Skocz do zawartości
Ruda

Warszawa - kogo polecacie do założenia akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, nie wiedziałem że aż tak się można listwą elektryczną na 24 gniazdka emocjonować :). Seb, masz pewnie sporo racji, ale sądzę że mniej wykrzykników, trochę więcej na spokojnie, i nikt by się nie obrażał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seb

Czemu uważasz, że 2 pompy to głupota ?

Ogólnie myślę, że się trochę czepiasz, oferty jak oferty, nikt się pod tym nie podpisuje bo to są propozycje. Jak przyjdzie do konkretów to można uszczegółowić. Ja nie twierdze, że są super ale są przyzwoite.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czepiam się. Jeśli te oferty są profesjonalnie przygotowane to faktycznie się czepiam. A co do pomp to dlaczego dwie to głupota? Bo jedna wystarczy...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb: Nie jestem obrażona, bo nie mam na kogo i o co. To co napisałam wynikało z faktu, iż skrytykowałeś wszystko i wszystkich z góry na dół nie podając żadnych argumentów. Nie znam się i podkreślałam to od samego początku, ale zjechałeś specyfikacje od firm, które użytkownicy forum polecili mi jako te najlepsze i to było bardzo dziwne. Jak mówi stare polskie przysłowie "każda sroka swój ogon chwali", więc jasne jest że słyszałam od niektórych firm jacy to oni są super i ile poprawiali po innych. Ale akurat tym się nie sugeruję, bo nie jest to do sprawdzenia.

tomajk: Słuchajcie, jeśli ktoś ma sporo wolnego czasu może sobie pozwolić na czytanie internetu i szukanie okazji na forach.

Gwoli ścisłości, żeby nie było że nie mam chęci: Mam, i to duże, ale dwa etaty, czekające mnie wrześniowe egzaminy na studia i wykańczanie mieszkania nie pozwalają mi zająć się tematem jak pasjonaci. Nie zamierzam też zlecić serwisowania firmie do końca życia, lecz tylko przez pierwszy okres aby nabrać wprawy.

TMK: Czy Twoim zdaniem akwa jest tylko dla ludzi mocno pochłoniętych tematem, a jak ktoś ma kasę, to stawia tylko dlatego żeby mieć zabawkę, którą ktoś raz za czas odkurzy? Bo tak to zrozumiałam, jeśli się mylę, to mnie popraw...

Seb: Jeszcze jedno. Dlaczego dwie pompy to głupota? Acha, bo jedna wystarczy. No dobrze. A co w przypadku kiedy tą jedną jedyną i wymarzoną szlag trafi, a mnie nie będzie w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie pompy to jedyne słuszne rozwiązanie, tak jak dwa odpieniacze, dwie dolewki, dwie lampy i... Przecież zawsze coś się może zdarzyć... Módl się tylko żeby pod Twoją nieobecność w mieszkaniu obok nie wybuchł gaz, bo wtedy podwójne pompy nie pomogą... Dość już sarkazmu z mojej strony, przepraszam jeśli Cię uraziłem. Jeszcze tylko konkluzja na koniec - tak długo jak długo bedą istnieć klienci tacy jak Ty - tak długo będą działały firmy które na takich klientach żerują...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarna :

TMK: Czy Twoim zdaniem akwa jest tylko dla ludzi mocno pochłoniętych tematem, a jak ktoś ma kasę, to stawia tylko dlatego żeby mieć zabawkę, którą ktoś raz za czas odkurzy? Bo tak to zrozumiałam, jeśli się mylę, to mnie popraw...

Wydawało mi się,że napisałam jasno. Absolutnie nie uważam ,że posiadanie kasy jest niewłaściwe :). Każde akwarium morskie to zabawka i trzeba do niego dopłacać. No chyba że ktoś ma sklep i na tym zarabia.

Natomiast opieka nad akwarium wymaga wiedzy i czasu. Zwykle początki wiedzy zdobywa się czytając forum na okrągło po kilka razy. Znając za i przeciw zaczynasz się orientować co ma być w tym akwarium, jakie zwierzęta-bo to też wpływa na tzw setup czyli akwarium i wszelkie sprzety. Zupełnie inny setup bedzie dla rafy z twardymi koralami, niż dla akwarium z konikami morskimi.

Niektóre ryby wymagają karmienia 2-3 razy dziennie. itp itd...Niektóre korale nie lubią mocnego światła...

Jeżeli akwarium będzie miało za mało uwagi to padnie. Często mozna przeczytać- likwiduję bo nie mam czasu,ale na pewno jeszcze wrócę do tego hobby...

