Skocz do zawartości
Szymon

dopalacze-sklepy

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma ochotę i tak sobie kupi co będzie chciał. Powstały "dopalacze" i wielkie halo i oburzenie ale czy znacie kogoś kto np nie miał nigdy do czynienia z chociażby marihuaną a chodził do sklepów z dopalaczami??? Tam chodzili tylko ludzie którzy mieli prosty wybór, albo kupić coś u kogoś w "bramie" a gdy policja ich zatrzyma dostać zawiasy lub iść do sklepu z dopalaczami i w razie jakiejś kontroli być czystym... Problem jest taki że w Polsce nie ma legalizacji i żeby ludzie mogli czuć się swobodnie musieli kupić jakąś chemie która była kilkunastokrotnie gorsza niż narkotyk który miała zastąpić.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Np. w każdej aptece można kupić lek z Kodeiną, która rocznie zabija bardzo dużo ludzi. (niewiem dokładnie ile, nie obchodzi mnie to za bardzo.)


Terrarium 50x40x50cm

Obsada: Dendrobates Leucomelas 3 szt.

Akwa Aquael Nano-reef 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może dopalacze są nielegalne bo to czysta chemia powodująca degradacje mózgu wątroby nerek.... itd? więc może lepiej ucinać do nich dostęp niż "hodować" młodych ludzi o inteligencji gumowca? ja uważam że te środki powinny być zakazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. marihuana trochę szkodzi (JAK WSZYSTKO, np. sól, majonez) ale i pomaga, leczy.


Terrarium 50x40x50cm

Obsada: Dendrobates Leucomelas 3 szt.

Akwa Aquael Nano-reef 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może dopalacze są nielegalne bo to czysta chemia powodująca degradacje mózgu wątroby nerek.... itd? więc może lepiej ucinać do nich dostęp niż "hodować" młodych ludzi o inteligencji gumowca? ja uważam że te środki powinny być zakazane

A alkohol etylowy twoim zdaniem też powinien być zakazany?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo lubią wciągać chemię,to może od razu arszenik,kopa ma niesamowitego,a potem wszystkie troski znikają.Dopalacze robią to samo tylko wolniej!!!

Edytowane przez witek123t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście alkohol nie szkodzi.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo lubią wciągać chemię,to może od razu arszenik,kopa ma niesamowitego,a potem wszystkie troski znikają.Dopalacze robią to samo tylko wolniej!!!

Proszę bardzo , nie będę z tego powodu ubolewać ani też nie ucierpi społeczeństwo .Dobrze że wolno robią to będzie czas do namysłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że ci co chcą brać dopalacze nie wiedzą co kupują ? może lubią ryzyko a inni hazard i niebezpieczne sporty a na święta ryby z ośćmi których się nie zakazuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślisz że dzieciaki 14-to letnie coś wyniosą z tego artykułu? bo z zakupem "środków kolekcjonerskich" jak dopalacze są opisywane nie mają problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą nie mam ochoty płacić za leczenie ludzi korzystających z uroków dopalaczy ( w formie podatków, składek zdrowotnych itp itd )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba przecież dzieciom się nie sprzedaje takich rzeczy w tym alkoholu i papierosów jeśli masz dowód zgłoś to na policję.

Ja to rozumiem doskonale więc nie płać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą nie mam ochoty płacić za leczenie ludzi korzystających z uroków dopalaczy ( w formie podatków, składek zdrowotnych itp itd )

Problem jest taki, że zakaz handlu narkotykami nie uwalnia nas od tego - i tak wszyscy płacimy za leczenie palaczy tytoniu, alkoholików, narkomanów itp.

To jest efekt braku odpowiedzialności za swoje czyny - tak się dzieje w każdym socjalistycznym kraju, a takim jest Polska i reszta Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym problem że nie mamy wyjścia i musimy płacić więc tym bardziej nie powinno się dawać okazji do tworzenia się kolejnej patologii, a kolejnym kłopotem jest to że forma nazwy powoduje że nie ma żadnej kontroli nad tym kto takie "próbki kolekcjonerskie" kupuje więc dostęp mają zarówno dzieci jak i dorośli ,

Problem jest taki, że zakaz handlu narkotykami nie uwalnia nas od tego - i tak wszyscy płacimy za leczenie palaczy tytoniu, alkoholików, narkomanów itp.

