Skocz do zawartości
Natan

[135 L] :: Niefoto vol. 3 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

chyba wreszcie trafiłeś w 10-kę , czego Ci życzę :)

zbiornik na starcie/przekładce prezentuje się świetnie, zresztą w moim ulubionym kształcie. oby dalej wszystko układało się po Twojej myśli!

ps. czyli jednak zostałeś przy białym piasku? czy okres przejściowy i jeszcze się zastanawiasz?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak teraz jestem bardzo zadowolony, moim zdaniem prezentuje się o wiele lepiej niż poprzednie 180 litrów i jest o wiele bardziej 'ustawny', jakoś bardziej mi pochodzą zbiorniki cube, teraz jest zbiornik którego plan przyszedł do mej głowy w pierwszej kolejności jeszcze przed 180.

korale się maja coraz lepiej, zagłodzone tuby z dnia na dzień coraz więcej tkanki odbudowują, za tydzień błazenki zmienia miejsce zamieszkania i w ich miejsce wpłynie Nemateleotris Magnifica, za bardzo męczą tuby.

a piasek na razie zostaje biały jakoś nie byłem w 100% przekonany do czarnego więc wolałem nie kombinować.

tak sobie patrze na to w pracy i stwierdzam, że strasznie ciemne fotki mi wyszły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że zmiany nastapiły i oby wyszły na lepsze, choć przyznaje że zbiornik prezentuje się ładnie to moim zdaniem poprzedni był lepszy.

Jak dojdzie jeszcze troszke korali to w baniaczku bedzie wypas.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób o coś takiego prosiło więc poniżej kilka słów o karmieniu:

Mrożonki

Z powodu zwiększenia wygody, zaoszczędzenia czasu, mniejszego skomplikowania całego procesu karmienia, zazwyczaj przygotowuje sobie tabliczkę mixu mrożonek.

Po kilka kostek z mrożonek, na fotce to co aktualnie jest w zamrażalniku.

k2.jpg

Invertebrate Foods x 4

Red Plankton x 5

Plankton Zielony x 4

Mikroplankton x 4

Ikra Morska x 4

Moina x 5

Wrotka Czerwona x 4

Artemia x 2

k3.jpg

całość rozpuszczam, mieszam i przelewam do pustej wyczyszczonej tabliczki

k4.jpg

nalewamy i do zamrażalnika.

k6.jpg

Karmienie jest wtedy o wiele prostsze - ogranicza się do wrzucenia kostki do ostatniej komory sumpa ze 2-3 razy dziennie a resztę robi cyrkulacja :p

Pokarm suchy

Aktualna gama produktów:

k5.jpg

FM Ultra Pac

FM Ultra Calm

FM Ultra Seafan

FM Min F

Preis Coral Energizer

PhytoPlan

Karmie nimi co 2-3 dni zazwyczaj szybkie karmienie - czyli po 1/4 - 1/3 miarki Calm, Seafan, MinF, CE, PhytoPlan wymieszane z woda z akwarium, wyłączam wszystkie pompy i rozpylam zawiesina dookoła korali później włączam cyrkulacje i mieli się to w akwarium z godzinę, po godzinie włączam obieg.

a z raz w tygodniu dłuższe karmienie:

Potrzebny 'sprzęt':

k7.jpg

najpierw mieszam Ultra Pac z ro i powstaje z tego kisiel

k8.jpg

później do tego kiślu należy dosypać po 1/3 - 1/2 łyżeczki Seafan, Calm, MinF

k9.jpg

i całość wymieszać

k10.jpg

i otrzymujemy zupkę koralowa która odstawiamy na kilka godzin by się 'przegryzła'.

aplikuje przy wyłączonym obiegu, tak by się po mieliło wszystko w akwarium z godzinkę.

później włączam obieg... a o odpieniaczu można zapomnieć przez najbliższe 2 godziny :p

Nocne karmienie

Jak jestem w domu to staram się codziennie jak już zgaśnie światło nakarmić wszystkie lps.

By ciągle nie moczyć rąk w wodzie dorobiłem sobie do strzykawek 'przedłużacze' (zrobione z jakichś rurek od dozowników grotecha)

k1.jpg

dwie końcówki by trafić nawet do tych najbardziej pochowanych polipów.

Na jednorazowe karmienie zazwyczaj idą dwie-trzy kostki artemii i jedna-dwie kostki jakiejś drobnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taaaa, nikt nie mówił że niefoto są proste i tanie w utrzymaniu :p

Skoro juz z tym tyle zachodu to nie myslałeś żeby załozyć hodowlę fito i zooplanktonu?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na foto widać jak czarna tuba wypuszcza larwę.

zakupów nie widać, na razie się oswajają z nowym oceanem.

wszystko wskazuje na to ze do końca miesiąca o suchym chlebie :) powinienem mieć zakaz wchodzenia do sklepów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan piekne Alcyonium, cale akwa tez. Jak tam tuba z balkonu?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuba z balkonu (były dwie) w coraz lepszej kondycji, generalnie już po miesiącu sama łapała pokarm, tydzień temu jedna została wklejona na skały - to ta na środku 2 zdjęcia i najbardziej po lewej na ostatnim, przyklejona w poziomie, a część prawie do góry nogami.

a druga już jakiś czas temu została pocięta - odciąłem 'martwy' kawałek skały - 5 polipów wklejonych po prawej stronie swifti i reszta - ok 10 polipów prześwituje przez żółtą menelle na 2 zdjęciu.

Alcyonium leżało sflaczałe przez miesiąc - zero oznak życia i nagle ze 2 tygodnie temu bach i napompowane - jak zacząłem dodawać FM Ultra PAC to wszystkie miękkie zaczęły na nie ładnie reagować, więc polecam, ale wodę syfi strasznie.

Aktualnie no3 ok 15-20 mg/l

W przyszłym miesiącu może pellety zainstaluje w sumpie.

....

Ale, ale by nie było zbyt pięknie - żółta Dioda od tygodnia się nie otwiera po za jedną gałązką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan, akwarium kozak jak zawsze z resztą! Mógłbyś załadować gdzieś fotkę w większej rozdzielczości aby sobie popatrzać i oko nacieszyć. Ja może w końcu się zmobilizuje wieczorkiem i też zapodam fotki swojego zwłaszcza że się trochę pozmieniało.

Pozdrawiam i tak trzymaj

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie mam pytan, zbiorniczek pierwsza klasa, tak trzymac.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie odratowana - dwarazy większa radość niż odrazu ze sklepu taką wziąść;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka z IKEA kupiona za 10 zł (na 'promocyjnym' dziale), normalnie jest za 25 zł.

Lampka oryginalnie była na dwie żarówki 3,5 V i zasilana na 4 baterie AA ale po kliku godzinach świecenia wyczerpały się baterie więc wymieniłem żarówki na diody led.

Generalnie szału z jasnością świecenia nie ma ale przynajmniej widać w sumpie co i jak :reading

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się rozchodzi mi się o tą w pierwszym sumpie(która później na jednym zdjęciu jest też nad nowym zbiornikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.