Skocz do zawartości
Natan

[135 L] :: Niefoto vol. 3 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

Do sumpa z nim jak znajdziesz przystojniaka..

Najfajnieszy dzikusek wg mnie ktorego znalazłam w bylym zbiorniku to Actaeinae sp. Niestetny nie chcial nic innego jeść oprócz miekkich, uwielbiał scleronepthie.;/

Unsu widisz mamy podobnie i myśle ze to calkiem normalny odruch.Ja nadal krabiki od przebicia igła ratuje.

gdy pomagam przy kazdej dostawie skaly,kolekcjonuje krabiki do sumpów..

Rezultat taki, że niektórzy mają fajne miny jak zobaczą pod lpsowym zbiornikiem włochacza.. jeden ma już tak ok 8cm

a przybyl mikrus.

Fakt reki tam nie włoże..Ale nie powiem czasem mu mrożnek kilka wrzuce.:)

Heh Jacku.Ja się zawsze smieje przy karmieniu,ze wszystkie koty z okolicy moje,tak smierdze mrożonkami.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D, też planuje jakieś małe potwory wielkości chomika trzymać w sumpie:) niewiem ale cytując "iniemamocni" uważam że "niechęć do zabijania to niesłabość" wbrew mojemu filozoficznemu idolowi którego w swojiej stopce cytuje:D naszczęście niemam tego odruchu przy valoni i aiptazi:P

p.s. tak w tygodniu przetyrany przychodze że niepodkarmiam jak bym chciał korale więc (pewna analogia) w weekend próbuje im to wynagrodzic jak dziecku którego cały tydzień mało widze, i dziś na ich małe potrzeby poszło 5 kostek (artemi i lasonogów) i 2 krylu...aż się w pewnym momęcie musiałem zatrzymać- ej człowieku nieprzesadzaj bo wzdęcia dostaną:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz go zlokalizowalem, przeniosł sie z nowej skaly do starej, wczoraj troche sie z niej wychylił, jak narazie nie szkodzi... strasznie nie lubie gdy cos w stylu krab/krewetka w skale :/

generalnie zabic nie da rady raz ze nie lubie, dwa bo bym wtedy wpierdziel dostal od dziewczyny... 'ciagle cos tam zabijasz, morderca', 'nie pozowle Ci go zabaic'... a gdy zobaczy jak wyciagam z akwa 10-15 cm wieloszczeta to reakcja jest zupelnie inna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach, łącznie ok 12 godzinach, po niezliczonej ilości słów na K, P, CH, dwukrotnej checi wyrzucenia skaly za okno, po trzech deklaracjach sprzedaży akwarium i chęci wstąpienia do zakonu, bądź z zarobionych pieniedzy na sprzedaży akwa kupienia biletu do stanów i zostania amiszem, w końcu udalo mi się w jakis mniej więcej sensowny sposób ułożyć skałę... ale wciaż nie jestem jakoś maksymalnie zadowolony - jakoś tak nisko jest, może to dlatego, że jak mnie poinformowała ma luba 'jestem pierdolnięty'.

po owej trzydniowej katastrofie ekologicznej boję się wyciagnąć test na no3 z mojego pudełka.

nie rusze narazie tej skały, bo jak narazie stanowczo za długo to trwało, ale o dziwo korale jakos zle na to nie zareagowały, no ale zobaczymy na dniach.

w środe badz w weekend zaplanowane jest wyjecie wszystkiego z sumpa i wyczyszczenie go, gdyż miejsca oswietlone przez lampe od refugium atakują brązowe i fioletowo-maziowe gloniska, w sumie nic dziwnego skoro jest tam 18 W na jakies 25 litrów w komorze.

tuz po katastrofie ekologicznej, gdy tylko woda sie troszke wyklarowala akwarium wyglada tak:

047.jpg

wszelkie komentarze odnosnie ułozenia skaly beda bardzo mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie skały fajne ale czy docelowe to się okarze bo jak to wiekszość z nas zna jeszcze nie raz coś przestawisz ale jak na tą chwile miejsca na korale sporo a jedyne co mi się nie podoba to te czerwone rury w kominie .

pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan dlaczego nie piszesz tutaj ?

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=219404#219404 To pomaga:clowning

Skala super baza, jedynie co troche daje mi do myslenia to ilosc piasku, ale reszta jest git

No i Dendro sie napompowala :) Jak sytuacja na balkonie? je cos?

