Skocz do zawartości
Efendi

Pompy Red Dragon CAŁA PRAWDA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to pompy godne polecenia , nigdy nie miałem problemów z dragonami , a w razie awarii reklamacje załatwiane szybko i sprawnie . Nie rozumiem z kąd tyle hejtu , każdy ma prawo wyboru i nikt nikogo nie zmusza do płacenia tyle za pompy .

Kolega SNOCHO podsumował temat jednoznacznie , hejtujemy a pózniej większość kupuje Dragony ......

"Dobrym podsumowaniem tematu niech będzie to, że autor tego wątku po 7 latach od jego napisania ma w sumpie... Red Dragona 8000 "

I wszystko jasne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy 1 klasa i bez tematu pracują latami ,szkoda że takie drogie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że źródłem nieporozumienia było, niczym nie poparte, przekonanie, że jak się ma UPS, to na wyjściu jest napięcie o stałej (skutecznej) wartości, co nie jest prawdą.

Wszystkie pompy zasilane bezpośrednio z sieci są czułe na zmiany napięcia. Może RedDragony bardziej. Dla kogoś, kto mieszka na wsi, w szczególności jak ma jakieś zakłady przemysłowe w pobliżu jest to może być poważny problem. Dla innych niekoniecznie.

Inna sprawa, że RedDragony to typowa "garażowa produkcja" oparta zasadniczo o chińskie podzespoły (Laguna) z wadami wykonania (o czym już pisałem), ale skoro działa dość dobrze to nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RED DRAGON w wersji omawianej w tym temacie to nic innego jak pompy (bloki silnika) laguna lub askoll jak kto woli + głowice robione na CNC wg pomysłu danej marki. Bardzo dobre pompy Powstały na nich takie marki jak Royal exlusiv, ATB, Red Skim. Ja każdy produkt miały lepsze i gorsze egzemplarze. Mi konstrukcja red dragon bardzo się podoba.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak doswiadczenia z tymi pompami po latach uzytkowania?planuje kupic dragona 8m3 v08 abk i zastanawiam sie czy warto.Obecnie uzywam dcp 10000 skrecone na 85% i cisza jest ale trzbien popekal a sam trzpien nie jest jeszcze dostepny. Zapewne przez popekany wirnik pompa ma wibracje zauwazalne i grzeje mi wode.W zimie spoko bo bie uzywam grzalk ale teraz przy 23st powietrza mam 27,5st w akwarium.Zastanawiam sie czy nieregulowana pompa 8m3 nie bedzie za duza do mojego akwarium.Powrot mam na rurze 32 rozgalezionej na dwa kolanka.Splyw 40.Akwarium 120x60x75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.