Skocz do zawartości
kamilm

pylek w wodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Ponowie temat, bo ciagle mnie sprawa meczy. Mam bardzo duzo drobinek unoszacych sie w wodzie. Sama woda jest krystaliczna, tylko ciagle cos w niej plywa. Ponizej to co juz zrobilem, jakbvy ktos mial pomysl co jeszcze zrobic, zeby sie tego pozbyc to bede wdzieczny.

Co robilem:

- rajstopa na zrzut z komina :-)

- gabki, waty i inne media filtrujace do komina i do sumpa

- tysiac roznych ustawien pomp cyrkulacyjnych

drobinki ciagle plywaja ...

Moze macie pomysl czym moga byc te drobinki, moze trzeba zniwelowac przyczyne nie skutek ?

Wieksze drobiny znikaja (opadaja, osiadaja na wacie filtrujacej ?) ale male ciagle sa, pomimo, ze na wacie jest duzo brudu, praktycznie co 2,3 dni ja wymieniam

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, sól AM, i przez pierwssze 2-3 tyg dzialania akwarium nie bylo tego problemu - wiec mysle, ze to nie sól

no wlaśnie mam wrażenie, ze to jest za drobne, zeby ta wata to zatrzymala i co gorsze mam wrażenie, ze sie to ciagle "produkuje"


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłeś test na krzemiany ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sól aqua medic to bardzo prawdopodobne,że z soli.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z solą AM. Po kilku tygodniach jakoś samo ustapiło. Warto pomysleć nad zmianą soli. AM to chyba jedna z najgorszych soli, jeżeli nie najgorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglądało tak,ze kilka razy moze za dużo soli w jednym kawałku wrzuciłam,lub bardziej zbrylony, i wg mnie to wytrącił czy też nie rozpuścił się jakiś węglan. wodawygladała dziwnie bo własnie klarownie mimoże cos w niwj pływało. ale w baniaku chyba się rozpuszczał,bo znikneło a zadnych filtrów czy nawet odpieniacza nie mam. potem czekałam z podmiana aż opadnie po kilku godzinach na dno wiaderka.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...witam,wedlug mnie zbrylona sol,chocby najdrozsza nadaje sie tylko do kosza.Za kazdym razem kiedy robilem podmianke na takiej soli (zbrylona lub zawilgocona) mialem problemy...Sol ma byc idealnie sucha i sypka,dziwne ze do tej pory nie przyszlo to do glowy producentom "wielkich soli",choc zrozumiala to "Sera" sprzedajac 5kg opakowanie z 5cioma jednokilogramowymi workami w kartonie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228019 Iceberg :

...witam,wedlug mnie zbrylona sol,chocby najdrozsza nadaje sie tylko do kosza.Za kazdym razem kiedy robilem podmianke na takiej soli (zbrylona lub zawilgocona) mialem problemy...Sol ma byc idealnie sucha i sypka,dziwne ze do tej pory nie przyszlo to do glowy producentom "wielkich soli",choc zrozumiala to "Sera" sprzedajac 5kg opakowanie z 5cioma jednokilogramowymi workami w kartonie...Pozdrawiam...

Chyba nasz rację a jak z jej jakością ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228019 Iceberg :

...witam,wedlug mnie zbrylona sol,chocby najdrozsza nadaje sie tylko do kosza.Za kazdym razem kiedy robilem podmianke na takiej soli (zbrylona lub zawilgocona) mialem problemy...Sol ma byc idealnie sucha i sypka,dziwne ze do tej pory nie przyszlo to do glowy producentom "wielkich soli",choc zrozumiala to "Sera" sprzedajac 5kg opakowanie z 5cioma jednokilogramowymi workami w kartonie...Pozdrawiam...