Natan nie zachodz w glowe. Ja tez nie przebieram w slownictwie zwlaszcza przy pracach w sumpie, ale uparlem sie ze albo dogodze koralom albo je...tym wszystkim ktoregos dnia i posucham rady mojej Pani i pojade kultywowac ciemniaki na rafe.

Czasam przechodze przez dni gdzie rowniez z powodu braku czasu mysle akwarium typu no stress np z samymi grzybkami i podmiance co kilka tygodni


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rur to wyszedłem z założenia, że skoro i tak musi być komin w akwa, to niech się będzie przynajmniej wkomponowywał kolorystycznie, na fotach jakoś mocno kontrastuje, a w rzeczywistości aż tak się nie rzuca w oczy.

Co do ułożenie skały to jakiś mój fetysz jest :) wiem że będę jeszcze ją przestawiał, tak by trochę podnieść ten skalny balkonik.

a tuba anorektyczka, ma się coraz lepiej, już jest w stanie sama złapać jedzenie.

Ponadto zastanawiam się nad sprzedażą zoa, jednak potrzebują ciut więcej światła niż 1x24 w na 180 L, aż szkoda sprzedawać takie ładne kolorki mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to ja się na zoa pisze:D a co do skały to teraz podniesiesz a za pół roku będziesz musiał znowu obniżyć jak Ci ten las gorgoni pojdzie do góry:D

P.S. co do rur jak by je obklejić jakimiś frędlami to by na gorgonie wyglądały, a tak na serio mi się taki "dezajn" podoba fajnie kontrastujący niż rury jak w kanalizacji

P.S. dziś mi szfagier stelaż obudowuje jutro z Guliwerem robimy rury i cały system będzie hulać także niedługo oficjalna prezentacja mojego baniaka-szykujcie się na Mazowiecki TOTOm:D....mam nadzieje że będzie więcej niż jeden wpis nie tak jak pod moją ostatnią prezentacją CUBA:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan jak posadzisz przed kominem jakieś gorgonie to za jakiś czas komina widać nie bedzie i bedzie super a co obniżania konstrukcji ze wzgledu na wzrost korali to juz zupełnie inny problem i jak ktoś nie lubi ciać korali to może być ból z wychodzacymi z wody gorgoniami.

ps.UNSU czekam niecierpliwie na prezentacje Twojego nowego cudenka i zaczynam mieć stresa ze w tyle zostaje ze swoimi zbiornikami bo jak na razie jeszcze troszke im brakuje by je publicznie pokazywać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) musze wam smaka zrobić coby moja premiera się odbiła echem:D, co do cen zoa to może jakieś promo, ja dorzuce spagetti i 125ml zeo start2.. a baniak?hm dlugo się wachałem czy nie zaszaleć i nps nie zrobić,...w końcu lubie odmienność(w słodkim ptwory trzymałem - węże pseudo krokodyle i słodkie mureny:P) ale to zaduży baniak i wyzwanie na dzienn dobry, potem zewzględu na hajs hajs hajs miały byc LPS ale jak mi zaczełu moje minimini SpS iść w góre to zwariowałem i teraz takowy baniak jest w trakcie, a co do nps narazie planuje im mega warunki w ...sumpie zrobić:D a za jakiś czas mały taki 60l baniak niefoto zrobić-tuby przedewszystkim ryzio jak się da i sexshrimpy

p.s. sory za ort składnie itd ale w tyrze mam urwanie .... i troche przymroczony jestem

p.s.2 mam fiata na sell(chyba się teść niezorientuje) cienki-cienki Ty Natan swojego selnołeś to może mojego weźmiesz w rozliczeniu za zoa:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan a co się dzieje, że nie ma żadnej aktualizacji, co?? Miesiąc minął od ostatnich zdjęć prawie, więc myślę, że jest się czym pochwalić :googleye Nie krępuj się.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego od nas "ciemnych" wszyscy chca aktualizacje jakby to jakies notowania gieldy byly kiedy a wszystkie eSPSiaki pokazuja baniaki raz na pol roku?

Natan co tam kobinujesz?:googleye


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246263 Grzegorz Dyzma :

A dlaczego od nas "ciemnych" wszyscy chca aktualizacje jakby to jakies notowania gieldy byly kiedy a wszystkie eSPSiaki pokazuja baniaki raz na pol roku?

Natan co tam kobinujesz?:googleye

Bo w sps-wych po pół roku widzać przyrosty:tongues

I przyłaczam się do kolegów z pytaniem, kiedy aktualizacja???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz, ale ja też jestem po ciemnej stronie :clowning więc to wewnątrz-gatunkowa ciekawość, co by tu ciekawego można odgapić :googleye

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no witam, coz jak narazie nie ma co aktualizowac, bo jakies cyrki sie w zbiorniku dzieja.