Dalczego ważna jest podstawowa wiedza do postawienia akwarium? Weź pod uwagę dyskusje o stelażu z aluminum, ja mam takie zdanie, ktoś inny inne. I pewnie znajdzie się ktoś kto ma taki stelaż i jest zadowolony. Podobnie z dwiema pompami. często przy dłuzszych akwariach niż 120 cm jak są dwa kominy to dają dwie pompy. Może za dużo takich baniaków nie ma, ale znowu pewnie ktoś by się znalazł. Akwarium na samej ceramice? też takie są.

Wiem, że chciałabyś jak najmniej problemowe i zautomatyzowane akwarium. Jedni podlączją wszystko do profiluxa inni uwazaja że bezpieczniej jak każde urządzenie ma swój sterownik.

Najczęstsze tragedie w akwarium, zresztą opisywane na tym forum to przegrzanie akwarium i wyłączenie prądu.Oczywiście w czasie jak właściciel pojechał na urlop.Wtedy kilkanaście tysięcy zmienia się w śmierdzącą zawartość. o ile wiem profilux dysponuje chyba wysyłaniem SMS w przypadku alarmu. Jesli nie ma cię często w domu warto wziąć to pod uwagę.

CZy tak bardzo chesz już to akwarium? bo oznacza to na pewno sporo wieksze koszty.Ale jeżeli ktoś bedzie Ci bedzie serwisował i pokaże co i jak to problemu niema


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb normalnie mnie przerażasz :) idąc tokiem logiki Twoich wypowiedzi można dojść do wniosku że tylko mechanik może mieć samochód, ogrodnik ogród i kafelkarz płytki na ścianach :) moim zdaniem to bardzo nie zdrowe myślenie. Jeśli ktoś chce aby akwarium spełniało wyłącznie rolę dekoracyjną ma do tego prawo i nikt z nas nie powinien tego negować. Bo równie dobrze można stwierdzić, że ludzie nie powinni mieć prądu w domu czy gazu. Bo nie dość że ktoś musiał to wszystko założyć i zmontować to jeszcze cokolwiek się nie stanie to musi przyjechać serwisant bo osioł jeden z drugim nie potrafi zrestartowac transformatora przesyłowego lub wymienić redukuora. :-)

Czarna nie przejmuj się :) po kilku latach przygody z akwarium sama dojdziesz co było dobrym a co złym wyborem. A doświadczenie zostanie :)

Pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodi :

@seb normalnie mnie przerażasz :) idąc tokiem logiki Twoich wypowiedzi można dojść do wniosku że tylko mechanik może mieć samochód, ogrodnik ogród i kafelkarz płytki na ścianach :) moim zdaniem to bardzo nie zdrowe myślenie. Jeśli ktoś chce aby akwarium spełniało wyłącznie rolę dekoracyjną ma do tego prawo i nikt z nas nie powinien tego negować. Bo równie dobrze można stwierdzić, że ludzie nie powinni mieć prądu w domu czy gazu. Bo nie dość że ktoś musiał to wszystko założyć i zmontować to jeszcze cokolwiek się nie stanie to musi przyjechać serwisant bo osioł jeden z drugim nie potrafi zrestartowac transformatora przesyłowego lub wymienić redukuora. :-)

Czarna nie przejmuj się :) po kilku latach przygody z akwarium sama dojdziesz co było dobrym a co złym wyborem. A doświadczenie zostanie :)

Pozdrawiam

No niestety podejście Seba ma swoje przyczyny. Np żeby kupić używany samochód to tzrba być dobrym mechanikiem. Co do ogrodów - dawno dawno temu w renomowanej krakowskiej kwiaciarni kupiłam cytrynę skierniewicką(za 3 miesięczne kieszonkowe ! :) )po kilku latach okazało się ze to po prostu evonymus.:cursin Z kafelarzami nie mam doswiadczeń bo zawsze bałam się komus zlecić. Natomiast z hydraulikami...:):bump1 dwa razy skończyło się to źle. Oczywiście nie mozna się znać na wszystkim Jak daję telewizor do naprawy to mogę sprawdzić tylko efekt.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już tłumaczyć, nie mówię że Czarna MUSI założyć i prowadzić zbiornik sama, chodzi o to żeby nie dała się nabić w butelkę, no ale jak widać większość w tym temacie włącznie z nią samą ma inne zdanie więc nie ma sensu walczyć z wiatrakami.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK - Na brak prądu jest prosty sposób - UPS. :) Z tym samochodem to się nie zgodzę. Można mieć znajomego który się zna albo znać zasady kupowania - tzn. niezależna wizyta w ASO itd.

