Skocz do zawartości
tomko

nano rafa 45l - czas zacząć

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Amnor!

Wszystko fajnie tylko miejsca zaczyna brakować więc trzeba będzie pomyśleć o większym :)

Plan już jest w każdym razie.

Pozdr,

tomko

!! Dla nowo odwiedzających !!


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spirou:

bardzo ładne kolorki korali, akwarium wygląda na większe niż 45l :]

Dobry operator kamery to i akwa wygląda na większe :)

Dzięki


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc mija a tu cisza :)

Może coś się zmieniło...??

Akwarium bardzo konkretne, szacunek... Pozdrawiam.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie aktualizowałem wątku więc na okoliczność wyborów zdradzę swój typ. A oto i on(a?)!

Postawiłem na nowego towarzysza :)

3865-1_800x600.jpg

3865-2_800x600.jpg

3865-3_800x600.jpg

3865-4_800x600.jpg

3865-5_800x600.jpg

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija już prawie 10 miesięcy po starcie akwarium a zatem parę fotek przed gruntowną reorganizacją. Zmuszony jestem gdyż wszystko tak porosło, że korale zaczynaja się parzyć na każdym kroku. To jest niestety ból dobrze prowadzonego małego akwarium :)

Pozdrawiam,

tomko

ps. Zainteresowane osoby z Krakowa, ewentualnie zmotoryzowane zapraszam wkrótce na targowisko bo będe się musiał z bólem serca pozbyć paru zwierzątek :)

A oto i aktualny stan rzeczy:

3865-a10_800x600.jpg

3865-a11_450x600.jpg

3865-a12_800x600.jpg

3865-a1_800x600.jpg

3865-a2_800x600.jpg

3865-a3_800x600.jpg

3865-a4_800x600.jpg

3865-a5_800x600.jpg

3865-a6_800x600.jpg

3865-a7_800x600.jpg

3865-a8_800x600.jpg

3865-a9_800x600.jpg

! enjoy !


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wywyal ta sinularie i cladielle i sie znajdzie miejsce na jadieś ładne

Sie zrobi rzecz jasna :) Po pierwsze będzie zamiana goniopory z euphylią i sądze, że na górze będzie troche miejsca na coś ekstra -

tak mnie kusi tubustrea ale chyba będzie miała za jasno tam?

jak nie to wrzuce jakąś fajną alveoporę :)

pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomko zadam może głupie pytanie, ale lecisz tylko na podmianach wody czy dozujesz do wody dodatki ? Jak dozujesz to jakie suplementy i jak ?

Miałem wcześniej nano z twardymi, ale na samych podmianach to szybko się skończyło. Przez pewien czas było ok, rosły ładnie ale później parametry skoczyły w dół i szlak trafił.

OK. :) juz doczytałem :) w wtym wątku już pytanie padło :) to se przeczytam.

Zbiorniczek cool.

Faktycznie w małym akwa to raczej tylko twarde dobrze by trzymać.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dozujesz to jakie suplementy i jak ?

Teraz torchę zmodyfikowałem. Zamiast Purple Up leje Araga Milk CaribSea - powod to cyjano, zdecydowanie lubią Purple Up więc jak ktoś z tym paskudztwem walczy to radze odstawić.

Solanki świeżej codziennie tak jak wcześniej pisałem.

Reef Solution co 2-gi dzień ok. 1 ml.

JBL Koral Fluid 4-5 kropli co 2-gi dzień.

Podmianki co tydzien 4 l sól Instant Ocean, ale zmienie na TM Pro Reff bo nie trzyma tak dobrze wapnia, poza tym jest ok.

Co tydzień po podmiance ok. 5ml Hagen Cycle

Wszystkie specyfiki leje po zgaszeniu swiatła nie licząc wapnia.

To tyle.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zasyfi Ci wodę i reszta korali zbrązowieje więc nie wiem czy jest sens

Tak też myślałem, pewnie mój mega-strzykawkowy odpieniacz nie dałby rady :) Poszukam więc jakiegos fajnego LPS`a żeby wprowadzieć jeszcze troche ruchu do akwa.

Dzięki i pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj tomko,

Gratuluje baniak mistrzowski jak na takie rozmiary i sps-y.:kapelusz

Czy światło jest tylko to co w opisie? Ładne kolorki duża rużnorodnośc.

A tak z innej bajki, te wszystkie sps-y to z Bogusia akwa? bo przewijając strony zauwazyłem że czerwona digiata i acra turkusowa to na 100% od niego,widziałem jego zbiornik w zeszłym roku, po wakacjach byłem w polsce ,ale naprawde robi wrażenie kolory jak z bajki czego i tobie życze.