Co kilka dni na kilka dni woda metnieje robi sie mleko, nie jakies ogromne, no ale kryształu niema, musze kupić węgiel bo sie skończył i mam nadzieje ze pomoze.

Codziennie wlewam 0,8 ml wodki/cukier/ocet + 3 korple KZ CV

Wszystkie gorgonie sie otwieraja.

Dendronephthya zdycha coraz bardziej, i nie wiadomo dlaczego, prad wody jest ok, azotany na poziomie 10, w wodzie codziennie pelno zarcia zarowno mrozonek jak i produktow FM, wszystkim innym zwierzakom to sie bardzo podoba, szczegolnie menelli ktora w trybie ekspresowym odbudowuje tkanka i dosyc szybko rośnie.

Sclero tez jakies takie niewyraźne, fakt ze kupiłem okaz bardzo niedozywiony no ale warunki ma dobre, pompuje sie ale nie wystawia polipow, wystawia same 'paszcze'.

Małe tuby rosna jak na drozdzach, tuba zameczona przez błazenki równiez szybko sie regeneruje, tuby zdechlaki ktore dostalem z dnia na dzien w coraz lepszej formie, od 3 tygodni sa w stanie same złapac pokarm.

Ale jedna tuba, ktora od poczatku była jakaś niehalo, ktora dostałem w ramach wymiany korali od gościa u którego ani razu sie nie otworzyła, u mnie sie otwierała, ale ostatnio, w sumie od przeprowadzki do Warszawy coraz gorzej wyglada, nie pompuje sie, nie wystawia polipów itp, polipy ma sflaczałe, niepozamykane, ale sflaczałe leżace na niej i chgw co jest grane.

Coraz czesciej myśle o zmianie litrażu... na mniejszy na 135 litrów 60x50x45h sprzet zostaje ten sam zmienia sie tylko szafka i szkło, i o zbiorniku no-stress-NPS, czyli tuby, diody, menelle i inne gorgonie wygladajace podobnie, a wiec korale proste w utrzymaniu ktorym wystarczy pokarm raz na dwa dni, nie dlatego ze mi sie nie chce karmic korali, bo karmiłbym kilka razy dziennie, tylko jak patrze na te zdychajace dendro to mi sie "żygac chce", bo uwazam ze warunki ktore zapewniam koralom sa bardzo dobre, ale koral dalej zdycha, a ja siedze i mysle co jest nie tak, za dużo stresu jak dla mnie :googleye

Wiec jesli byłby ktos chetny by kupic: akwarium, sump, stelaż, obudowa do stelaża, instalacja elektryczna za powiedzmy 1100 zł to prosze pisac jakos sie dogadamy. fotki w tym temacie :clowning

Przegladalem ostatnio zbiorniki na ultimatereef.com krew mnie zalewa gdy czytam jak ktoś kiedyś postanowił zmierzyc no3, w swoim mega kolorowym zbiorniku, ale nie mogl okreslic ile jest tego no3 bo skala jest tylko do 100 a wszystkie korale wygladały jak by faktycznie były w oceanie a nie w akwarium. Krew zalewa nie z zazdrości, ale z tego ze chociaz u mnie jest podobnie, tylko ze no3 jest nizsze to i tak korale strzelaja fochy.

::::

Z bardziej pozytywnych aspektów:

Fotka czerwonej diody.

048.jpg

Gorgonia przywieziona przez Łukasza jakas rodzina bluberry, znalazłem nazwe ale nie pamietam :)... niestety z bluberry nie mam dobrych doświadczeń wiec stres jest:

049.jpg

050.jpg

Dendro, równiez od Łukasza, jeszcze sie w pełni nie otwiera a jak to Twoje RobercieK ? Zaczeło sie otwierać ?

U mnie polipy sie 'wybrzuszaja' i tylko otwieraja paszcze jak karmie. ale nie wystawiaja swoich 'macek'.

