Skocz do zawartości
fal

Mój Swiat

Rekomendowane odpowiedzi

Darku jaka jest różnica w czasie pomiędzy pierwszym a drugim zdjęciem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko był ale i jest ;) - a jak przeczytałem że idzie bez podmian to jeszcze większy szacun 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, całkiem dużym wyzwaniem - w kazdym razie dla mnie - jest uzyskanie dużych "krzaków" które są zdrowe w środku. U siebie wyhodowałem kilka raze wielgachne krzaczory, ale w większości przypadków w głęboko środku tracą tkankę. 

Wystarczy popatrzeć u Darka, jak wyglądają jego "krzaczory". - Barwo!!!


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Walker napisał:

Darku jaka jest różnica w czasie pomiędzy pierwszym a drugim zdjęciem? 

zdjęcie pierwsze 2 listopada 2014

1 godzinę temu, witek2000 napisał:

piszac o brakach i uzupelnianiu ich sola AF -masz na mysli podtr,ymanie wwsciwej gstosci wody,tak? (w skutek ubytkow solanki np wraz z urbkem odpieniacza...)?

 

Dokładnie uzupełniam po to żeby utrzymać zasolenie na stałym poziomie


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale pierwsza klasa,

Jak długo jedziesz bez podmian?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, katani napisał:

korale pierwsza klasa,

Jak długo jedziesz bez podmian?

Ostatnia podmiana 40L -  08.11.2015 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2017 o 08:26, Tester napisał:

Moim zdaniem, całkiem dużym wyzwaniem - w kazdym razie dla mnie - jest uzyskanie dużych "krzaków" które są zdrowe w środku. U siebie wyhodowałem kilka raze wielgachne krzaczory, ale w większości przypadków w głęboko środku tracą tkankę. 

Wystarczy popatrzeć u Darka, jak wyglądają jego "krzaczory". - Barwo!!!

Bartek,

Bardzo ciężko utrzymać duże korale żeby nie leciały od środka tutaj kłania się cyrkulacja światło pewnie ma też znaczenie ale chyba dużo mniejsze. Mam korale które na spodzie są białe dlatego , że nie dochodzi światło  ale polipują bo jest tam ruch wody. U mnie za cyrkulację odpowiada wawebox  cały czas buja wodą w każdym miejscu  do tego dochodzi głośna ale w moim odczuciu najlepsza pompa na świecie vortech.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku do piątku w zbiorniku działo się coś czego nie potrafię wytłumaczyć woda zrobiła się bardzo mętna i śmierdząca ( efekt dotknięcia korala toksyczny śmierdzący zapach ) w sumpie powierzchnia wody zrobiła się biała odpieniacz przestał odpieniać efekt dokładnie taki jak wlewa się prodibio boostera woda jakby była strasznie tłusta bąble wielkości dwuzłotówki redox poleciał o 150 pkt w dół z 470 na 320.

Ryby jak pływały tak pływają nic nie padło co się stało nie mam pojęcia , dzisiaj wszystko wróciło do normy woda kryształ , ale redox się jeszcze nie podniósł.

Co o tym myślicie ? 

8902962_6.jpg

Edytowane przez fal
zmiana koloru (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Może coś Ci w wirnik wpadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co miało by wpaść ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz spore kolonie koralowców, a takie mateczniki gdy osiągają swój wzrost, zaczynają wolniej rosnąć, a skupiają się na rozmnażaniu. To tzw. tarło koralowców, wypuszczają wtedy do wody to co trzeba ;) Był o tym kiedyś bardzo ciekawy artykuł w koralu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Z drugiej strony przy takiej fiktracji to nawet jakby coś zmieliło to by nie śmierdziało. Najważniejsze, że masz wszystko jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Raffy14 napisał:

Masz spore kolonie koralowców, a takie mateczniki gdy osiągają swój wzrost, zaczynają wolniej rosnąć, a skupiają się na rozmnażaniu. To tzw. tarło koralowców, wypuszczają wtedy do wody to co trzeba ;) Był o tym kiedyś bardzo ciekawy artykuł w koralu

Oglądałem kiedyś film na National Geo ..No to kolega powinien się cieszyć, znaczy że warunki do rozmnażania ma..;)


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon D300 obiektyw stałka 50 lub 180


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał większe akwarium to może zainwestuję w lustrzankę :) na razie musi aparat w S7 Edge wystarczyć :) \

Dzięki za info :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł ten smutny bardzo smutny dzień dla mnie , w nocy został wyłączony prąd ze względu na zerwanie sieci przez burze i wiatry.  Wszystkie moje ryby odeszły na wieczną rafę mam doła gigantycznego doła  

 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze współczuję :(, ale po jednym dniu braku zasilania, dlaczego takie tragiczne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Oby szybko przywrócili prąd zanim zginą wszystkie bezkręgowce.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję  ale żeby po jednej nocy wszystko padło :(, zapewne nie było cię w domu bo można 

by było próbować napowietrzyć wodę chociażby przez chlapanie ręką co jakiś czas po lustrze wody. 


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Przykre, pamiętam jak pisałeś że niektóre ryby w tym chyba helmon miałeś od 7 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zobrazowania całej tej sytuacji jedna pompa Vortecha chodziła na UPS do 3 nad ranem więc raczej byłem spokojny , że nic się nie wydarzy stało się jednak inaczej.

Wiem , że dzisiaj zamiast pompy cyrkulacyjne zastosowałbym zwykły brzęczyk zapewne on uratował by ryby no ale cóż jak to mówią to jest chyba sądny dzień tego zbiornika prześpię się z tym i zobaczę co będzie rano.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, fal napisał:

Dla zobrazowania całej tej sytuacji jedna pompa Vortecha chodziła na UPS do 3 nad ranem więc raczej byłem spokojny , że nic się nie wydarzy stało się jednak inaczej.

Wiem , że dzisiaj zamiast pompy cyrkulacyjne zastosowałbym zwykły brzęczyk zapewne on uratował by ryby no ale cóż jak to mówią to jest chyba sądny dzień tego zbiornika prześpię się z tym i zobaczę co będzie rano.

Bardzo współczuje straty obsady, przerabiałem już dwa razy taki brak zasilania - nikomu nie życzę - stres na maxa, siedziałem w domu i wiosłowałem dużą łyżką co 15 minut - zero spania. 

Małe te UPSy są, ja mam dwa ale starczają na chwilkę tyko, trzeba by mieć inwerter i bank akumulatorów dużych, albo podpięte coś co mało zjada prądu, jakaś mini cyrkulacja. Albo opcja 3 aku Vortecha ;/ drogie bardzo ale podobno długo działa cyrkulacja bo zmniejsza jej obroty do minimum w przypadku braku zasilania.

Edit: Eh nie cierpię tak radzić jak jest strata i smutek, nie łam się @fal masz bardzo piękne koralowce, jak jesteś w domu machaj łyżką.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To fakt sam mam małego upsa na chwilę starczy ale czy np sam napowietrzacz i mini cyrkulacja dałyby radę to przetrzymać? 

Fal a długo nie miałeś prądu od wyczerpania upsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.