To jest efekt braku odpowiedzialności za swoje czyny - tak się dzieje w każdym socjalistycznym kraju, a takim jest Polska i reszta Europy.

zakaz handlu nie uwalnia zwykłych podatników od płacenia ale w jakiś tam sposób zmniejsza ilość osób wpadających w uzależnienia,

a niestety polska mentalność jest taka że "daj palec to wezmą całą rękę" i lekkie przyzwolenie dałoby efekt odwrotny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. marihuana trochę szkodzi (JAK WSZYSTKO, np. sól, majonez) ale i pomaga, leczy.

Doskonałe porównanie szkodliwego wpływu. Ja napisał bym nawet dosadniej... majonez i sól z racji popularności są bardziej szkodliwe...

... ehhh jaka szkoda że przed rejestracją na forum nie wymaga się testów na inteligencję...

Kuba przecież dzieciom się nie sprzedaje takich rzeczy w tym alkoholu i papierosów jeśli masz dowód zgłoś to na policję.

Ja to rozumiem doskonale więc nie płać.

Ben, z racji zawodu, nie raz nie dwa stykam się z sytuacja kiedy dzieciak zamawia "kolekcjonerskie" paczuszki z trawką, czy pochodnymi twardych... A ile takich przechodzi ? W końcu dzieciaki lądujące na toksykologii nie produkują tego same.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ehhh jaka szkoda że przed rejestracją na forum nie wymaga się testów na inteligencję...

Ech... Jaka szkoda, że przed rejestracją na forum nie wymaga się testów na interpunkcję...


Terrarium 50x40x50cm

Obsada: Dendrobates Leucomelas 3 szt.

Akwa Aquael Nano-reef 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Jaka szkoda, że przed rejestracją na forum nie wymaga się testów na interpunkcję...

no właśnie... .

po trzykropku powinna być spacja i kropka :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, z racji zawodu, nie raz nie dwa stykam się z sytuacja kiedy dzieciak zamawia "kolekcjonerskie" paczuszki z trawką, czy pochodnymi twardych... A ile takich przechodzi ? W końcu dzieciaki lądujące na toksykologii nie produkują tego same.

Jeśli sprzedawca ma wątpliwości może poprosić o dowód jestem za tym by ostro za to karać ale nie sklep tylko sprzedawców , dla mnie to niedopuszczalne.Tam gdzie nie trzeba to kary wysokie a tam gdzie potrzebne jest surowe prawo tak się nie dzieje.

Tu jest chyba sedno sprawy, chociaż lepsza grupka lądująca na toksykologii niż masa która ogląda cartoon-network a tego producentom filmowym nie zakazują.

Nie znam chyba żadnego kolegi i koleżanki ze szkoły którzy by nie mieli nic na sumieniu.Z obserwacji w gimnazjum/liceum/technikum spora grupa uczniów piątkowych ma z tym do czynienia i wyrastają na normalnych i często po studiach więc może nie tu tkwi fenomen ?

zakaz handlu nie uwalnia zwykłych podatników od płacenia ale w jakiś tam sposób zmniejsza ilość osób wpadających w uzależnienia,

a niestety polska mentalność jest taka że "daj palec to wezmą całą rękę" i lekkie przyzwolenie dałoby efekt odwrotny

Co do tego pierwszego - dobre , z reguły coś co jest ciężko dostępne jest bardziej pożądane.

Dilerzy wciskają do zwykłej trawy jakieś ścierwo i tak samo z resztą dopalaczy abyś się łatwiej uzależnił.

Powiedz to jemu :

http://www.youtube.com/watch?v=q90jCS9DKQw

Co do efektu odwrotnego spróbowałbym skoro zakazy zdają się na nic i wspierają przestępczość.

Dodam od siebie że niczego nie ćpam ani też nie mam większego interesu w tym by zalegalizować.

