Skocz do zawartości
Natan

[135 L] :: Niefoto vol. 3 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

na ukwiały będzie chelmon i krewetki, jak nie da rady to cos innego wymysle :goofy

-------------------------------------------------------------

Wrzuce jeszcze szybkie fotki lampy diy 2x24w

Lampa ma wbudowane stateczniki, ktore mozna sobie wyjac w dogodnym momecie.

Swietlowka z przodu umieszczona centralnie, swietlowka z tylu umieszczona bardziej na lewa strone, bo po co ma swiecic na komin :goofy

swietlowki sie zakupia w weekend dwie ATI aquablue special.

034.jpg

033.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan, myślisz że Chelmon nie zabierze się za polipy?? W sumie wiele polipów wygląda jak malutkie aiptasie więc żeby mu się nie pomyliło :goofy Mnie przed chelmon wstrzymuje to że lubię rurówki, a przy nim to marne szanse.

A akwarium bajka. Zapodaj fotki jak dorzucisz skałę.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaję mi się, że do obsady niefoto to ani chełmon ani krewetki. Na pewno zestresują korale i jest duże prawdopodobieństwo, że poturbują...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon pływa u Łukasza w akwa z niefoto wiec mysle ze bedzie ok, jak nie to sie odda/sprzeda.

a krewetki, no cóż musze sprobowac, bo jesli nie sprobuje to za 3 miesiace bedzie powazny problem.

juz jest lekki problem bo mam ok 20 sztuk, az strach zapalac latarke i liczyc to wszystko :goofy

...

odpieniacz wywala po kazdym karmieniu :/ aktualnie pracuje na calkowicie odkreconym zaworze i calkowicie skreconej pompie zasilajacej.

jesli z odpieniaczem jest tak samo jak z mce600 to za miesiac powinno byc juz wszystko ok.

...

akwa jest cichsze niz 60tka :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa sobie juz dziala, pojawiaja sie okrzemki na piasku.

Tubastrea w ktorej zamieszkaly blazny zostala w ciezkim przeniesiona do sumpa, błazenki ja mocno poprzecierały.

Akwarium na dzien dzisiejszy wyglada nastepujaco:

037.jpg

nie jest to jeszcze ostateczny wyglad, jeszcze probuje zlapac jakas koncepcje, na pewno dojdzie jeszcze troszke skaly, tylko musze trafic na jakies fajne kawalki :)

Chrys(t)us, który lubi pozować do zdjęć i chetnie podpływa pod obiektyw w przeciwienstwie do błazenkow:

035.jpg

Chill coral, ktory otwiera sie tylko i wylacznie w nocy powodujac moje niewysypianie sie.

038.jpg

I troszke bliżej.

039.jpg

040-1.jpg

--------------------------------------

Oraz kolejne wyzwanie:

036.jpg

naturalnie tuba w gratisie :)

---------------------------------------

zaczynam dozowanie wodki+ocet+glukoza, choc azotany narazie sa malutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co ja mam jeszcze napisać.... nie chce się powtarzać :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chili koral piekna sprawa, u mnie tez na poczatku powodowal niewyspanie. Ale po przeniesieniu w w ciemne miejsce otwiera sie jeszcze przed zgaszeniem swiatla, lubi mocna cyrkulacje.

Co do tuby to faktcznie wyzwanie. Nie rozmumie jedynie troche sprzedawcow. Co za problem w sklepie postawic maly baniak dla niefoto i od czasu do czasu wrzucic tam troche pokarmu.

Na co tam w tym czerwonym koszyczku?:) cukierek o ktorym pisales na priv?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koszyczku znajduje sie tuba anorektyczka - nie chce mi sie codziennie calej reki moczyc, wiec zakupilem 'balkonik na korale' w postaci mydelniczki za 3,50 zl :)

a cukierek schowany za clavularia - widac go kawalek, ale wypompowany... zostal dzis przeniesiony do przodu - gdzie jest silniejsza cyrkulacja.

aktualnie cyrkulacje stanowi obieg + koralia 2, czekam az listonosz przyniesie koralie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka aktualizacja.

Rzucily sie okrzemki, pomimo oswietlenia 1x24w na 180 litrów, musze wsadzic eco phos do mojego filtra przeplywowego.

Chill coral otwarty jak narazie od 24 h, juz nie wypompowuje sie przy gaszeniu swiatła.

Cukierek widoczny na fotce ponizej zaczyna niesmialo wyciagac polipy, ale wiekszosc jeszcze jest pozamykana.

Tubka zdechlak zaczela wyciagac malutkie zaglodzone polipy. bedzie z niej jeszcze koral :)

dwa focisze:

* Clavularia lub briarerum:

041.jpg

* Kawalek akwarium

042.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie. W jakich proporcjach mieszasz wódkę z glukozą i octem. Jaki to ocet i czy można to dłużej przechowywać. Z góry dziękuję! Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem że coraz lepiej to wygląda :)

A ten Chill coral wyglądał jak by miał paśc a jednak go wyprowadziłeś , tego Chrys(T)usa może sobie zostawisz bo pasuje do tego baniaka :):):)

P.S. Jak będziesz wracał to może przywieziesz dla mnie i Rafała mrożonki od Tomka ,oczywiście wszystko zamówię tylko byś odebrał ?

