Skocz do zawartości
radek911PL

[375 l] Rafa Niefoto - radek911PL

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie to wszystko wyglada!!!!!!.:)

Powiedz, a blue berry to masz caly czas tak otwarta ?


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium, pozazdrościć.

Mam takie mało pytanko. Czy używasz biopellets?

Sam startuje z małym zbiorniczkiem 130l pod niefoto i nie wiem czy uruchamiać od razu paletki czy też nie. Z tego co widzę to rodacy z niefoto jadą bez paletek stąd mam mały dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei.

@Anubis, Blue Berry otwarta jest tak przez 20 godzin dziennie. Czasami się zamyka, by po chwili znów powoli się otworzyć.

@jarpacz, nie, nie używam Biopelet. Myślałem o tym, ale różne były opinie, nie zawsze pozytywne, sprawiły, że odpuściłem. Używam jedynie absorber na fosforany i Purigen. Do tego bakterie co tydzień po podmianie, oraz odpieniacz ustawiony na mokro.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jako, że aparat wrócił z wakacji postanowiłem ustrzelić parę fotek mojego akwarium, zwłaszcza, że pojawiło się w nim trochę nowego życia.

Jako pierwsze do akwarium trafiły 3 Tubastree, które zostały mocno zagłodzone w sklepie. Najbardziej bolał fakt, że najmarniejszą szczepkę, Pani nadal chciała sprzedać jako piękny "okaz", choć szczerze mówiąc gdy ją kupowałem nie sądziłem, że da się odratować. A jednak z dnia na dzień jest coraz lepiej. Teraz wszystkie 3 się otwierają. Wspomniany wyżej okaz trochę słabiej, ale najważniejsze, że odżył :)

Następnym koralem, który też wymaga wiele troski jest Dendrophilia Gracilis. Koral, który trafił do mnie dzięki foto-relacji bodajże kolegi Kocana z wycieczki po warszawskich sklepach. Wypatrzyłem go w jednym z akwarii w Acroporze. Łukasz mówi, że to najtrudniejsza do utrzmania dendrophilia, z którą on nigdy nie miał szczęścia. Zobaczymy jak zachowa się u mnie. Jeden plus, że coraz mocniej wypuszcza polipki i zaczęła jeść już solowca (pierwszego dnia ledwo co niektóre polipy pobierały ikrę homara).

Oprócz korali sprawiłem sobie też stadko Pseudanthias squamipinnis, na razie same samiczki, ale już myślę nad kolegą dla nich.

Zacząłem też dokarmiać korale żywym pokarmem. W Trzmielu pojawił się w stałej ofercie i nie mogłem nie spróbować. Korale widać nawet ładnie reagują. To zrodziło pewien pomysł. Gdyby udało się hodować w domu phyto- i zoo-plankton pozwoliłoby to ograniczyć mrożonki i suche pokarmy używane do karmienia korali, a tym samym przypuszczam pozwoli znacznie poprawić jakość wody w akwarium. Bo w końcu żywy pokarm nie będzie od razu zalegał w zakamarkach i psuł się. Myślę, że temat warto przemyśleć :)

Ok to tyle jeśli chodzi o nowości w zbiorniku, więc czas na zdjęcia:

55623741.jpg

11222850.jpg

45446358.jpg

28308780.jpg

68335632.jpg

Liliowiec, którego znalazłem ostatnio przez przypadek i co ciekawe podrósł trochę od ostatniego czasu jak go widziałem:

16285414.jpg

88744877.jpg

98270631.jpg

92325926.jpg

88225352.jpg

Dendrophilia, o której pisałem wyżej:

82658187.jpg

12348875.jpg

75794488.jpg

24640259.jpg

Pierwsza z trzech uratowanych Tubek:

81898254.jpg

..a tu druga:

52722051.jpg

50882772.jpg

64449645.jpg

32503758.jpg

25532306.jpg

A tu jedne z wielu gąbek, które wyrosły na skałach:

99668614.jpg

63154900.jpg

Mam nadzieję że się podobało?