Mnie chodzi tylko i wyłącznie o prawo do czegoś, później o dobrobyt a to prawo przyniesie korzyści i dla budżetu np na leczenie tych co walą skoro już ten system jak kto woli ciągnie lub nie... i będzie mniej osób w pierdlu i narkomanów jak na Słowacji.Pragnę ci przypomnieć że twoje podatki idą także na więzienia skoro tak nie chcesz płacić! Wolisz płacić więźniom niż między innymi tym co nie piją i nie palą i nie ćpają ? niby kiepska alternatywa ale to jedyny wybór w twoim rozumowaniu.

tak się dzieje w każdym socjalistycznym kraju, a takim jest Polska i reszta Europy.

Tak jest.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że niektórym demokracja myli się z samowolą :p takie moje prywatne zdanie :) a swój pogląd na ten temat mam już wyrobiony a każdy kto poszuka i poczyta może wyrobić swój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym,że owe środki co chwile się zmieniają także prawo musi często dodawać nowe paragrafy na nowe substancje.To tak samo jak z prohormonami pochodnymi sterydòw młodzież boji się igieł to walą w tabsach a pózniej konsekwencje.Czas się zmieniają co chwile jakieś nowe nowinki... Co to degradacji organizmu wywołanego dragami prosty przykład Steve Jobs jego pierwszy kolega się wypowiadał jak to lubił LSD po czym medytował każdy wie jak się to skończyło.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym,że owe środki co chwile się zmieniają także prawo musi często dodawać nowe paragrafy na nowe substancje.

Wolę żeby ktoś wyżej skupił się na poprawie bezpieczeństwa na ulicy,poprawą stanu i budową dróg,parków,metra,parkingów lepszym uzbrojeniem wojska i wyszkoleniem.To jest tak naprawdę temat zastępczy i walka z wiatrakami, nie szkoda pieniędzy na walkę z tym ?

Czy kiedykolwiek udało się w jakimś kraju w historii ludzkiej totalnie zwalczyć narkotyki ?

Jeśli nie ma niczego a podatki są kosmiczne zastanawiam się po co one w ogóle są.Człowiek miałby więcej kasy to mógłby wychowywać swoje dziecko i zadbać o to by dziecko naprowadzić na dobrą drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz popatrz Twoje dziecko idzie do gimnazjum, dopalacze sa ogolnodostepne, koledzy probuja, testuja, czestuja... chcialbys takiej wolnosci??? szczerze watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę że jestem przeciwny sprzedawaniu poniżej 18 roku życia to raz a dwa

W całej mojej historii edukacji nie znam klasy gdzie więcej jak 10% nie brało narkotyków mimo że są zakazane i wzmacniane mocniejszymi dodatkami...

Nie znam żadnego przypadku śmiertelnego z udziałem narkotyków miękkich i dopalaczy mimo że zmieniałem miejsca zamieszkania także znam różne środowiska z różnych okolic.

Są to skrajne przypadki gdzie postawisz gościowi 2 flaszki też wypije i skończy w ziemi jakieś może 0,001% to jest ten nie szczęśliwy wypadek który jest nagłośniony.

Znacznie częściej giną młodzi na drodze lub po wódce pociąg przejechał dlaczego o tym nie mówisz że to jest problemem ?

Wiesz wszystko jest ogólnodostępne prostytucja,narkotyki,wódka,osiedlowa łobuzeria,zboczenie,noże w szkołach można miliony wymieniać i jakoś wiele osób ma dzieci w gimnazjach i żyją próbują i testują i poznają.Nie mówię że akurat to co wyżej to tylko przykład.

Za moich czasów były inne środki i też kiedyś byłem dzieckiem i częstowali mnie i moich kolegów, do dziś wszyscy świetnie się mają.Jest to kwestia podstawowa wychowanie i poświęcony czas z dzieckiem , wpajanie jakieś idei myślowej.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez sie powtorze :) jezeli cos jest opisane jako srodek kolekcjonerski to nie mozliwosci kontroli sprzedazy bo to tak jakby zakazac handlu choinkami zapachowymi do auta :) wiec powiedz mi w jakim celu legalizowac dziadostwo w ktorym jest cala tablica mendelejewa, nie ma zadnych dzialan leczniczych, jest trujace i moze tylko i wylacznie zaszkodzic? to juz lepiej kazdemu bron sprzedawac bo jak sobie w glowe strzeli to wiadomo ze trzeba olowianej kuli szukac bo w przypadku dopalaczy niewiadomo jakim zwiazkiem chemicznym sie delikwent zartul i czym go leczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.