Na początek najlepsza jest książka nie forum. Tak, warto ją poczytać chociażby z tego względu, że nie kupujemy rzeczy tylko zwierzęta.

PS. Forum na początku tylko może namącić w głowie: "kup to", "nie kupuj tego". Ile ludzi tyle opinii. A z reguły każdy chwali to co sam ma bo się boi przyznać, że źle zakupił.

@Czarna - Pliszka nie sroka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarna jak masz 2 etaty to wg mnie akwarium bedzie niewypałem i ustawiam sie w kolejce po sprzet z jego wyprzedazy, pamietaj o mnie.

....Chyba ze WSZYSTKO zautomatyzujesz, to moze Ci sie uda (nawet nie zalac sasiadow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

witam

skoro na tym forum jest tylu speców od akwarystyki, to zamiast krytykowac zrobcie zestawienie najlepszego sprzetu

do takiego akwa. wtedy problemem Czarnej bedzie znalezc tylko firme, ktora posklada taki zestaw i bedzie go nalezycie serwisowac.

inaczej tez podejda do klienta,i nie beda probowac wciskac kitu.

no chyba ze sie myle..;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym samochodem to jest świetny przykład, oczywiście nie trzeba być mechanikiem by sprawić sobie autko, ale jednak kupujemy bez kierowcy, sami ster w łapach trzymamy, no chyba że ma się i szofera który figurkę w wolnym czasie białą chusteczką poleruje, do warsztatu dajemy wozik dopiero jak trzeba przegląd zrobić lub naprawę, to jednak nie to samo co pielęgnacja akwarium. Jest wiele przykładów ludzi którzy zlecili założenie i obsługę solniczki, dopiero po czasie okazało się, że firma może nie naciągnęła, ale zrobiła tak żeby było jej wygodnie, nie koniecznie oznacza to, że akwarium jest ładne. Widziałem prospekt z duużej firmy zakładającej akwaria, oczywiście fotki pielęgnowanych akwarii, no i raczej żadne nie było porywające, ba nawet nie ciekawe, ale za to sama koncepcja i wykonanie samego "mebla" to oczywiście OK.

Czarna mi nie chodzi o to byś sama się zajęła zakładaniem baniaczka, oczywiście w twoim przypadku jest uzasadnione skorzystanie z usług firmy, ale przydała by się tobie trochę wiedza teoretyczna, tak by firma nie zrobiła cię w balona. Pewnie wszystkie te klamoty w ofertach będą potrzebne, szkoda tylko że nie wiesz do czego one są i po co tyle, albo dlaczego tak mało. Dwie pompy obiegowe ? na pewno lepiej kupić jedną ale dobrą, UPS ? na ile starczy energii w zwykłym UPSie ? raczej potrzebna porządna przetwornica i akumulator 150AH wtedy można mówić o jakimś zabezpieczeniu.

Regulowane pompy 6105 głośno pracują i w efekcie robią na minimalnej mocy, może warto wiedzieć takie rzeczy.

