Skocz do zawartości
Natan

[135 L] :: Niefoto vol. 3 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

Natan patrzac jak popychasz caly ten plan akwarium masz zadadki na menadzera projektow. Jak juz skonczysz to moze pomyslimy na jakms mini zlotem dla niefotowcow.Fajnie by bylo pogadac inaczej.

Co do postepow super robota, wlascicielka powinna byc zachwycona:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa będzie na pewno, póki drzwiczki od szafki będą zamknięte ;)

jeszcze w mej głowie rodzi się plan malej kostki ok 40x40x40 z sumpem z tylko jednym rodzajem tubek (faulkneri), tak by po kilku latach cala skala była porośnięta tubami. ale to może kiedyś kiedyś w dalszej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym odcinku obudowa stelaża

Stwierdziłem, ze musi być ładnie, a wiec wcześniej zakupione płyty w Ikei posłużyły, jako blat pod sumpa i tylna zabudowa stelaża.

012.jpg

Ponieważ w Liroju jest duży wybór płyt wiórowych, a dostępne są tylko dwa rodzaje - biała i jakaś brzydka, dlatego tez płyty zostały zakupione w Lublinie.

Zdecydowałem się na zawiasy puszkowe, bo ładniej wyglądają :)

W trakcie budowy:

013.jpg

Blat zabezpieczony przed ewentualnym przesunięciem się 6 kołkami. Kołki niewklejone.

014.jpg

Tył naturalnie nie jest zbyt piękny, ale czego oczy nie widzą...

015.jpg

No i finisz.

016.jpg

Sump na miejscu i na pierwszym planie mój najfajniejszy, podarowany na przechowanie na tydzień, 6 miesięczny kot. Który już był wszędzie w domu, autentycznie wszędzie, i pozrzucał zewsząd wszystko, co tylko się dało zrzucić

017.jpg

Koszty:

Płyty z Ikea: 35 zł

Płyty, zawiasy, śrubki itp: 132,94 zł

Opłata manipulacyjna: 20 zł (ponieważ mi się śpieszyło, a stolarze byli taaaaaak baaaardzo zapracowani, ze znaleźli czas dopiero po 20 zł)

Razem: 187,94 zł

.......

A tak ogólnie to akwarium przeszło próbę wody, wygięcie szyb na środku osiągnęło 3 mm, czyli po 1,5 mm na szybie wiec wszystko ok.

018.jpg

Dodatkowo zakupione zostały

* Grzałka Jager 150 W + Grzebień 49 zł z wysyłką (Allegro)

* Sól Preis 20 kg 240 zł (Acropora; promocja)

* Lampa do refugium (18W 10000K) 71 zł (Acropora)

* TDS, który jeszcze nie doszedł 60 zł (z wysyłką) (Allegro)

[imghttp://i711.photobucket.com/albums/ww112/pan_natan/akwarium%20180%20l/019.jpg[/img]

Zamówiona została również hydraulika u Skiby.

.......

Do zakupu pozostaje jeszcze:

* pompa do zasilenia odpieniacza

* dolewka

* RO

* DI

* pompa obiegowa

* świetlówka KZ NG

* PCV na lampę

* coś do mieszania soli

I pewnie jeszcze kilka drobnych drogich rzeczy :)

.......

Przyszli mieszkańcy jedza tak, ze az sobie musza pokarm z buzi wyrywać:

020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no ładnie Natan wszystko profesjonalnie i idzie super znając Ciebie to zbiornik będzie świetny już nie mogę się doczekać Twojego zbiorniczka nie-foto to będzie cudeńko :)::)

Pozdrawiam :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan Pieknie to wszystko wyglada.Pelen profesjonalizm, zostalem wiernym kibicem. Jak Tak wyglada start to juz nie moge sie doczekac na odpalanie. I tu

jakie masz plany odnosnie przeprowadzki? Nowy zbiornik, skala, caly cykl i przeprowadzka? Czy jakos stopniowo przenosiny, woda z podmianek itd

Pozdrawiam Grzesiek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plany co do przeprowadzki sie jeszcze rodza w glowie, ale generalnie nie bedzie zadnego czekania, 2 zbiornikow na raz, cyjano, dino itp tylko od razu przeniesienie wszystkiego do wiekszego akwa - jednego dnia bez zbednego czekania.

być moze wczesniej (koniec grudnia/poczatek stycznia) ruszy samo refugium, bo chyba ciezko bedzie uzyskac spora ilosc glonow na jednym razem, a wykozystalbym wode z podmian, przy okazji by sie oczyscila i bym poznal 'stopien' w jakim glony wyciagaja azotany z wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym odcinku produkcja hydrauliki:

Wychodząc z założenia, że skoro i tak ma być komin w akwarium, to przydałoby się żeby wyglądał w miarę fajnie, dlatego w samym kominie zamontowane są rury czerwone.

Całość prosta jak konstrukcja cepa &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlupie.

Ktos mam pomysla jak wyciszyc wpadajaca wode do komina ?

Najbardziej chlupie przy miejscu wklejenia komina.

ustawilem wszytsko tak, ze praktycznie cały komin jest zlany woda, a czesc wody przelatuje rewizja.

tylko co teraz zrobic zeby ograniczyc chlupot ?

Wylamac czesc zabkow na grzebieniu ? te ze srodka, by wiecej wody wpadalo srodkiem niz bokami ?

...

pompa NJ3000 jest mega cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie ci z rewizji tak chlupie, ustaw tak zawór żeby poziom wody był troszkę poniżej grzebienia i żeby nic rewizją nie leciało, jeżeli będzie zbyt mały przepływ wody przez grzebień to wtedy będzie pewnie trzeba coś tam wyłamać.