::::

I jeszcze pytanko na koniec - odpieniacz dziennie wyrzuca 0,5-1 cm syfu chyba troche za mało ? biorac pod uwage ze dziennie zuzywam ok 6 kostek mrozonek + suchy FM.

co prawda skarpeta na wylocie wylapuje całe niezjedzone żarcie ale wciaz wydaje mi sie ze jest za mało syfu w odpieniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nim uda Ci się selnąc baniak pokombinuj jeszcze...odstaw suchy pokarm naprzykład, nie stresuj się tak niech troche baniak odpocznie od nadgorliwosci:P sprobuj polimerów ja tez nieraz mam ochotę to wszytko kopnąc i ...gupiki 3mac ale właśnie poto upadamy byt sie podnosić:)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co niby ma Ci dać zmniejszenie objętości akwarium?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmniejszam z powodu złych prametrów wody, bo sa ok czyli no3 na poziomie 5, reszty nie mierze bo nie ma sensu przy cotygodniowej podmianie 15-20%.

zmetnienie wody ustapilo po zastosowaniu wegla; od ostatniego posta wszystko w akwa jest juz ok, nawet skala jest fajnie ulozona.

gupików trzymac nie bede - po prostu, kiedys tam, jeszcze na etapie projektowania akwa pierwszym pomysłem było własnie akwa 135 dopiero pozniej pomyslałem ze dlaczego by nie 180, niby to samo ale inny litraz... ale po doswiadczeniach z niefoto w tym setupie 180 litrów dochodze do wniosku ze poprzedni plan był wystarczający i jak najbardziej odpowiedni w stosunku do moich doswiadczen i aktualnego stanu nazwijmy to 'życiem prywatnym'.

co ma mi dac zmiana litrazu ? - sadze ze da dużo, wole miec mniejsze akwa ale dopieszoczne w kazdym calu.

pozatym jest wiele innych aspektów.

...

@UNSU ja sie już nie stresuje :) tak jak pisałem będzie no-stress-NPS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojim zdaniem cały stres robią te nps co drobno jedzą gorgi menele i td z tubami niema stresu więc może coś takiego

p.s tak jak Peniek uważam że zmiana litrażu na mniejszy(i to jeszcze niewiele bo 50 l raptem), niewiele da poza stratą kasyt przy selu i kupnie nowego

p.s.2 co za sól używasz?(skoro uważasz sze jej podmiany pomagaja i problemu nierobią? pewnie preisa:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zadniem menelle sa rownie proste w utrzymaniu co diody a nawet ciut prostrze.

problemy sa przy miekkich i gorgoniach typu blueberry.

moze nie nazywajmy tego stresem bo to nie jest do konca stres, bardziej zdenerwowanie, bo nie lubie gdy mi cos nie wychodzi pomimo dużego zaangażowania :)

decyzja juz zapadla i odwrotu nie ma :) ... wole zalowac zmiany, niz zalowac ze jej nie zrobilem, pozatym moja wlasna 'intuicja' mowi mi ze to dobry krok.

generalnie kierunek bedzie glownie w lps i gorgonie.

co do soli to - nie uwazam ze podmiany pomagaja, uwazam ze nie robia problemu, i aktualnie przez jeszcze 2 podmiany bedzie to preis pozniej byc moze KZ.

spokojnie to tylko zmiana litrazu a nie koniec swiata :)

a strata kasy - akwarium juz jest sprzedane i tylko 'wymieniam' je na mniejsze wiec teoretycznie kosztów nie ponosze.

zreszta umówmy sie nasze hobby to skarbonka bez dna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI,

Bardzo fajna aranżcja baniaka, szkoda ją będzie demontować :)

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko zostało zmienione i była to bardzo dobra decyzja, całość została przeniesiona w zeszły piątek

Tuz przed zalaniem... strasznie mi się podobają fotki akwariów 'tuż przed'

Tu jeszcze z oświetleniem od refugium.

001.jpg

Po niecałym tygodniu chwile po karmieniu:

002.jpg

kancik

003.jpg

przód

004.jpg

bok

005.jpg

lewa strona skały jeszcze czeka na ułożenie, jeden kawałek nie chce się ułożyć tak ja tego chce, ale nad tym jeszcze popracujemy w przyszłości.

sump

006.jpg

czyli wersja mini poprzedniego sumpa.

:::::

zauważyłem ze korale maja się lepiej niż w 180, ale jest jeszcze za wcześnie by to potwierdzić na 100%

zmętnienie wody ustąpiło całkowicie woda kryształ, gdzieś tam kiedyś wyczytałem ze mogło być to spowodowane glonami w refugium (caulerpa), że coś puszczają do wody.

jak narazie w akwarium dmucha Koralia 2, w przyszłości zaplanowany jest zakup Tunze 6055 lub VorTech M10 ale jeszcze trochę czasu do tego upłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.