Do tego powiadomienie SMS też może być dobrym i potrzebnym rozwiązaniem, na takie zabezpieczenia warto wydać kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chcieli pomóc i prawie się udało .Były wypowiedzi wartościowe jak i bzdury moim zdaniem , że pompki za 50 zł potrafią pracować tak jak należy . Może i potrafią , tylko jak długo ? Czarna myślę że wyciągnęłaś z tej dyskusji i chwilami pyskówki wiele mądrego . Nie będę tu się rozpisywał kto miał więcej a kto mniej racji bo nie to jest istotne. Fakt jest jeden i nie zaprzeczalny , że musisz być bardzo uważna w doborze firmy która wykona usługę stawiając ci zbiornik i co najważniejsze serwisując go uczciwie jak należy . Padło tu dużo mądrych uwag z którymi nie wszyscy się zgodzili .Bardzo fajny pomysł był abyś pooglądała zdjęcia zbiorników , linki zostały podane . A jest co oglądać . Wybierz wg Ciebie najładniejsze akwaria i zwróć się do tych osób z zapytaniem na jakim sprzęcie działają , z jaka częstotliwością są pielęgnowane ich solniczki. itd. . Wiedza taka na pewno pozwoli ci wybrać najlepszy sprzęt , firmę która odpali solniczkę w twoim domu. W końcu dostałaś jakieś propozycje od firm i dostaniesz na pewno inne . To w końcu Ty poniekąd dyktujesz warunki – finansowe oraz co ma być w zbiorniku . Z tym nie będziesz miała problemu bo umowę na pewno sporządzisz odpowiednią . Przy takich kwotach nic nie załatwia się na przysłowiową gębę . Podobno prawo nie jest ci obce . Co do tematu czy to ty będziesz wkładać ręce do zbiornika czy pan iksiński który będzie serwisował nie ma co dyskutować . Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre i prawdziwe słowa , choć nie wszystkim pasujące – BOGATYM WSZYSTKO WOLNO . Nie popełniaj błędu i nie odpychaj się na pół środkach . Kto kupuje tanio , ten kupuje dwa razy . Akwarystyka morska nie jest tania , ale za to frajda z posiadania ładnego zbiornika jest niewymiernie większa od poniesionych kosztów . To tylko pieniądze . Życzę powodzenia i pozdrawiam . ;)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hepatus1000 znasz kogos kto jest uzytkownikiem pomp JVP? porownaj sobie ile kosztuje NAJDROZSZY model filtra kubelkowego marki EHEIM do slodkiego baniaka a ile kosztuje pompa tunze do baniaka 500 litrow. nie trzeba byc inzynierem, aby oszacowac koszty produkcji, porownac i powiedz mi, ze w cenie tunze polowa to nie jest tylko naklejka na pudelko. ale z tego co tu widzialem, akwarysci morscy sami chca aby tak bylo, bo przeciez drozsze=lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT: Nie wnikam w koszty produkcji sprzętu , bo nie jestem producentem . Z tego co się orientuję to wyprodukowanie czegoś dokładniej i z lepszych materiałów kosztuje trochę więcej . Niestety ale tak jak większość chciałem obciąć trochę koszty i skusiłem się po namowie na zakup JVP o wydajności 5000 litrów . Byłem zachwycony przez pierwsze dwa miesiące . Ładnie wykonana , cicha i nawet nieźle dmuchała . Po dwóch miesiącach przestała bo ośka metalowa pękła . Pojechałem do hurtowni w Pile w której kupiłem i sprzedawca wymienił mi ośke bo wiedział że pęka . Założyłem drugą . Było fajnie przez miesiąc może dwa i ponownie pękła w miejscu tym samym , przewężeniu . Pojechałem po raz kolejny celem wymiany wadliwego towaru . Odpowiedź była taka – nie mam na stanie osiek , musisz kupić nową a zareklamować nie wiem jak bo do kogo mam się zwrócić . Odpowiedź która może tylko doprowadzić do wściekłości klienta . W związku z tym że ten hurtownik to znajomy i pieniądze nie były jakieś koszmarne odpuściłem temat . Kupiłem na naszym forum tunze 6045 używane przez ponad rok . Co dziwne u mnie pracują już 19 miesięcy i nadal działają . Może to przypadek ? Idąc tokiem myślenia kupie JVP bo tania , bo dobra zareklamowałbym pewnie już do tej pory około 10 pomp . Czas , nerwy itd. . Nie twierdzę że to co tanie to musi być bebe , psuć się od razu itd. . Mam nauczkę nie po raz pierwszy próbując oszczędzać . :kapelusz


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla śmiechu powiem wam, że gdy chciałem zakupić nowy ciągnik, to jeden gość mi powiedział tak : "kup sześćdziesiątkę bo tanie części są do niej i można kupić prawie w każdej hurtowni wszystko, nawet można poskładać cały" uśmiałem się do łez i kupiłem ważący prawie tyle samo markowy kosztujący jednak kilkakrotnie więcej, ale ja od 3 lat nie musiałem zakupić żądnej części i pewnie tak będzie przez 10lat. W tym czasie ów mądry doradca "POSKŁADAŁ" prawie 3 nowe sześćdziesiątki a i tak większość czasu zamiast pracować stały nawalone. A wydawałoby się że co tam w końcu jest, kupa żelastwa i czemu jest droższe? bo jest i koniec nawet nie wnikam dalej w to, tylko zawsze będę kupował dobry sprzęt.

Idąc takim tokiem rozumowania to nie należy kupować Mercedesów, BMW, Audi, czy nawet Opla tylko Polonezy i Małe Fiaty bo części są tanie i łatwo dostępne no i ważą tyle samo prawie a co tam w końcu jest kupa żelastwa i plastiku, chyba jednak nie takie samo to żelastwo i plastik a wady zawsze się znajdą bo i nawet najlepsze marki nie są nie zawodne, ale jaka jazda jest, ja wybiorę raczej Mercedesa, ba gdybym miał kasę to nawet coś lepszego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka mała dygresja z mojej strony

Nie ma prawie niczego na świecie czego nie dałoby się wyprodukować TROCHĘ GORZEJ , po to aby później móc sprzedać TROCHĘ TANIEJ .