Powodzenie tak trzymaj.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj stancor,

Światełko dokładnie jak w stopce, dobrze eksponuje zielony i czerwony wszystkie inne troche słabiej więc korale zdecydowanie pozmieniały się jeśli chodzi o kolorystykę po wprowadzeniu do mojego zbiornika.

Moje światło dobrze służy montiporą i seriatoporą co widać po przyrostach, natomiast acry rosną słabo z wyjątkiem zielonej, choć wydaje się że mają nie najgorzej skoro niebieska ostatnio przez dwa dni wypuszczala masowo do wody coś jakby jajeczka ku uciesze rybek.

W sumie to i tak jest nieźle biorąc wielkosć baniaka i ograniczenia w konfiguracji oświetlenia.

Power compactom jednak daleko do T5 dlatego nie wybarwiają tak dobrze koralowców.

Twardziele wszystkie z wyjątkiem montipor talerzowych od Bogdana, którego baniak zdecydowanie pod względem kolorystyki to 1 liga.

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem fotek z lipca... o ja, ale czad! IMHO najładniejsza nanorafa na forum :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomko,akwa naprawde kolorowe i piekne,widac iz wlasciciel wklada w prowadzenie zbiornika cale serce,i wcale jak widac nie potrzeba markowego sprzetu aby miec fajna nanorafke-jeszcze raz gratki :)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

Nie no ale kadzicie :) Dzieki za miłe słowa.

Mój klucz do sukcesu to systematyczność, obserwacja i czasami węgiel na wstrzymanie. Bez wielkich nakładów finansowych, cudownych eliksirów tylko to co niezbędne.

Pochopność i nieprzemyślane decyzje zdecydowanie akwarium nie służą - to tak dla świeżynek, co najpierw robią a później myślą :)

A BTW akwa po reorganizacji, znacznej wyprzedaży obsady koralowej ( szczególnie miękasów) i wymianie świetlówek. Jak tylko wróci równowaga w zbiorniku to pstryknę parę fotosów.

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aktualnie sprawy tak się mają:

3865-2xxx.jpg
3865-3.jpg
3865-5.jpg

3865-6.jpg

Jeszcze trochę piany odpieniacz ubije, zanim po przemeblowaniu akwa osiągnie oczekiwany przeze mnie stan, ale wszystko wydaje się być na dobrej drodze :) Z ostanich problemów, to mam kłopoty z utrzymaniem odpowiedniego poziomu wapnia - dużo sps`ów, mało wody więc mikstury wapniowe już nie wystarczają. Przymierzam się do kalkwasser, zobaczymy jaki będzie skutek.

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomko,

akwarium jak zawsze pierwsza klasa,ale tamto ustawienie lepiej mi sie podobalo .

Zoa w lewu dolny rogu super,talerzowa urosła.Nic dodac ,nic ująć jedne z ładniejszych nano na forum.Swoje morskie bede wzorował na Twoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek3232,

dzięki za dobre słowo. z tym ustawienie skały zasadniczo, aż tak wiele się nie zmieniło, ale ja mam wrażenie, że uzyskałem troszkę przestrzeni. szczególnie dobrym krokiem było pozbycie się paru korali, przez to inne, bardziej dla mnie cenne mają przestrzeń do wzrostu. chociarz np. czerwoną montiporę talerzową wkrótce będe musiał połamać :)

jelśli dopiero masz ochotę zacząć przygodę z morszczyną, przeczytaj co napisałem 4 posty wyżej. to wszystko nie jest aż takie trudne ale cierpliwość i systematyczność to podstawa. a i zaznaczam, że to akwa to mój pierwszy raz ale przypuszczam, że nie ostatni :)

powodzenia,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomko napisał:

jelśli dopiero masz ochotę zacząć przygodę z morszczyną, przeczytaj co napisałem 4 posty wyżej. to wszystko nie jest aż takie trudne ale cierpliwość i systematyczność to podstawa

Tomko ,czytam forum od ponad 1,5 roku i założę morskie jak uznam ze na tyle już wiem że mogę spróbować przygody z morszczyzną , systematyczność i cierpliwość to podstawa do osiągniecia sukcesu.Niechcę pochopnie zakładać i póżniej płakaćna na Forum o pomoc,a Twój wątek śledzę od początki i nadal mam zdanie że jest to najładniejsze morskie tej wielkości i prowadzone z głową bez żednych cudów i drogiego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek3232,

trzymam kciuki więc, za Twój start. oczywiście pochwalisz się na forum w stosownym czasie efektami pracy?

:)

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że moja kostka będzie wyglądać podobnie bardzo mi się podoba :)

Ja zaczynam w tym tygodniu już na 90% polowa jest i resztę chcę dokupić :)


Przesiadka z zieleniaka na solniczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.