Skocz do zawartości
Natan

[135 L] :: Niefoto vol. 3 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

...Zapiera dech w piersaich...naprawde pierwsza klasa,choc wiem ile to kosztuje pracy i zaangazowania...przy takim akwarium zbiorniki z lasem acropor sa jak zbiorniki z gupikami do ktorych wszyscy tak nawykli...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakas aktualizacja by sie przydala


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż po kwasie z pelletami wszystko powoli zaczyna wracać do zycia i aktualnie prezentuje się tak:

32.jpg

jak widać różnica w porównaniu do ostatniego zdjęcia jest dosyć znaczna.

musze zrobic małe przemeblowanie, ale to dopiero we wrześniu.

i musze świetlówkę wymienić bo mi clavularia marnieje, a ta już ma z 8 miesięcy... zawsze uważałem że wymiana świetlówek co pół roku to tylko nabijanie kasy, a tu jednach być może okaże się to prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki aparat, jakie nastawy, jaki obiektyw?

Zdjęcia na statywie?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon 550D

Nastawy ? a Co ta informacja Ci da ? przeciez masz inne oświetlenie niż ja. obiektyw to jak narazie tajemnica zobaczymy czy ktoś ją rozwikła tu: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=281075#281075

zawsze na statywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan ktory koral to Twoj ulubieniec a z ktorego jestes dumny?:clowning

PS. nie zachodz w glowe z tymi peletami wazne zeby akarium sie krecilo


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięzkie pytanie :clowning każdy ma jakas swoja historie, praktycznie zdechła odratowana tuba, pierwszy nps koral - swiftia, odratowany biały cirripathes, odratowana guaiagorgia, ciężko wybrać... ale chyba swiftia :)

z peletami sobie daje spokój jak narazie - jak ostatnio zmierzyłem no3 to otrzymałem wynik 5 więc nic narazie nie bede zmianiał, wystarczyło ograniczyć pokarm do ilości wystarczającej :p resztse robi apf.

czasami zdarzają się zmętnienia wody tak na dzień dwa, i nie moge rozkminić dlaczego się tak dzieje, a później woda kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawiają się te zmętnienia wody, zamówiłem wate z sery i chyba zacznę płukać mrożonki, mam nadzieję, że gorgonie na tym nie ucierpią..

Natan, masz jakieś namiary na niefoto? Byłbym zainteresowany Swiftią, Scleronephthya, Umbellulifera, Blueberry, Tubastrea micrantha, Balonophyllia, jakimikolwiek szczepkami i jeszcze jedno pytanie, jako, że znów stoję przed kompletowaniem obsady rybnej, co polecasz z doświadczenia do zbiornika z niefoto? Planuję, że w akwarium oprócz NPSów będą znajdować się różne odmiany zoa, euphylia, grzybowieńce, rico i favites. Ze zwierzaków planuje dodać jeszcze 2 kraby Lybie tesselata i Neopetrolisthes oshimai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niefoto zamawiam u Łukasza, albo czasem coś z dostawa przyjdzie do innych sklepów w Waw.

Z miękkimi niefoto sobie daj spokój, szkoda kasy wywalać, bo na dłuższą metę są nie do utrzymania, do nich trzeba juz system ciągłego karmienia, zauważ ze w akwariach w których są trzymane miękkie praktycznie nie ma lps, tylko mało polipowe gorgonie (np. menelle), ja próbowałem klika razy i sobie dałem spokój - szkoda nerwów.

ryby - gramma loreto lub Nemateleotris decora (skacze) albo babki, hepatus :clowning ... generalnie z rybami jest problem - albo rybki albo akwarium hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto to Łukasz? :clowning

Do 52 litrów myślę o obsadzie 2x A.ocellaris + 1x N.decora + 1x G.okinawae + 2x krab + korale

Muszę Cie kiedyś w Wawie odwiedzić, pokażesz mi swoje NPSowe szlaki po stolicy :p

Co do filtracji, odpieniacz 24/7, cotygodniowe podmiany, rozmyślam nad zastosowanie purigen + purigen elite.

Co dokładnie lejesz do baniaka na dzień dzisiejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Kur www.acropora.pl

Ja bym sobie z błazenkami dał spokój, prędzej czy później zamieszkają w tubie i trzeba je będzie sprzedać, okinawe zapewne będzie siedział w gorgoniach i je drażnił, krab będzie wszystko zrzucał :) sory za fatalistyczną wersje ale poza okinawe to już wszystko przerabiałem.

Ja też zamierzam purigen sobie do sumpa wrzucić.

A na dzień dzisiejszy do baniaka leje pół ampułki biodigestu po podmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraby raczej nic nie pozrzucają, oba rosną bardzo malutkie ok. 4cm max. Tesselate będę miał jeszcze w tym tygodniu. Ale jakaś rybka w akwarium musi być :)

Powiedz mi jeszcze Natan, jaką rolę pełni Twój wargacz w zbiorniku? Widziałem go w zestawie zwierząt do czyszczenia podłoża na AQ i stąd moje zaciekawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rybek to Pterapogon Kauderni np jeszcze. Totalnie olewa korale i ładny do tego. Chromisy w porze karmienia trzeba odganiać bo mogą podbierać pokarm z polipów. Hexateania też w sumie nie sprawia mi kłopotów. sporadycznie coś dziabnie ale to bardziej chyba przez pomyłkę.

Jeśli chodzi o Purigen to polecam. Ja wrzuciłem 250ml na mój baniak i parametry znacząco się poprawiły. Teraz myśle czy absorbera fosforanów też nie zakupie z tej samej firmy.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesiłem w woreczku pod spływem.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pojechales wielke gratki:clapping


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clappinggratulacje


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.