Ci którzy zwracają uwagę wyłącznie na cenę zostali już za to SŁUSZNIE UKARANI . Kara nie ominęła również mojej osoby


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hepatus1000 :

KIDULT: Nie wnikam w koszty produkcji sprzętu , bo nie jestem producentem . Z tego co się orientuję to wyprodukowanie czegoś dokładniej i z lepszych materiałów kosztuje trochę więcej . Niestety ale tak jak większość chciałem obciąć trochę koszty i skusiłem się po namowie na zakup JVP o wydajności 5000 litrów . Byłem zachwycony przez pierwsze dwa miesiące . Ładnie wykonana , cicha i nawet nieźle dmuchała . Po dwóch miesiącach przestała bo ośka metalowa pękła .

Szkoda ,że nie miałeś obu pompek sprawnych w tym samym czasie - zobaczył byś różnicę . Albo T6045 śmiga jak by miała 3500 a nie 4500L/h albo trafił mi się wyśmienity model JVP dmuchający nie 5 a 7000L/h ;) Podejrzewam , że jest to zasługą "mocniejszego silnika" ;) 7W vs 12W pewnie wyjasnia różnicę w wydajności ...

JVP mają już ceramiczne ośki , mając tak samo długi okres gwarancyjny co Tunze , lepszą wydajność (przynajmniej na oko ) i cenę 6x niższą są dla mnie bezkonkurencyjne.

Doszły też do mnie wiadomości o kablu , który podobno potrafi się ukruszyć - po prostu będę bacznie to obserwował .

Na razie śmiga jedna i druga pompa i żadnej nie będę sprzedawał - po prostu niech się testują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja jvp dyma 5000 litrow od stycznia non stop, bo mialem ja w slodkim baniaku. to juz 8 miesiecy. nie wiem gdzie Ty tam Hepatus miales przewezenie na osce, bo u mnie takiego nie ma. nie wyobrazam sobie, by oska ze stali nierdzewnej grubosci 3mm mogla w jakikolwiek sposob sie polamac pod wplywem silnika o mocy 12Wat bez przelozenia. ustawowo na pompe jest 2 lata gwarancji, i mnie nie obchodzi SKAD sprzedawca znajdzie czesci zamienne. jak juz pisalem, obserwuje na tym forum "uwielbienie" dla przeplacanego i drogiego sprzetu, moze niektorzy sie lepiej czuja jak dadza firmie zarobic 1000%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel w brew pozorom jest niezmiernie ważny, począwszy od jego długości, skończywszy na trwałości izolacji.

Nie ma praktycznie możliwości na zamontowanie pompki JVP w akwarium o pojemności ponad 500L bo trzeba by było gniazdka robić co metr. Kolejna sprawa to Tunze mają oprócz 5m wysokiej jakości przewodu zasilającego pompę jeszcze zasilacz i dzięki temu napięcie jest bezpieczne nie tylko dla akwarium ale i dla właściciela czy serwisanta. Już ten fakt wystarczy by żadna szanująca się firma nie założyła klientowi akwarium z cyrkulacją na pompach nie spełniających podstawowych zasad bezpieczeństwa. Korzystam na co dzień z 2 szt JVP, jedna w sumpie a druga do mieszania solanki i też uważam, że rozrzutnością byłoby kupowanie do takich celów jakiś super hiper pompek, ale i tak wkurzają mnie krótkie i beznadziejne przewody więc przy kolejnych zakupach zwrócę na to szczególną uwagę.

KIDULT przyznaj się jaki masz interes w tym by tak reklamować JVP a dyskredytować inne dobre marki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomajk: ale 5m kable to maja tylko sterowane tunze, te o stalym przeplywie na 220V to maja dosc krotki kabel (1.6 albo max 2m), wiec rownie trudno je zamocowac jak jvp. Co do trwalosci, to moje 3 sztuki 6045 dosc czesto maja problem z wystartowaniem po wylaczeniu, co biorac pod uwage cene nie powinno sie zdazac.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomajk, zanim prad Cie porazi to korki sie wylacza, a w sumie w chwili gdy instalacja w pompie sie rozszczelni to od razu korki poleca, a prawdopodobienstwo ze to sie stanie gdy bedziesz miec reke w wodzie jest jak....

interes mam w tym taki, ze chce wywolac bunt przeciwko drożyźnie, spekulacji i wyzyskowi na rynku akwarystyki morskiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.