Skocz do zawartości
smithpl

Kleje do skał - różnice, marketing ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko co do klejenia skały.

Jako że zaraz będę układał kompozycję w nowym akwa zacząłem drążyć temat.

I mam niemałą zagwozdkę. Ktoś na forum poleca klej MILLIPUT standard lub Gips portlandzki.

Niby wszystko OK MILLIPUT standard kosztuje u nas jakieś 13-16zł zestaw.

No i teraz zonk, dlaczegoe podobne kleje 2 składnikowe firm AM, Grotech, KZ itp itd... chcą KASOWAĆ nas

za analogiczne kleje 40-80zł za podobna ilość spoiwa?

Czy oprócz "naciągania klienta" są jakiekolwiek "za" droższych spoin ?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak już to cement portlandzki,ja kleiłem teraz skale,tylko ze suchą ceresitem tylko teraz nie pamiętam jakim.

Było już parę razy na forum odnośnie tego kleju.

Poz.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceresit CR 65 :)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,tak jak pisze Danieljworek 25kg kosztował chyba 60zł,ale nie wiem czy on się nadaje do klejenia żywej skały


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl : imho to wlasnie oplata za marketing.

ale tez nie tak do konca. kleje jakie mozesz nabyc w sklepach budowlanych moga sie minimalnie roznic jakoscia, czystoscia etc etc jak zle trafisz, to sie okaze, ze w kleju jest jakis syf ktory zatruje wode w akwa. wiec kupujac grotecha przynajmniej wiesz, ze ktos go sprawdzil i jest bezpieczny.

no ale jesli juz wiesz, ze Milliput zostal przetestowany i sprawdza sie w wodzie morskiej to po co przeplacac...?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Witam,

mam pytanko co do klejenia skały.

Jako że zaraz będę układał kompozycję w nowym akwa zacząłem drążyć temat.

I mam niemałą zagwozdkę. Ktoś na forum poleca klej MILLIPUT standard lub Gips portlandzki.

Niby wszystko OK MILLIPUT standard kosztuje u nas jakieś 13-16zł zestaw.

No i teraz zonk, dlaczegoe podobne kleje 2 składnikowe firm AM, Grotech, KZ itp itd... chcą KASOWAĆ nas

za analogiczne kleje 40-80zł za podobna ilość spoiwa?

Czy oprócz "naciągania klienta" są jakiekolwiek "za" droższych spoin ?

Milliput jest dobry,tylko uwarzaj bo czsami jest juz przeterminowany(6 miesiecy jego warznosc).I wogole nie bedzie schnna.

Przy urzyciu naromalnych tz.cementow twoje PH pujdze bardzo w gore.Bedziesz musal moczyc skaly przez bardzo dlugi czas.

Jedynie to czy bedziesz na mokro czy sucho polaczl skaly.Ja osobiscie urzylem plastikowych kolkow do zwiekszenia stabilnosci

calego projektu.Ciezko bylo je znalezdz.Jak Masz ochote zamowic z US to zobacz na www.usplastic.com

Suche skaly z Fuji sa na www.bulkreffsupply.com

Powodzenia Slawek


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie ten tani klei MILLIPUT ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Milliput kupowałem tu sklep jotte

ale trzeba było panów zagonić do wysyłki bo się ociągali.

Zerknij jeszcze na to

Reef-builder

Cos w rodzaju cementu do klejenia skały ... klei dobrze, łapie w kilka minut ale poza zbiornikiem, w wodzie ciężko nad tym zapanować bo rozpływa się na proszek (fakt trochę to to kosztuje)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem tds w morskim za 150zł, tydzień później ten sam model znalazłem w sklepie z instalcjami wodnymi za 75zł .Myślałem że mnie strzeli. Wtedy zrozumiałem dlaczego ludzie mówią, że akwarystyka to drogie hobby. Generalnie teraz mam taką zasadę że jak mogę coś kupić poza rynkiem morszczyzny to robie tak zawsze. Marketing to jednak marketing. Osobiście polecam milliputa, sam nim podklejam, jak jest świeży to wiąże zarówno na sucho jak i pod wodą. Trzeba być tylko ostrożnym jeżeli kleisz w baniaku w którym są zwierzęta, bo on podczas wiązania wiąże tlen i to może spowodować przyduchę i śmierć wrażliwszych zwierząt.