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan

"200 ml wodki + 50 ml zwyklego octu + łyżeczka glukozy (ewentualnie cukier)"

Dobrze rozumiem, ze mieszasz wodke z octem i to slodzisz?

W jakiej porze dnia to dozujesz?

Prosto do baniaka glownego?

Cala porcjia na jeden raz czy jakos to w dluzszym czasie dozujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlewam rano cala dawkę prosto do baniaka.

zacząłem od 0,4 ml w zeszłym tygodniu, aktualnie jestem na 0,8 ml, po jutrze dojdę do 1 ml i zacznę ustalać jakąś jedna konkretna dawkę, będzie to podejrzewam coś pomiędzy 1-2 ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz namieszana cala flaszke tego specyfiku czy codziennie przed podaniem mieszasz na jedno podanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrosty swiftii, generalnie szału nie ma :)

ok 16-02-2009, jeszcze w 25 litrach, pamietam jak ja zobaczylem w Acroporze w akwarium tuz przy wejsciu, były 2 wziąłem tą większą i słowa Łukasza 'to trzeba codziennie karmić, bedziesz karmił ?'

043.jpg

i dziś (fotki 'na szybko'):

044.jpg

i smutna wiadomość, swiftia w koncu, po roku, pusciła gałązkę na bok i niestety z przyczyn mi kompletnie nieznanych zaczela w tym miejscu tracic tkanke.

polipy otwiera normalnie, normalnie je, karmie ja 2 razy dzienie w tym miejscu, no ale nic to nie daje, ponizej i powyzej miejsca utraty tkanki 'zgrubiał' jej pień.

045.jpg

trwa to juz drugi tydzien i jak narazie dalej powoli traci tkanke, wiec pewnie niedługo bede zmuszony ją uciąć, a taki byłem dumny, z rocznego przyrostu, z mojego pierwszego korala NPS.

...

skala zostala dokupiona jak narazie jest jej w sam raz, jeden ze starych z kawalków, ktory był porośnięty aiptasia własnie stygnie w wiadrze wypełnionym wrzątkiem, jutro go przejade szczotka a potem na dwa dni do wiadra z pompa aby wyplukac to co nie zdołało się ewakuować. Drasycznie no ale taki fajny ustawny kawałek, ze az szkoda sie go pozbywać.

...

w miedzyczasie przedawkowalem wodke i po powrocie po weekendzie do domu zastalem szyby akwarium oblepione bialymi glutami, sytuacja zostala juz opanowana, dozuje wodki 0,4 ml na dobe.

wielkie dzieki dla @SkoczkaPl za przechowanie spaghetti przez kilka dni :)

generalnie dzieki wodce i spaghetti azotany spadły do 5 :):waving:)

biały cukierek zdaje się być w coraz lepszej formie, coraz bardziej 'puchna' mu polipy, no ale jeszcze ich nie wystawia do konca.

w weekend przy okazji podmiany odbedzie sie male przemeblowanie, bo jak narazie to nowa skala zostala tylko wrzucona bez ladu i skladu do akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nantan u mnie salo sie to samo, z tym ze na zdjeciach tego nie widac bo rurowka zaslania. W pewnym miejscu tkanka rozeszla jakies 5mm ale dalej nie schodzi. Po prostu zrobil sie taki rozstep i jest tak juz kilka miesiecy. Dalszych negatywnych skutkow nie zaobserwowalem. Mam pewna hipoteze dlaczego tak sie dzieje, ale zobaczymy jak to bedzie dalej

Ciesze sie ze wodka zadzialala:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co jeszcze dozujesz i w jakiej ilosci do baniaka?

Podmiana co ile i ile?

Jaka sol uzywasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka t hipoteza Grzegorzu ?

moja była taka, ze utrata tkanki była wynikiem wyposzczenia bocznej gałązki bo w końcu trochę na nią trzeba zużyć tkanki.

...

@QesT ogarnij się.

niedługo zapytasz jaka pompa mieszam sól i w czym mieszam wodę na podmiankę :waving

sól Preis, podmiana 30-35 litrów w zależności czy przesolę wodę czy nie raz na tydzien, do akwarium zakraplam KZ CV dwie krople na dzień.

zarazie nic więcej nie dozuje ponieważ nie wiem jakie mam parametry wody, bo mierze tylko azotany, testy (Ca Mg Kh) kupie za miesiąc/dwa, jeśli w ogóle je kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem go raz, kiedys jak podchodzilem do akwarium zauwazylem jak cos sie chowa w ułamku sekundy, pomyslalem ze jakis krab chyba przyszedł wraz ze skala wczoraj znalazlem wylinke, generalnie facjata niezbyt przyjemna, siedzi ciagle w skale.

wylinka

046.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, choć troche mitraxa przypomina ja kiedyś poprosiłem kumpla żeby mi takiego wyjoł ze skały bo chciałem go odłowić a on wzioł pencete i nabił go i wyjoł;/ a że były to moje początki i każde życie było bezcenne myślałem że mu łeb urwe;P

p.s. właśnie odpoczywam po karmienu tubek a łapa wciąż morzem pachnie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.