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze Radku ze pomału i systematycznie do zbiornka trafiają nowe zwierzaki, super że trudne okazy mają się dobrze a całoś nabiera fajnego wygladu.

pozdrawiam i mocno Ci kibicuje


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć, akwa super i ten litraż - tylko pozazdrościć :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej oglądam ten zbiornik, tym większą ochotę mam się wprosić z butelką naszego "planktonu":)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztos ! Bardzo fajnie się akwarium zapełnia.

Dendro będzie miało krótkie polipy, to tak od razu mówię żeby nie było zaskoczenia :)

Też się zastanawiam nad hodowlą planktonu, odpale chyba w piwnicy bo w domu nie mam miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim.

Ostatnio narodził się w mej głowie pomysł na małe zmiany w akwarium. Mianowicie wykombinowałem sobie, że jeśli obrócę akwarium o 180 stopni będę miał większą swobodę w aranżacji. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Dokupiłem potrzebne kształtki żeby przerobić hydraulikę i zabrałem się za opróżnianie akwarium, później mycie i przestawianie i na koniec ponowne zalanie. Zajęło mi to calutki dzień. Rano gdy woda się ustała zabrałem się za ustawianie skały. Ta operacja utwierdziła mnie w przekonaniu że moje akwarium jest za wąskie żebym mógł stworzyć konstrukcję jaka mnie zadowoli. Dlatego zaczynam myśleć nad zmianą litrażu na większy :)

Cała przeprowadzka miała miejsce dwa tygodnie temu i myślę że mogę się już pochwalić jak to wyszło. Co najważniejsze cała obsada przetrwała przeprowadzkę całkiem dobrze. Korale jeszcze trochę grymaszą ale z dnia na dzień jest coraz lepiej.

Ale jakby tego było mało wczoraj znów miały miejsce małe zmiany, które dały olśniewający efekt. Kupiłem w Trzmielu we Wrocławiu fajne dwa panele LED'owe, które powędrowały nad duże akwarium Taty, a mnie w spadku dostały się dwie świetlówki Power LED. Oba akwaria zyskały nowy fajniejszy wygląd, wyeliminowałem całkowicie T5, więc rachunki za prąd powinny spaść i będzie więcej kasy na korale :)

A teraz fotki:

28349322.jpg

52310379.jpg

12764121.jpg

84943835.jpg

77659683.jpg

13538419.jpg

31149181.jpg

64386104.jpg

31380501.jpg

17465420.jpg

63889674.jpg

36236127.jpg

52677821.jpg

56211178.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne akwarium,co to za swietlowki LED zastosowales?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lepsze wyszło przestawianie skały w zbiorniku:clapping:clapping. Widze ze gorgonie maja się super i reszta też ładnie się trzyma.

Obserwuj tą dużą dendro bo one są bardzo trudne i jak zobaczysz że leci to porób szczepki, z doswiadczenia wiem że łatwiej małe tuby czy dendro utrzymać niż duże okazy.

pozdrawiam i powodzenia


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Lizard, dzięki za uznanie, choć ja nie do końca jestem zadowolony. Jednak w tym akwarium już nic lepszego nie wymyślę, więc tak zostanie.

@ Peniek, są to świetlówki LED'owe ale z mocniejszymi diodami. W 150cm świetlówce (25W) są tylko 24 diody. Efekt jaki dają, kolor, refleksy jest obłędny. Nie mam niestety czym nagrać filmiku żeby to pokazać.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze te oryginalne diody wymieniles na inne?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w eRybce można kupić takie świetlówki.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowe te ledy. Czy ta sa te LED T8 HiPower 14,000K z erybki?? Jakie do nich podchodza oprawki i stateczniki??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te. Jedna biała i jedna niebieska. Oprawki od T8 i bezpośrednio pod 220V.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba miec specjalnego statecznika lub zasilacza??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano nie trzeba :) wystarczy kabel z wtyczką.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam te LEDy z erybki i mam wrazenie ze te twoje mocniej swiecą od moich.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę wina zdjęcia. Ustawiłem dość długi czas naświetlania, co widać po smugach jakie zostawiają rybki, bo inaczej zdjęcia byłyby mało wyraźne. W rzeczywistości w akwarium panuje fajny półmroczek z niesamowitymi refleksami. Także przypuszczam, że i moje i Twoje świetlówki świecą tak samo :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek a tak wizulanie akwarium miales jasniejsze przy T5 czy przy tych ledach??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.