Pozdro!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja klejac po woda, dostawalem palpitacji :rant: wiec nikomu nie polece takiego klejenia. Poza zbiornikiem bez problemu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miliput jest OK, aby poprawić lepkość i wiązanie na porowatych skałach, osobiście nagrzewałem go w gorącej wodzie. Wkładałem obie pałeczki do woreczków, następnie do wody. Po podgrzaniu kleił jak głupi i świetnie się formował. A co do walenia nas w kakałko cenami - a jak jest gdzie indziej? Np. motoryzacja? Dywaniki oryginalne do czegoś tam "pińcet", a w Norauto 150... Wykonane tak samo i tak samo pasują... Ostatnio np. potrzebowałem blachy mosiężnej 0,2mm do wykończenia Victory poniżej linii wodnej - w modelarskim 1 arkusz 20x30cm za 14,90zł. W sklepie dla plastyków zeszyt 10 sztuk 20x20cm za 29,90... A ze skimmerami jak jest? Kupa plastiku i pompa potrafią kosztować 5000zł, choć materiały na to może z 1000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie musi być klej???? kiedyś na forum czytałem jak jeden z forumowiczów robił ciekawe kompozycje z rurek i skałę montował do niej ale nie pamiętam gdzie to było.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczny - Prezes Dyzma tak robi.

A co do kleju to obecnie uzywam wlasnie Milliputa a przedtem mialem kilka razy DD delteca. W sumie deltec Myslalem ze deltek jest lepszy, ale przyznam ze Milliput tez moze byc. Oba tak samo "pyla" ale chyba moj Milltek szybciej wiaze. Choc zalezy to raczej nie od producenta tylko od partii i swiezosci. DD jest czerwonawy i dobrze imituje korale wapienne. Milliput jest jasno zolty wiec troche razi po oczach. Jesli chodzi o klejenie i konsystencje to Milliput byl jakby rzadszy latwiej sie ugniatal ale dluzej sie "paćkał" miedzy palcami.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jesli trzeba skleic skale poza zbiornikiem to polecam CX 5, szybko wiąże( okolo 5 minut) i polaczeni gotowe, oczywiscie trzeba czekac dluzej na pelna wytrzymalosc, do malych kawalkow w wodzie uzywam tego http://www.thcskiba.pl/product.php?id_product=110 najlepiej idzie mi przyklejanie podstawek do skal:)


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze temat bo szykuje sie do zakupow czy ten milliput bedzie ok?

http://allegro.pl/milliput-silver-grey-masa-do-konserwacji-i2013628459.html

pozdrawiam


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tego nigdy nie używałem, zawsze tylko tego biało-czerwonego


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, a mianowicie czy do klejenia korali do skały można używać kleju miliput standard?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

pawcio1980 - właśnie tego kleju/ masy modelarskiej używam u siebie i... polecam. Tak jak wcześniej Grzegorz wspomniał pod wodą ciężej się z nim pracuje ale da się i jest bardzo dobry. Zamienia się praktycznie w skałę.

Nawet jeśli trochę pyli to nie zauważyłem nigdy negatywnych skutków w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa też używam Mulltipot standart (z czetwonym napisem).Polecam


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miliputy różnią się między sobą wielkością ziarna. ma to znaczenie przy drobnych pracach modelarskich (ze standardowego nie zrobisz twarzy człowieka w małej skali, a innym zrobisz) dla nas nie ma żadnej różnicy, więc ja kupuje ten najtańszy, czyli chyba czerwony;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam paru kolegow co szczepki jak i skale kleja sylikonem podwodnym i sa zadowoleni bez zadnych strat. chwala ta metode oraz ze jest tania i doskonala


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Pattex Repair Express. W Castoramie za 8 zł. Trzeba go chwilę pomiętosić ale w ogóle nie pyli pod wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu można poczytać troszkę o właściwościach kleju miliput co prawda nie w naszej dziedzinie, niemniej kilka cennych wskazówek można tam znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.