Skocz do zawartości
vitekzawada

osmoza

Rekomendowane odpowiedzi

moze glupie pytanie,ale kupilem osmoze i wewnatrz nie bylo zadnej instrukcij,czerwony i niebieski wezyk ktory jest do scieku a ktory to osmoza woda.wczesniej kupywalem wode i nie bylo tego klopotu


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwony ściek, niebieski do aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z niebieskiego woda powinna lekko kapać a z czerwonego okolo 5 razy szybciej wypływać wtedy wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda ro jest podpięte do ścieku, niewiem o co ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy filtr ro ma dwa wyjścia jeden to wyjście czystej wody do naszego zbiornika, a drugi to woda zanieczyszczona ( produkt uboczny), który podłączamy do kanalizacji, czyli do ścieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzi ze dopiero powoli przymierzam sie do zalozenia akwarium i zastanawiam sie czy akwarium ktore bedzie stalo na srodku w pokoju goscinnym musze podpinac bezposrednio do scieku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema problemu pytaj, chociaż ja też jestem świeżakiem, zbiornik mam od pięciu miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jak jest z tym podlaczeniem... przez caly pokoj musze doprowadzic rurki sciekowe??

Baniak nie wyglada zrobiony przez nowicjusza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no tak, jeżeli ro ma być bezpośrednio pod baniakiem to niestety dwa wężyki musisz doprowadzić jeden zasilający filtr w wodę z wodociągu a drugi odprowadzający ściek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna Ci trochę rozjaśnić w tym temacie właśnie ta dyskusja dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pod ściek podłącza się filtr,a nie zbiornik.

RO montuje się najczęściej w pobliżu ścieku wody(kuchnia,łazienka)

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica czy ro montujesz pod baniakiem czy blisko ścieku, jedyna to chyba taka czy masz pociągnąć dwa czy jeden wężyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to zależy od warunków, jakie mamy w domu, dla jednych wygodniej jest pod baniakiem dla innych pod zlewem w kuchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj RO mial byc pod zlewem w kuchni, ale niestety sie okazalo, ze jest wiekszy niz zakladalem i sie niestety nie zmiescil. Wiec zamontowalem go pod akwarium. A przez caly parter z kuchni do akwarium puscilem dwie rurki, Sa na tyle male, ze naprawde nie ma wiekszego problemu z ich ukryciem. Zeby za bardzo nie rzucaly sie w oczy kolorowe zamienilem na przezroczyste - silikonowe. A wiec z pod zlewu zielona - do filtra. Z filra niebieska do dolewki, czerwona powrot pod zlew i do scieku :-) Pozdrawiam :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację:)każdy montuje tam gdzie mu wygodniej.

Jeśli filtr znajduje się pod zlewem nie trzeba ciągnąc węzy przez całe mieszkanie

pozd Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OsciBosci :

O to mi chodzi ze dopiero powoli przymierzam sie do zalozenia akwarium i zastanawiam sie czy akwarium ktore bedzie stalo na srodku w pokoju goscinnym musze podpinac bezposrednio do scieku...

Bigwalker przepraszam masz rację nie zbiornik a filtr ro do ścieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od mojego dobrego przyjaciela, więc mój muzg jest zalany alkoholem, więc tak szybko nie reaguje na pytania jak bym sobie tego życzył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też wyjaśnia uprczywe pisanie postów jeden pod drugim zamiast używania opcji "edytuj" :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie wiedziałem, że pisanie postów jeden po drugim na tym forum jest nie na miejscu, od dziś będę pisał krótko zwięźle i na temat w jednym poście, aby przypadkiem nikogo nie zdenerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.