności oddbarwy 3200-3500lm czyli tyle co 3najnoesze ledy Cree xm-l za 60zł.

Chyba że to o prima aprillis chodzi, to gratuluję, część jak widzę się nabrała.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta racja, nie chciałem dosadnie tego opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A PAR xenonów ktoś mierzył?

Bo może ładnie świecą ale fotosynteza pod tym światłem może byc słaba.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Czyli świeci tak jak HQI 40-50w gdyby takie istniało. To też jest przecież żarnik metalhalogenowy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.