Skocz do zawartości
OsciBosci

Hałas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam w planach założenie akwarium w sypialni. Baniak stał by jak najdalej od łóżka, bo mi jakikolwiek hałas bardzo przeszkodza w spaniu. Pokój jest dosyć duży, ma około 25m2. Główne pytanie: czy akwarium wraz z osprzętem wysokiej jakości, powoduje ogólnie dosyć duży hałas?? Czy odpieniacz, pompy, pracują na tyle cicho, że będę mógł spokojnie "egzystować" w sypialni?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakikolwiek hałas bardzo przeszkodza w spaniu

Niestety jeśli sump będzie pod akwarium to żaden odpieniacz nie będzie niesłyszalny. Zawsze zostaje odgłos zasysanego powietrza, zakładając, że uporasz się z kominem, pompami etc. Jeśli tak jak piszesz- każdy szmer jest niedopuszczalny to wg. mnie powinieneś pomyśleć nad umieszczeniem sumpa w piwnicy, czy pomieszczeniu obok, ewentualnie zmienić miejsce, w którym akwarium ma się znaleść.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek, u mnie nie słychac zadnego zasysania od poczatku działania akwa.

A ostatnio krecilem zaworem moze 2 mies temu :-)

To samo odpieniacz - ale wszystko zamkniete w szafce pod akwa.

Jedyne co slychac to pomruk pompy - no ale nie ma co sie dziwic bo raczej do tanich nalezala MJ :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się już przyzwyczaiłeś:)? Ja też nie słyszę akwarium gdy pracuję koło sumpa, czy gadam z gośćmi, natomiast gdy oglądam film, czy drzemię w salonie bardzo wyraźnie odbieram wszelkie szmery, szczególnie chlupotanie w kominie i szmery z odpieniacza. Najlepiej to widać/słychać gdy włączamy maszynę. Z drugiej strony na pewno odpowiednio zaizolowana- wyciszona szafka niweluje dużą część hałasu, ja mam z tyłu otwarty panel 160/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czy ktoś kiedyś próbował w ramach ograniczenia hałasu izolować szafkę z sumpem tak jak się izoluje studia muzyczne.

Ja osobiście planuję obić od wnętrza szafkę jakimś materiałem wygłuszającym (np. karimata(DIY)). Co wy na to czy to ma szanse powodzenia i czy może znacząco ograniczyć hałasy dobiegające z sumpa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izolacja szafki dobry pomysl al czy kazdy sie liczy z tym ze wewnatrz w szawce wszystko bedzie sie kisic,cyrkulacja powietrza tez musi byc


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek, ale ja mam głowe 1,5-2m od akwa :-)

Komin zaczyna chlupac jak glon mi narosnie, co jakie 3-4 tyg musze przetrzec czyscikiem :-)

i bardziej wkurzaja mnie samochody za zamknietym oknem...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się to trzeba uwzględnić, jednak to już jest kwestia dodatkowego wentylatorka np z komputera które za 30 zl (jak dla mnie) są niesłyszalne. Umieszczenie na tylnej ściance załatwiało by sprawę i likwidowało problem kiszenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze mam bardzo lekki sen, robilem wiele zeby zminimalizowac halas w akwarium (mimo tego, ze było w innym pokoju) i prawie sie udalo, jedyne czego nie mozna do konca zlikwidowac to efekt zasysanego powietrza, oczywiscie tłumik bardzo mocno tłumi efekt zasysanego powietrza, ale zawsze jakis tam lekki szum jest.

Pamietac jednak nalezy ze bardzo duzy wplyw na halas ma jakos sprzetu, niestety im drozszy tym lepszy.

Oczywiscie sprawa indywidualna jest kto jaki mocny ma sen.... :)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.