Skocz do zawartości
radek911PL

[375 l] Rafa Niefoto - radek911PL

Rekomendowane odpowiedzi

Slabo widac, co to jest?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kategoria dodana - topic przesunięty.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, ten gagatek to czerwone wężowidło w trakcie posiłku :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zapowiada sie ciekawy zbiornik


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężowidło zmieniło sobie miejscówke i teraz ładniej je widać :)

78627922.jpg

Pozdrawiam Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłe monstrum :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, monstrum :)

tak btw. jak bedziesz robil jakies szczepki niefoto to pisze sie na cos u mnie tubastrea chyba ma sie dobrze, choc jeszcze nie do konca sie otwiera, ale wcina, az milo. zdjecia w moim temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do szczepek to jeszcze długa droga :) ale jak już coś podrośnie na tyle, że będzie można dzielić to chętnie coś się pomieniam :)

A i jeszcze chciałem się Was zapytać, czy ktoś poznaje co to za żyjątko? Siedzi to maleństwo na skałce u podstawy jednej gorgonii i ciężko zrobić wyraźniejsze foto. Zastanawiałem się czy może to być malutki RIZO, nie wiem jak dokładnie brzmi pełna nazwa tego korala, ale myślę że wiecie o co mi chodzi. Oto fotka:

18778781.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest pięknie, a jak jeszcze przybędzie nowych podopiecznych i zwierzaczki podrosną... Mrrrr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjne to czerwone wezowidlo, sam na takie sie czaje.

Powodzenia z dalszym prowadzeniu baniaczka.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#229050 radek911PL :

A i jeszcze chciałem się Was zapytać, czy ktoś poznaje co to za żyjątko? Siedzi to maleństwo na skałce u podstawy jednej gorgonii i ciężko zrobić wyraźniejsze foto. Zastanawiałem się czy może to być malutki RIZO, nie wiem jak dokładnie brzmi pełna nazwa tego korala, ale myślę że wiecie o co mi chodzi. Oto fotka:

Mi najbardziej wygląda to na aiptasię :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radek911PL

Chodziło Ci pewnie o Rhizotrochus typus. Byłoby fajnie :) Wygląda Ci to na LPS-a, ma twardą podstawę?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Snocho. Widać, że ma twardą podstawę, przeźroczyste czułki o lekko białawo-błękitnym zabarwieniu, a na samym środku ma mały otwór gębowy. Wypisz wymaluj kojarzy mi się z koralem na kształt Rizo jednak jako że ma jakieś 5-7 mm ciężko dostrzec więcej cech charakterystycznych. Cóż narazie będę go karmił i zobaczymy czy coś ciekawego wyrośnie :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek jakies zmiany?

PS.dasz rade poczatki zawsze sa trudne. Najgorszy wrog niefoto to brak czasu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe rizo wyglada tak , zdjecie mam tylko takie ale moze pomoze w identyfikacji.

<a  href=img5199.jpg' alt='img5199.jpg'>


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladne okazy Robert:playing Skad masz ladne Rizo? mnozy sie czy cos przez kogos zalatwiales. Jezeli nie mozesz odpisac na forum to prosze o priv.

No i juz tak ogolnie jakie wymagania i samo utrzymanie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze kolega Radek sie nie obrazi za pisanie w jego wątku.

Rizo trafiły do mnie jakoś w zeszłym roku załatwione przez Błażeja z AM. Co do utrzymania to nie widze jakiś wiekszych problemów i jak na mój gust są prostrze od tubek ale najwiekszą radośc sprawiło mi znalezienie małych rizo u podstawy szkieletu dorosłego osobnika i choc podobno to nic nadzwyczajnego to na prawde miło jest miec takiego bonusa.

Ps.mozna kupic rizo w dobrej cenie ale sa to okazy do odratowania


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 350 to daje rade kupic zdrowego Rizo a takie do odrarowania to sa tansze ale to juz kwestja znajomosci i dojsc :) do zwierzaków.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zbiornik ??? jakies zmiany ??? czy udało się rozpoznac co to jest za zwierzak (ten maly polip)???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zbiornik hula. Powoli uczę się jak dogadzać swoim pięknym, ale jakże wymagającym podopiecznym. Kilka zwierzaków przybyło, z kolei z miękkich został mi jeden i to nadal grymasi. Ale już nieśmiało próbuje się otwierać, więc mam nadzieję, że w końcu trafiłem w jego gusta i jeszcze uda się go podratować.

Co do tego pojedynczego polipka to chyba faktycznie był Rizo, ale pomimo karmienia powoli się kurczył, aż całkiem znikł. Nie wiem czy coś mu pomogło czy wyszło moje niedoświadczenie i mała rewolucja w akwarium (musiałem troche poprzestawiać kamyki z lewej strony bo stała mało stabilnie). Dlatego narazie wstrzymuje się z zakupami kolejnych zwierzaków do czasu, aż poznam dokładnie jakie upodobania mają te "marudy" :waving

Zdjęciami niestety Was nie uraczę bo padł mi aparat, a do serwisu jakoś nie po drodze, ale jak dorwę jakąś kamerkę to obiecuję zdać foto-relacje.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zbiornik hula to dobrze, szkoda ze nie omineły cię straty w obsadzie ale to chyba jest nie uniknione i niewielu sie udaje utrzymac długo całą obsade LPS-ów SPS-ów a o koralach niefotostntezujacych juz nie wspomnie.Co do małego rizo to przyczyn jego zanikania szukał bym bardziej w obsadzie bo widze ze masz zwierzaki których ja osobiscie bym do takiego zbiornika nie wpuścił.

pozdrawiam i trzymam kciuki


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyka morska jest jednak pełna niespodzianek. A dzisiejszy dzień mocno w nie obfituje. Najpierw siedziałem u ojca i patrzyłem sobie na korale gdy nagle coś zaczęło ruszać się w akroporze. Okazało się że to mały krabik, prawdopodobnie jakiś symbiotyczny. Ale żeby było ciekawiej po chwili spostrzegłem że w akroporze siedzą dwa takie maluszki :) mają białe szczypce i szary pancerzyk więc to chyba będą kraby porcelanowe. Zobaczymy jak podrosną.

Później w trakcie karmienia znalazłem ślimaczka nagoskrzelnego, o którym pisałem w dziale identyfikacja. Wydaje mi się że to niegroźny glonożerca, ale narazie dałem go do kotnika i zobaczymy. Na próbę wrzuciłem też odrobinę glonów i jeśli delikwent ewidentnie zacznie je zajadać wraca do akwarium.

Wcześniejsze znaleziska zaciekawiły mnie mocno, więc zacząłem się przyglądać skałkom i dopiero spotkała mnie niespodzianka. W ciemnym zakamarku zobaczyłem coś pomarańczowego na skałce. Jak się okazało jest to miękki niefoto który odradza się na skałce. Obróciłem je i porządnie nakarmiłem. Nie wiem czy to jakieś kawałki tego którego nie udało mi się utrzymać na początku mojej przygody z niefoto, czy po prostu jakieś zarodki czekały w uśpieniu na sprzyjające warunki, ale frajda jest ogromna :D

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.