Masz całkowitą rację !!

ale to teoria i cięzko kupić lub utrzymać tak sól.

kilka lat temu kupiłam sól Aquamedica w wiadrze(25 kg) wiadro niby ma plastikową uszczelkę. Po ok roku na dnie zostało kilka cm soli. Lato, spora wilgotność - albo nie dokręciłam albo jeszcze coś - otwieram a tu :) gęsta płynąca ciecz. :)

Kilka razy kupiłam (u róznych sprzedawców) Preis najmniejsze opakowanie.Ona jest w kartonowym opakowaniu i worku foliowym. Tylko raz nie musiałam rozbijać młotkiem.

Kenta miałam kilka razy i był zawsze sypki.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiadro 25 kg TM do końca czyli przez 7 miesięcy była sypka.Teraz mam Praisa od 5 miesięcy też jest sypka.Kupuję w wiadrach i trzymam w łazience gdzie jest największa wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228047 inmar :

U mnie wiadro 25 kg TM do końca czyli przez 7 miesięcy była sypka.Teraz mam Praisa od 5 miesięcy też jest sypka.Kupuję w wiadrach i trzymam w łazience gdzie jest największa wilgoć.

ja mam też wiaderka 25 kg i do ostatniego kubeczka sól jest sypka.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wiadro Tropic Marina i cale sypkie, trzymalem w szczelnie zacisnietym worku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie pozbylem drobinek unoszacych sie w wodzie. :) nie wiem skand to sie bierze! chociaż podejrzewam ze od live sand bo odkąd go wsypałem to miałem to dziadostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na 99% to nie jest kwestia soli. Sól mam sypka i w wodzie do podmiany nic nie plywa. Mam wrazenie ze te drobinki unosza sie z piasku do gory (mam dosc duza zaloge czyszczaca). Moze tu jest problem ?

Odsysacie jakos oasdy z dna i skal ? na pierwszy rzut oka nie mam tego jakos duzo, ale jak dmuchne w skaly zawsze sie cos unosi ...


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga co jest nie tak z sola AM ? poza tym, ze jej nie lubicie ;-) mam wlasnie 25 kg i duzo mi jej jeszcze zostalo ...


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227969 slawomirdyl :

robiłeś test na krzemiany ?

nie


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228181 thomash666 :

To może napiszesz w jaki sposób tego dokonałeś?

rozne cuda kabinowalem zeby tego sie pozbyc:

cyrkulacja w lustro wody niby pomaga pozbyc sie tego z powierzchni tyle, ze ten kurz zaczyna plywac po calym

akwarium bynajmniej u mnie w red sea max zauwazylem. ze ta woda przy grzebieniu raczej krazy nie splywa, niby

splywa ale nie z lustra tylko jakies 1cm od powierzchni... Przyspieszylem obieg wody tak, ze teraz w panelu jest o 1cm nizej i kurzu nimmmma :),zniknal w 15 minut.

Jeszcze mam problem z przejzystoscia wody ,ale zamontowalem filtr zewnetrzny i to kwestia czasu tak mi sie wydaje. Jak juz pisalem wczesniej

wydaje mi sie, ze zywy piasek jest temu winien ,gdy tylko cos pogrzebie w akwarium juz widze te drobinki plywajace.

U kumpla, ktory ma akwa z kominem probowalem tez przyspieszyc ten obieg obcialem Durso,w ten sposob w kominie woda bylo zawsze okolo 8 cm nizej ,

woda spadala jakby dynamiczniej i do tego przyspieszlismy pompe to pomoglo ale bylo troszke glosniej. W koncu zamienilismy Durso na tak jakby

dziure tzn:. na rurce zamontowlismy kubek plastikowy z kratka , jest o 100% ciszej i nie ma kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od grzebie temat bp ja cały czas z tym walczę, narazie zrobiłem jak napisał przedmówca. ... zobaczymy

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło, mam trzy podejrzenia :

1 sól

2 piasek

3 skała

Goliat a ty i kumpel czym świecicie?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu zamienilismy Durso na tak jakby

dziure tzn:. na rurce zamontowlismy kubek plastikowy z kratka

możesz podać szczegóły >?? lub wrzucić zdjęcie ?


90x50x50 [225l + sump] z Gdańska http://nano-reef.pl/...jekt-z-gdanska/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to zrób fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.