PozdrT

P.S.

niezły tuning z tej twojej hydrauliki :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rewizji nie chlupie.

chlupie wpadajaca woda do komina. juz sobie chyba z tym poradziłem - podniosłem jeszcze wyzej poziom wody w kominie, teraz jest mniej wiecej 1cm ponizej poziomu wody w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po intensywnym weekendzie akwa w końcu zostało zalane.

W sobotę doszedł chill koral i piasek, wielkie dzięki dla Jacka z Lublina.

Piasek jak i koral pochodzi ze zlikwidowanego zbiornika, został przepłukany karnówka i ro.

026.jpg

Reszta piasku z mojego zbiornika, piasek przepłukany solanka z 60tki.

Dopłynęła również rybka - Halichoeres chrysus, która została przeoczona i nie załapała się na podróż z Jackiem do Lublina wiec musiałem i ją wziąć... generalnie foty nie wrzucę bo jak tylko wpuściłem ja do głównego zbiornika to w 0,00005 sekundy zakopała się w piachu i tyle ja było widać :p

Akwa zalane ponad połowa wody to świeża solanka, część z 60tki i ok. 70 litrów od Łukasza i Katarzyny, również dzięki za pomoc :goofy

027.jpg

Prawie pusta 60tka

028.jpg

Nowe akwarium z mlekiem:

029.jpg

Jeszcze bez swiatła I z usyfiona woda:

030.jpg

No i koniec przeprowadzki:

031.jpg

Z sumpem

032.jpg

------------------------------------------------------

Wszystko wydaje się takie malutkie, no ale jak przekładałem skałę to byłem w szoku, jak dużą różnice robi te dodatkowe 15 cm szerokości :goofy

Korale przełożone 'na szybko' jak na razie pootwierane, ale pewnie swoje odchorują na dniach, jedna z tubek się podrażniła.

W przyszły weekend zakupy skały jakieś 10 kg na początek.

Z minusów:

Zaczęły się problemy z aiptasia :/ rośnie w takich miejscach ze ni chu chu strzykawki się tam nie wsadzi wiec będzie trzeba kupić Wunderwaffe, albo chelmona, albo i to i to :help1

Ale do tego jeszcze trochę czasu minie.

Koralia 4 robi zbyt duży młyn, wiec postaram się ja wymienić na 3 i ewentualnie dołożę 2 ze starego akawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze wzorowo :goofy


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bendzie cudo...

ps jaką moc ma i co to za pompka do pienidła podłączona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm NJ1200 podaje 1200l/h a apf600 ma wymagania 800l/h nie zadużo? ktoś Ci tak polecił?(sprawdzony jest ten patent) bo ja chcę pompke kupić do ap 600 w instrukcji jest napisane że potrzebuje 600l/h i teraz niewiem czy dać mocniejszą niechcę przesadzić;/.

p.s. zastanawiam się czy coś takiego nieda rady: http://new.aquaszut.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=57 bo bajpas mnie coraz bardziej przerasta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nj1200 ma regulacje bodajże 450-1200 l/h, teraz jest skręcony do połowy, dziś będzie lekka przeróbka - na pompie wąż z trójnikiem i do tego podłączony odpieniacz i filtr przepływowy z ecophosem... wiec teoretycznie na odpieniacz pójdzie 600 l/h i na przepływowy 600 l/h, filtr przepływowy zrobiony z butelki na mleko dla dzieci, jak zadziałała tak jak chce to wrzucę foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan super srobiles ten sump:clapping Duzy, bez zbednych kombinacji. Patrzac na proporcje akwarium-sump jest super. Spokojnie starczy miejsca na walke z niechcianymi parametrami. Dostep bez zadnych wspoprnikow, odpieniacz jak na taki rozmiar i typ akwarium rakieta!

Mam nadzieje ze przy dokladaniu skaly obejdzie sie bez niespodzianek bo szkoda by bylo zasyfic taki piaseczek.

Nie korci Cie na DSB w komorze ze spagetti?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby dsb zaczęło działać trzeba 1-2 lata... a za 2 lata mam nadzieje ze już w tym mieszkaniu nie będę mieszkał, wiec dsb nie będzie... ale na wszelki wypadek zrobiłem w 2 przegrodzie na nie miejsce.

tak wiec będą same glony, aktualnie mam jakieś caulerpy które rosną na siatce ogrodowej która jest zamocowana na przyssawki do dna... muszę się wreszcie wybrać do UNSU po spageti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki plan odnosnie skaly?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję przeprowadzki i bardzo przemyślanego startu!

teraz tylko "uzupełnić" brakującą przestrzeń, i karmić i obserwować :goofy

#233985 Natan :

żeby dsb zaczęło działać trzeba 1-2 lata...

no tu nie do końca sie zgodzę, z tego co czytałam i obserwowałam u siebie, DSB na rozruch potrzebuje 6 - 8 m-cy.

natomiast (oczywiście bardzo uogólniając) co 2 czy 3 lata nalezy to DSB wymieniać.

u siebie planuję wymienić dokładnie po dwóch latach, chyba, że zbiornik "poprosi" wcześniej :goofy


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233992 Grzegorz Dyzma :

A jaki plan odnosnie skaly?

no plan jest prosty - prawdopodobnie w sobotę jadę kupić pierwsza partie, muszę wybrać jakieś fajne kształtowo kawałki.

...

mnie jakoś to dsb nie przekonuje, może kiedyś spróbuje, ale narazie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w r0 wymaczaj new skałe coby więcej ukwiałów szklistych nieprzygarnąć albo winogron-valoni:)a na spagetti zapraszam świetnie doprawione:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.